Операция на миома - 8

  • 38 917
  • 729
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 673
Здравейте и от мен.
Бързо възстановяване на Unicorn88.
Аз минах на преглед при Танчев в Токуда. Бих казала, че прегледа мина много спокойно. Той видя само 1 миома и сподели мнение,  че е по-добре и щадящо за мен да се направи хистеректомия, вместо лапароскопска операция. Естествено не дава 100% гаранция. Първия го измери малко по-малък. Каза, че не е спешно,  но трябва да се махне.
Сега съм в дилема: притеснява ме къде е отишъл втория възел...  Може ли да не го вижда?

Чудя се къде да отида за трето мнение в близкият месец. Бихте ли предложили?

Благодаря.

# 196
  • Мнения: 2 685
Здравейте и от мен.
Бързо възстановяване на Unicorn88.
Аз минах на преглед при Танчев в Токуда. Бих казала, че прегледа мина много спокойно. Той видя само 1 миома и сподели мнение,  че е по-добре и щадящо за мен да се направи хистеректомия, вместо лапароскопска операция. Естествено не дава 100% гаранция. Първия го измери малко по-малък. Каза, че не е спешно,  но трябва да се махне.
Сега съм в дилема: притеснява ме къде е отишъл втория възел...  Може ли да не го вижда?

Чудя се къде да отида за трето мнение в близкият месец. Бихте ли предложили?

Благодаря.
Д-р Делчев в Доверие.

# 197
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Някой правил ли си е ЯМР ? Дали ще се види всичко, което има? Много ми е странно защо не препоръчват ЯМР ами като отворят чак тогава виждат какво има .Явно на ултразвук не се вижда както трябва всичко.

# 198
  • София
  • Мнения: 2 019
Галчудо, аз правих преди моята операция ЯМР.
Вижда се абсолютно всичко като например, че
общият брой на моите миоми беше - 10, от които
три най-големи, които се виждаха и на ултразвук.
Останалите седем малки и незабележими с ултразвук.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
И аз съм правила ЯМР, макар и не точно преди операцията. Виждат и очертават всичко. Тогава мислех да правя хай-фу в Плевен, а за него е задължително.

# 200
  • Мнения: 4 328
Аз правих скенер първо,без контраст .Според него има инфилтрация към черва и не е миома ..
Тогава правих ЯМР при прехваления доц.от "Иван Рилски".Даже беше объркана посоката на растеж на миомата и други неточности имаше..
На операцията освен голямата миома е имало и малки,никъде не бяха описани,но образните ми изследвания бяха март/ април,а операцията -декември.Възможно е да са образувани през това време.

# 201
  • Мнения: 448
На мен искаха ЯМР задължително преди лапароскопията. И аз мислех, че всичко се вижда,но резултатът повтори този от ултразвука, а именно -2 миоми, на предна и задна стена. По време на операцията махнаха една,от задна стена. Обяснението-не се е видял втори възел. При контролните след операцията, също не се вижда втори възел. Попитах как е възможно. Обясниха ми,че било някаква сянка на миомата,забравих точно термина. Изследването ми беше без контраст.

# 202
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте! И аз влизам в клуба.
Бързорастяща миома, около 10 см и полип. Трима доктори съветват за хистеректомия. Но аз се дърпам и отказвам, малко над 30 г съм. Само един ми даде надежда, че може да махне само миомата - Венелин Иванов в Софиямед. След консултация с него и Нецов, той започна да заема позиция, че може би е по-добре да е хистеректомия, но това ще се види по време на операцията. Все пак имам две деца, които според Нецов са достатъчни. Моята АГ ми препоръчва Босев в Майчин дом, ходих и при него, доволна съм. Но сега съм раздвоена, не знам кой да избера. Какви са вашите отзиви?
Трябва да отбележа, че преди 2-3 години Иванов ми откри полипа, други не го видяха. Има набито око и още тогава ме посъветва да направя хистероскопия, но поради много препятствия не успях. След това се появи миомата, която расте с по около 2-3 см на година. Циклите няма да ги коментирам - там е страшно.
И моята беше голяма - около 8-10см. Но от 3 лекари, само един искаше традиционна операция и директна хистеректомия. Вторият лекар, при който бях, беше д-р Катерина Дерменджиева от клиника "Малинов" - тя се съмняваше дали няма да се наложи от лапароскопска да се премине към отворена, но не е предлагала директна хистеректомия /по-скоро говореше като необходимост, ако се наложи/. Иначе съм доволна от прегледа при нея, защото отговори на всички въпроси, които имах.
При д-р Танчев имах варианти, от които да избера, като ми обясни плюсовете и минусите.
Честно казано, радвам се, че го минах, защото много го мислех и ми пречеше цялостно на здравето.
Пожелавам ти да намериш правилното решение! Стискам палци!

