Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме...през юли

  • 67 507
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 9 532
Добро утро!

И на мен баниците все сухи ми се получават в последно време. Някога ми се получаваха добре, сега уж нищо не променям, а какво става не знам. Баницата на Морена звучи добре, но пипкаво. Чакам някой да сподели по-бърза рецепта за редена баница. Grin

Ени, как е на морето?

# 181
  • Мнения: X
Ре, мога да ти препоръчам тази рецепта за баница. Много добре се получава. Корите ги навивам едно към гьотере, та не е пипкаво изобщо.

Скрит текст:

# 182
  • София
  • Мнения: 18 697
Не правя баница та ни сухи ни сочни😂

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Имаме ли някой запознат с наследствени неволи? Smiley Ето казуса...разбрах, че се онаследяват неплатените дългове, та как се процедира, ако в едно с имот ти завещаят и неплатени данъци с години, напр.

# 184
  • Мнения: X
Мисти, има точно две възможности:
1. Приемаш наследството. Това значи, че получаваш всичко, както имоти и пр., така и дългове.
2. Не приемаш наследството. За тази цел се прави отказ от наследство. Това значи, че не получаваш нито дълговете, нито имотите.
Трета възможност няма.

П.П. Днес да не е баничков ден? Замесих банички с много семпло тесто - вода, брашно, сол, малко оцет. Като се омеси хубаво меко тесто, се оформят топки, които се поставят в тенджерка с топло разтопено масло, да постоят така около час. После на хартия за печене се разтегля много лесно до тънка кора. Следва плънка и печене. В момента се пекат, после ще докладвам как са, но ароматът на маслото е убийствен.

# 185
  • Мнения: 2 258
Мисте, плащаш ги.
Данъци, кредити, активи, сметки в банка, всичко наследяваш.
Преценява се дали активът или задължението е по-голямо, и ако е второто в деловодството на съда се прави Отказ от наследство.

# 186
  • София
  • Мнения: 9 532
Не правя баница та ни сухи ни сочни😂

То и аз така трябва да започна. Вкъщи е много забавно по повод баниците. Докато мама беше жива ги правеше тя. Чудни ставаха нейните. Чат-пат и аз правех, като също ми се получаваха добре, но както вече ви казах, напоследък нещо не ги докарвам. Кое е забавното? И баща ми, и щерката обичат баница. Но като спомена, че ще правя баница , баща ми бие отбой, ама така деликатно: " Защо не направиш друго? Много има да й висиш в кухнята на тази баница.". Детето, милото, още не може да запомни, че баниците ми напоследък са провал и се радва докато отхапе първата хапка. Стоически си изяжда всичко, но си личи, че преглъща , за да не ме обиди. Purple Heart Та изяждаме ги накрая тези баници, а аз упорито правя нови и нови опити.

# 187
  • Мнения: 2 258
Аз правя само тази баница, но си навивам корите нормално. Става много мека и пухкава.
https://receptite.com/%d1%80%d0%b5%d1%86%d0%b5%d0%bf%d1%82%d0%b0 … d0%b8%d1%86%d0%b0

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Благодаря!
А тия дългове де отиват и кой дирят да се покрият?

# 189
  • София
  • Мнения: 2 022
Добро утро Coffee
И моите баници напоследък не са от най-сполучливите, но това не ме спира да продължавам да опитвам. Simple Smile
Мисля, че е по-скоро заради продуктите.
За времето лично аз се моля да не вали особено, че едни големи ремонти сме отпочнали на полето. Тази къща стана историческа.  Relaxed

# 190
  • Мнения: 5 695
Харесах си баницата на Вай! Моята винаги става като подметка 😢

# 191
  • Мнения: X
Благодаря!
А тия дългове де отиват и кой дирят да се покрият?
Наследниците. Те стават задължени лица и трябва да покрият дълговете.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Благодаря!
А тия дългове де отиват и кой дирят да се покрият?
Наследниците. Те стават задължени лица и трябва да покрият дълговете.
да де, аз това исках да знам Simple Smile ама нали каза, че може отказ? Остава за покриване или го дължат преките наследници и няма оттърване?

# 193
  • Мнения: 7 225
Мисте, мои познати преди време имаха подобен казус. Доколкото си спомням, трябва всички наследници по веригата да се откажат, защото ако едни го направят, а други не, задълженията ще се прехвърлят към тези, които не са се отказали. Но не съм компетентна, най-добре консултация с адвокат. Сигурно има и срокове, в които трябва да се случат нещата.

# 194
  • Мнения: X
Точно това е, което написа Бърди. Законът НЕ те обвързва със срок, в който да направиш отказ от наследство, но всеки от другите наследници може да поиска от съда да определи срок, в който другите да заявят дали приемат наследството. Още нещо, ако дори само веднъж ползваш нещо от наследството, то се счита за прието и няма да можеш да направиш отказ, защото отказ се прави само преди приемане на наследството.

Общи условия

Активация на акаунт