Юли почва с урожай! Юлчета се раждат, дай още дай! - Термин Юли 2022г - тема 10

  • 32 388
  • 570
  •   1
Отговори
# 525
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 340
Fillme , бях срещала назад по страниците,но не ми се рови ,че обясняваше какви документи се изискват за подаване за детски,би ли казала пак?

Аз никога не съм получавала,сега мисля тепърва да подавам-бележката за доходите я взех,с ММ нямаме брак,дори се водим на различни адреси,някаква бележка за имунизации иска ли се ?  Какво да набавя друго?

# 526
  • Мнения: 2 161
Fillme , бях срещала назад по страниците,но не ми се рови ,че обясняваше какви документи се изискват за подаване за детски,би ли казала пак?

Аз никога не съм получавала,сега мисля тепърва да подавам-бележката за доходите я взех,с ММ нямаме брак,дори се водим на различни адреси,някаква бележка за имунизации иска ли се ?  Какво да набавя друго?

Банкова сметка, доходни бележки, акт за раждане, бележка от лекаря на бебето за ваксините, лични карти и там дават декларация, която да попълните. Ако не се лъжа дохода на член от семейството трябва да е до 610 лв. До колкото знам при липса на брак и различни настоящи адреси се взимат само доходите на родителя, който подава документите.

# 527
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
И АЗ РОДИХ! В 10:39 станах мама на най-прекрасното момченце!! 🥰 Много съм щастлива! С планирано секцио, изчака си датата. Сега ме отпуска упойката и си ме наболява ни се търпи. Просто не ме свърта на едно място.😄 Ще ви разказвам повече после или утре. Важното е че бебчо е здрав и е добре, аз също, нямам търпение да си го видя!

# 528
  • Мнения: 322
Честита радост много здраве 🍀💝🍀

# 529
  • Мнения: 89
Yana.GG,честито! Може ли да ми кажеш от къде си изтегли този шаблон с лъвчето?

# 530
  • Мнения: 144
Здравейте! Честити бебчета на всички мами! Аз не съм се включвала отдавна. Да Ви кажа, че на 13.07 в 9:33 със спешно секцио се роди нашето момиче Стефани. 2680 гр. и 47 см. Изписаха ни и всичко беше ок. Но с мен се случи нещо. Раната от секциото се възпали от лявата страна. Зачерви се и се наду. Наложи се да я отворят леко и да изкарат гнойта. Идвах на промивки в болницата. Вчера ми казаха, че раната вече е добре и се затваря. Видях я и аз и наистина видимо изглежда по - добре. Тъкмо се успокоих и отново проблем. От снощи съм с температура, достигна до 37.7 и отново ме върнаха в болницата. Сега съм тук и ще лежа. Отново ще има промиване на раната. На системи съм антибиотик и парацетамол. Но температурата не я свалям. Достига до 37.2 от парацетамола за кратко време и отново се покачва. Много съм отчаяна и притеснена. Не знам какво да правя и към кого да се обърна. Дайте ми съвет момичета.

# 531
  • София
  • Мнения: 3 716
Здравей, честито бебче! В коя болница си, в кой град? Ако мислиш, че не те лекуват правилно може да смениш болницата и града. Пожелавам ти бързо възстановяване!

# 532
  • Мнения: 144
Благодаря, Деси! В Пловдив съм, в болница Пълмед. Утре ще ми правят и тест за ковид. Според моя лекар не е от раната. По - скоро нещо вирусно. Гледаха ме на ехограф,  с вагинален също. Матката била чиста и вече прибрана. ПКК ми пуснаха и резултатите са добри. ЦРП бил завишен на 15, но било нормално при температура. Казват ми, че ако е тежка инфекция стигал до 200 - 300. Не знам в коя болница да ида. Тук родих, тук е и моя АГ, запознати са със случая ми и за това стоя тук.