# 203
  • Мнения: 673
Добър вечер дами, някой да има впечатления от д-р Босев? Работи в екипа на д-р Гунев от Майчин дом. Разбрах, че имал доста опит в лапароскопските операции.

# 204
  • Мнения: 197
Здравейте,момичета!
Моля,да ми препоръчате добър специалист за преглед от Варна.
с миомни възли съм и от 7-8 месеца не съм ходила на преглед!
Започнаха да ми създават проблем-обилен цикъл, ниско желязо и анемия ,освен това корема ми е подут и голям .
Чета и не мога да открия за гр.Варна.

# 205
  • София
  • Мнения: 471
Здравейте! И аз влизам в клуба.
 Но сега съм раздвоена, не знам кой да избера. Какви са вашите отзиви?
Трябва да отбележа, че преди 2-3 години Иванов ми откри полипа, други не го видяха. Има набито око и още тогава ме посъветва да направя хистероскопия, но поради много препятствия не успях. След това се появи миомата, която расте с по около 2-3 см на година. Циклите няма да ги коментирам - там е страшно.

+1 в клуба Simple Smile
Тъй като вече съм планирана за началото на февруари при Иванов, ще мога тогава да споделя мнение "отвътре".  Към момента съм с изключително положително мнение : )

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Здравейте,момичета!
Моля,да ми препоръчате добър специалист за преглед от Варна.
с миомни възли съм и от 7-8 месеца не съм ходила на преглед!
Започнаха да ми създават проблем-обилен цикъл, ниско желязо и анемия ,освен това корема ми е подут и голям .
Чета и не мога да открия за гр.Варна.

Във Варна съм ходила при Корновски, той е онколог-гинеколог.Ако искаш потърси мнения за него.Много е обаятелен и внимателен, прави много обстоен преглед.Махах си полип, всичко мина много леко и добре, но после ми се появиха болки при цикъл и много обилен цикъл и повече не отидох до Варна.

# 207
  • Мнения: 270
Здравейте! И аз влизам в клуба.
 Но сега съм раздвоена, не знам кой да избера. Какви са вашите отзиви?
Трябва да отбележа, че преди 2-3 години Иванов ми откри полипа, други не го видяха. Има набито око и още тогава ме посъветва да направя хистероскопия, но поради много препятствия не успях. След това се появи миомата, която расте с по около 2-3 см на година. Циклите няма да ги коментирам - там е страшно.

+1 в клуба Simple Smile
Тъй като вече съм планирана за началото на февруари при Иванов, ще мога тогава да споделя мнение "отвътре".  Към момента съм с изключително положително мнение : )

Ще очаквам мнение, благодаря Simple Smile

# 208
  • Мнения: 673
Добър вечер. Аз си направих консултация с д-р Босев от Майчин дом... Той не вижда миома на видеозона. Имало някакво удебеление, но не приличало на миома. Предлага да направя хистероскопия да се огледа и ако нещо се открие да се изчисти, защото нещо като бяло петънце го притеснявало. А за в бъдеще понеже съм на 43 да помисля за лапароскопско премахване на матката и тръбите, за да се елиминира всякакъв риск...
Та сега: 1. Личното ми аг: Имаш 2 миоми.
2. Д-р Танчев от Токуда: виждам само 1 възел, по-малък от описаното. Предлага махане чрез хистероскопия, но не давамл 100% гаранция, че ще стане.
3. Д-р Босев от Майчин дом: не виждам възли, предлагам хистеректомия, за да се огледа и евентуално изчисти ако има нещо, предвид бялото петно.
В момента съм шах. Не знам какво да мисля. И при кого да направя хистеректомия та от двамата.
Да търся ново мнение,  при кого...
Моля дайте съвет.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 19:31 от Black Lady

# 209
  • Мнения: 2 685
Отидете при д-р Делчев в Доверие. Майка ми остана доволна само от него, след като взе много мнения, че без отстраняване на матката не можело да махнат нищо, а той се справи и си й я остави.

Общи условия

Активация на акаунт