Юли почва с урожай! Юлчета се раждат, дай още дай! - Термин Юли 2022г - тема 10

  • 32 315
  • 570
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 156
Аз съм от НЕродилите. 😐😂


На всички момичета и техните малки чудеса - бъдете здрави и благословени! 💙

# 61
  • Мнения: 322
Има неродили 😁 Аз съм за края на юли, но едва ли ще дочака. Първия път родих в 38 г.с. сега си мисля, че ще е и по-рано. Хем искам да идва и да минава, хем нещо ме е шубе 😁

# 62
  • Мнения: 373
По- рано ми казаха, че малкия е /АБ-/, аз съм /Б-/, а таткото е убеден, че е /0+/ и го пращам да си провери кръвната група, това изобщо възможно ли е като комбинация? Казаха, че ставали такива аномалии. Баща ми е бил /АБ/, и не знам как е възможно да му я прениса на малкия.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 715
AA, а как се процедира сега с тоновете и карантината? Все някъде трябва да може да идеш на тонове си мисля. Иначе при преносване това е - сестра ми преноси 13 дни, ходи през няколко дни на тонове, накрая вече всеки ден. При нея индуцираха раждането на 13ти ден след термина и нито водите, нито плацентата, нито бебето показваха преносване след това. Явно е била с късна овулация и просто бебето си е чакало на нисък старт. Та, аз не разбирам тая практика на инцуциране на раждане веднага като мине термина, разбира се ако няма никакви други неща като изтичане на води или лоши тонове. Не мисля, че има от какво да се притесняваш. АА между другото и тя имаше подмятания няколко пъти, че с това преносване ще роди бебе поне 4 кг., че тя е ниска и слаба и няма да може бляяя бляяя, може да помисли за секцио, но тя темерудски по телешки ги игнорираше и си роди нормална беба 3,3 кг. 52 см.  Те като видяха, че не минава номера се отказаха. Simple Smile
Честити бебчета, да сте живи и здрави и скорошно възстановяване! Аз също мислех, че повечето са родили, но като гледах първа страница не е баш така. Вървим си почти по ред Grinning
Лотос, по принцип не е възможен този вариант. А защо са пускали кръвна група на бебето? Като излезете от болницата тествайте татко и бебе според мен, на някой от двамата е объркана кръвната група.

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 16:12 от Десислава``

# 64
  • Мнения: 776
Danger, Rianne, честити бебоци! Да са ви живи и здрави! Heart

Лотосче, според калкулаторът на 9 месеца, бебето не е възможно да е АБ, но не знам колко е достоверен: https://9meseca.bg/kalkulator-kravna-grupa.

Аз почвам да мисля за това преносване, мен ме заплашват с предизвикване заради голям плод. Ама на ехограф 3.600 не ми звучи да е толкова пък много, че да не може да се изчака седмица, ако водите и тоновете са окей. Особено, че замерванията са ориентировъчни и е възможно да е по-малко (надали е повече).

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Честити бебчета! Бъдете здрави и много щастливи! Бързо възстановяване на мамите!

АА , ти по- добре ли си вече?

Аз тъкмо влизам в 9 месец, но май няма да дочакаме края на юли за секцио, в четвъртък съм на преглед и ще видя какво ще каже АГ.

# 66
  • Мнения: 373
Изследваха кръвната група, защото съм Rh- и да видят дали има конфликт, в случая няма, защото и бебчо е Rh-, таткото ще пуска кръвна група да видим какво става, ако не си я е объркал ще видим да повторим на бебчо кръвната група

AA, а как се процедира сега с тоновете и карантината? Все някъде трябва да може да идеш на тонове си мисля. Иначе при преносване това е - сестра ми преноси 13 дни, ходи през няколко дни на тонове, накрая вече всеки ден. При нея индуцираха раждането на 13ти ден след термина и нито водите, нито плацентата, нито бебето показваха преносване след това. Явно е била с късна овулация и просто бебето си е чакало на нисък старт. Та, аз не разбирам тая практика на инцуциране на раждане веднага като мине термина, разбира се ако няма никакви други неща като изтичане на води или лоши тонове. Не мисля, че има от какво да се притесняваш. АА между другото и тя имаше подмятания няколко пъти, че с това преносване ще роди бебе поне 4 кг., че тя е ниска и слаба и няма да може бляяя бляяя, може да помисли за секцио, но тя темерудски по телешки ги игнорираше и си роди нормална беба 3,3 кг. 52 см.  Те като видяха, че не минава номера се отказаха. Simple Smile
Честити бебчета, да сте живи и здрави и скорошно възстановяване! Аз също мислех, че повечето са родили, но като гледах първа страница не е баш така. Вървим си почти по ред Grinning
Лотос, по принцип не е възможен този вариант. А защо са пускали кръвна група на бебето? Като излезете от болницата тествайте татко и бебе според мен, на някой от двамата е объркана кръвната група.