# 533
  • Мнения: X
Мимче, в Пълмед са добри специалисти. Успокой се и им се довери. Това е моят съвет. ЦРП-то наистина не е чак толкова завишено. Стискам палци бързо да се възстановиш и да забравиш за тези си тревоги.

При мен от снощи започнаха контракциите. Стартираха като леки менструални болки, като в момента са умерено болезнени контракции. Търпеливо си чакам вкъщи да зачестят достатъчно, че да ходя към болницата.

# 534
  • София
  • Мнения: 3 716
А левкоцитите как са ти? Ако е вирусно и там ще има мърдане. Пловдив си е голям град, би трябвало лекарите да са адекватни и да няма място за притеснение. Антибиотик пила ли си?

# 535
  • Мнения: 144
Да, в левкоцитите имало леко разместване. АГ казва, че съм прекарала явно нещо. За раната пиех антибиотик Ксимебак, но от днес го спрях, защото тук ми вливат в системите.

# 536
  • Мнения: 2 271
црп 15 дори не насочва още към бактериялна инфекци, доста е ниско, аз изкарах цяла бременност с реактивно црп от 20, но в болницата ми назначиха антибиотик, защото така е по протокол при завишено црп, имаше още едно момиче със същия случай като моя, така че не се тревожи, до 30-40 обикновено се мисли за вирусни инфекции, чак след това за бактериални,  над 100 за по-сериозни такива.

Честито бебенце и бързо възстановяване!

# 537
  • Мнения: 101
Mimche, бързо вузстановяване и да се прибираш по-скоро вкъщи при бебето ти желая!

И аз вече имам чувството, че живея в някакъв кошмар. Коремът ми е целият като охлузен и червен от разтягането на кожата, такива болки и сърбеж имам, че не мога да спя, не знам с какво да го мажа вече, направо започнах да се притеснявам кожата дали не се възпалява вече. Нещо страшно е на вид, все едно съм се влачила по асфалта с него. На всичкото отгоре нямам контракции и никакви признаци за раждане, утре стават 7 дни преносванеи съм на преглед, ако ме върнат пак вкъщи ще се побъркам.

Пратихме каката при баба ѝ преди 2 дни, много ми липсва, но аз самата не мога да се понасям вече и като е тук ми е много трудно хем да си почивам, хем да ѝ обръщам внимание. Толкова ми е тегаво вече, че място не мога да си намеря.

За капак мъжът ми тази вечер е с 39,6 градуса температура, явно кара някакъв вирус, притеснява ме, че още вчера е имал симптоми и не ми е казал, дано съм прихванала от него и аз, че вече наистина ще се застрелям.

Извинявам се за мрънкането, просто вече не знам къде се намирам, отделно се притеснявам за раждането, че съм с предишно секцио и сега чакаме за естествено, но не могат да го предизвикат агресивно и се опасявам да не се стигне до второ секцио, а от друга страна се притеснявам и за състоянието на бебето, уж всичко е наред, движи се както обикновено, но ми се струпа много вече и не вярвам вече дали мога да преценям ситуацията адекватно.

# 538
  • Мнения: 144
Момичета, казаха да си взема тест от аптеката и току що ми го направиха. Излезна положителен, но не знам до колко са достоверни тези. Мислех да пускам в лаборатория да се потвърди, но щели да ме карантинират. Тук ме съветват просто да се изолирам сама. Не знам дали ще ме държат тук, чакам някой да дойде да ми обясни.

# 539
  • София
  • Мнения: 3 716
Най-вероятно си положителна, с тези от аптеката ми се е случвало да покажат отрицателен, а аз да съм положителна, но обратното не мисля, че е възможно. На принципа на тест за бременност мисля, че са - не могат да бъдат фалшиво положителни. Дано го караш леко и да излезете от тоя омагьосан кръг. Искренно ти съчувствам и при нас първите две седмици бяха кошмарни и се бяхме увъртяли в пробелми.

Общи условия

Активация на акаунт