Операция на миома - 8

  • 40 756
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Black Lady
Има две процедури-хистероскопия -това е  процедура оглед с уред  през шийката на матката  и отстраняване на нещо вътре с лека упойка, а хистеректомия е отстраняване на матката с пълна упойка т.е операция.

# 211
  • Мнения: 1 173
Black Lady, не ме учудва. Посещавала съм 7+ доктори за миомата, всички са на различно мнение, един дори беше категоричен, че не е миома 😄 Сами си признават, че тълкуването на ехографа е “царството на светлосенките” и е изключително трудно да се каже каквото и да е било с точност.

# 212
  • Мнения: 1
Здравейте да се включа и аз в темата .
На 29.06 беше моята коремна операция за отстраняване на два миомни възела в Майчин дом .
Единият беше 10см другият 5,5 см .
Сега се възстановявам .
Успех на всички .

Иринка, кой те оперира в Майчин дом? Какво ти е мнението за проф. Иван Костов?

# 213
  • Мнения: 673
Извинявам се, да - хистероскопия.
Объркала съм термините.

# 214
  • Мнения: 648
Здравейте.

Вчера мина моята отворена операция при доц. Марков в Токуда. Матката е запазена, миомата е изцяло премахната и няколко дни се очаква да имам кървене.

Ако мога с нещо да съм полезна, съм насреща за въпроси.

# 215
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте.

Вчера мина моята отворена операция при доц. Марков в Токуда. Матката е запазена, миомата е изцяло премахната и няколко дни се очаква да имам кървене.

Ако мога с нещо да съм полезна, съм насреща за въпроси.

Честито отърваване и успешно възстановяване! Two Hearts Blush

Имам въпрос за предоперативните процедури - какви бяха точно и как протекоха във времето след приема в болницата? Simple Smile Аз влизам утре, четох доста, но все пак ще ми е полезно мнение 'от кухнята' Simple Smile

# 216
  • Мнения: 648
Здравейте.

Вчера мина моята отворена операция при доц. Марков в Токуда. Матката е запазена, миомата е изцяло премахната и няколко дни се очаква да имам кървене.

Ако мога с нещо да съм полезна, съм насреща за въпроси.

Честито отърваване и успешно възстановяване! Two Hearts Blush

Имам въпрос за предоперативните процедури - какви бяха точно и как протекоха във времето след приема в болницата? Simple Smile Аз влизам утре, четох доста, но все пак ще ми е полезно мнение 'от кухнята' Simple Smile

При приемане дежурният лекар прави ехограф. След това в отделението сестрите взимат кръв и правят кардиограма. Вечерта след вечеря се прави клизма. При мен имаше и противоалергична инжекция на сутринта, 1 час преди анестезията.

Успех и на вас, тук всички са страхотни и се грижат прекрасно за пациентите.

# 217
  • София
  • Мнения: 480

При приемане дежурният лекар прави ехограф. След това в отделението сестрите взимат кръв и правят кардиограма. Вечерта след вечеря се прави клизма. При мен имаше и противоалергична инжекция на сутринта, 1 час преди анестезията.

Успех и на вас, тук всички са страхотни и се грижат прекрасно за пациентите.

Благодаря! Simple Smile

Аз съм в Софиямед, странното беше, че лекарят ми каза да отида с готови кръвни изследвания Предоперативен пакет, а това би трябвало в болницата да се извърши.

# 218
  • Мнения: 648
Ясно, не знам как е в СофияМед, в Токуда правят всичко на място, на мен ми искаха становище от алерголог само, защото имам медикаментозна алергия. Дори урина не са ми искали, само кръв и кардиограма.

Такова спокойствие ме заля вече след операцията, направо още не мога да асимилирам, че този проблем го няма вече. Успех на всички, които се борят с гадните миоми!

# 219
  • София
  • Мнения: 480
И аз приключих с тази досадна миома, успешно, в Софиямед.

В деня на прием - изследвания кръв и урина /ако не сте ги направили предварително/. Преглед ехограф, кардиолог.
Втори ден - сутринта клизма, операция, реанимация до другата сутрин под наблюдение.
Трети ден - пак взимане кръв, раздвижване, връщане в болничната стая, махане катетър, дренаж, този ден сте на захранване.
Четвърти ден - ако всичко е наред, изписване.

Много съм доволна, чисто, спокойно, шампоанче, сапун, прибори, чашка, дамски принадлежности, храната е ОК, ако искаш слизаш долу до ресторанта или магазинчето и си купуваш.
🫶

# 220
  • Мнения: 61
И аз приключих с тази досадна миома, успешно, в Софиямед.

В деня на прием - изследвания кръв и урина /ако не сте ги направили предварително/. Преглед ехограф, кардиолог.

Втори ден - сутринта клизма, операция, реанимация до другата сутрин под наблюдение.
Трети ден - пак взимане кръв, раздвижване, връщане в болничната стая, махане катетър, дренаж, този ден сте на захранване.
Четвърти ден - ако всичко е наред, изписване.

Много съм доволна, чисто, спокойно, шампоанче, сапун, прибори, чашка, дамски принадлежности, храната е ОК, ако искаш слизаш долу до ресторанта или магазинчето и си купуваш.
🫶

Здравейте! Благодаря за споделеното!

Тест за Ковид трябваше ли да е направен преди постъпването?

Катетъра след упойката, когато вече не усещаш, ли го слагат или преди това?

Абокат - в деня на прием или в деня на операцията?

# 221
  • Мнения: 924
Здравей Patsi,

И ах бях в Софиямед през януари.

Ковид теста трябваше да е с дата не по-късно от 3 дни преди датата на приемане.

Катетър слагат след упойката, събуждаш се с него.

Абокат слагат непосредствено преди операцията и вливат упойката през него. На мен вените ми са много дълбоко разположени и много трудно ми ги уцелват. Точно ми го сложиха и се притесних дали ще е наред и след 2 секунди съм заспала Simple Smile

Ако има още нещо, питай.

# 222
  • София
  • Мнения: 480
Точно както Unicorn88 го е описала - по същия начин протече и при мен Simple Smile
Единствено ми трябваше повече време, за да хване упойката.

От цялата история поне аз най-трудно преживях лежането след операцията. Това беше мъчение, имайки предвид наличието на ДХ и че съм супер активен човек. Позволяват да се обръщате в леглото, но е супер неудобно имайки предвид кабеляците по теб. Определено това ще ми е най-яркия спомен Joy

# 223
  • Мнения: 673
Здравейте,

Може ли контакт, ако имате - бих искала да си запиша час за консултация с проф. Томов в Плевен.
Благодаря!

# 224
  • Мнения: 312
Здравейте,

Може ли контакт, ако имате - бих искала да си запиша час за консултация с проф. Томов в Плевен.
Благодаря!

064805666;070020006 това са номерата на Света Марина, свъзваш се и си записваш час за професор Томов

Общи условия

Активация на акаунт