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 17:01 от Лотос

# 67
  • Мнения: 101
И аз сега влязох в 37ма, още не ми се ражда.

Какво пиете при болки в гърлото? Цяла бременност съм нямала оплаквания и вчера един климатик ми водя сметката…

# 68
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз съм пробвала всички май билкови пастили, Хербитусин най-добре ми действа и лукчета Кармолис.

# 69
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 387
Предполагам, че в МД може да ида на тонове, но не ми се ходи честно казано именно щото ме притеснява че като чуят че е минал термина ще бързат да ме приемат или индуцират, а тези раждания май са най-тежките.
Бебето се надявам че е добре, активен е доста, както писах назад и плацентата ми беше ок на последния ултразвук преди около 3 седмици. Моята О беше на 16-17 ден иначе като забременях, затова и си давам даже 2-3 дни отгоре.

# 70
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Честити бебчета! Бързо въстановяване на мамите, и много много да им се радвате и гушкате.💕

# 71
  • Мнения: 105
Момичета много се радвам за всички, които сте родили. Но като чета и нещо ме хваща паниката, страх ме е.
Искам да мине леко и да не ме боли като първия път.
И аз квато съм смотана и не мога да дишам като хората, не правех напъните както трябва и се наложи да ме резнат отвътре.. Пък после и отвън.  Но защо така ме е шубе, не знам...плача в момента и се притеснявам за това раждане.
😭😭😭😭

# 72
  • Мнения: 1 259
Лотосче, според мен таткото е объркал нещо, няма как с Б- и бебче АБ-, таткото да е 0. Аз преди години се консултирах с генетик, защото и двете със сестра ми сме 0, а нашите са А и Б, което е възможно/ около 6-7%  е шансът. Реално и А и Б се водят с генотипове А0 и Б0, но при АБ, няма опция. Т.е. при майка Б и бебе Аб, таткото би трябвало или А или АБ.

Ако родителите са Б и 0, то бебчето може да е само Б или 0.


А аз как си изкарах акъла, викам айде 38 седмица, да взема да стегна багажа, оправям тука, наведох се два пъти до куфара, но токущо се бях наяла и ме заболя стомахът. Усещам,че моето течение си върви, това,което ми е нормалното, но отивам до WC гледам бая мокричко, то вярно,че се разтече доста, ама аз се стреснах бая. Изкъпах се, смених бельото, сега 2 часа нищо не е текло. Предполагам че не може да са води, а по-скоро течнието е било по-обилно и е намокрило бельото. Сега ще наблюдавам, но все си мисля,че ако са води, ще го разбера. А и още е рано, с бебето имаме уговорка да си дочака термина Grinning

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 18:15 от mexicana___

# 73
  • Мнения: 1 398
LionMamma не се настройвай предварително, че вътрешната нагласа и психиката са най-важни. Занимавай се с любими и успокояващи неща, чети прекрасните истории на мамите тука, аз за момента страшна история не съм видяла, напротив всичките много ме радват. Да, може да е дълго и тегаво, но всички сечме в кюпа, довери се на доктора си и акушерките да те напътства и помагат.
Сигурна съм, че всичко ще е наред. 🌷

# 74
  • Мнения: 445
Danger, Rianne, честити бебчета, момичета! Да са ви живи и здрави, щастливи и много да ви радват! На вас бързо възстановяване! 💓🤗🤗🤗🤗

Bubblezz, наистина не е много, на мен ми казаха секцио, заради голямо бебе, но засега в 38 е 4150, а даже няма намерение да започне раждане, та затова ми казаха, че най-добре секцио, също и защото главата е повече от 10 см. 😁

Tandimit, при мен също почти нищо не действа, единствено напоследък ефизол.

mexicana___, аз също съм от неродилите, чакам 07.07 за секциото, иначе не знам дали щеше да тръгне изобщо, казаха, че няма признаци за започващо скоро раждане. 😅

Общи условия

Активация на акаунт