Забременяване след противозачатъчни

  • 518
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам въпрос относно дамите, които са употребявали противозачатъчни. Пих над 3г Жанги 0.02, заради поликистоза, цикъла ми беше много нередовен, по време на приема им се чувствах добре, нямах странични ефекти. След спирането им цикъла ми идваше навреме, за разлика от преди, направих 6 месечна пауза и сега отново ги започнах. Тъй като през годините съм ходила на различни гинеколози, чела съм из интерет доста.. въпроса ми е от тези, които са ги употребявали колко време сте ги пили, имали ли сте проблем след това със забременяването или някакви други здравословни проблеми, добре ли е да се прави пауза (защото едни доктори ми казват трябва да се прави пауза на 6 месеца, други на една година, трети казват, че по този начин се обърквал организма ту да свиква на хормони, ту не. Пауза под 6 месеца не било пауза, други казват месец-два било достатъчно или пък "Пий ги, докато не решиш да забременяваш"). Ще се радвам да прочета отзиви и мнения на тези от вас, които са приемали. Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 12:25 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 5 253
Пила съм противозачатъчни около 13 години. Моят гинеколог казваше, че е добре на годината или година и половина да се направи месец почивка. Когато решихме да имаме деца с мъжа ми ги спрях и след два месеца бях бременна. На практика от първия опит, защото първият месец след спирането бях с пневмония в болница и не сме правили опити.
Не мога да кажа дали са се отразили на организмът ми дългосрочно. Не съм напълнявала от тях, не съм имала по-силно окосмяване, малко преди да ги спра бяха започнали да да ми излизат петна по лицето, предполагам заради тях, защото когато ги спрях изчезнаха.

# 2
  • Мнения: 1 587
Madd13,
а през тези 6 месеца на почивка цикъла нормален ли беше?

# 3
  • Мнения: 4
Madd13,
а през тези 6 месеца на почивка цикъла нормален ли беше?
Да

# 4
  • Мнения: 3 379
Може да забременеете веднага след спирането им.

# 5
  • Мнения: 1 570
Може да забременеете веднага след спирането им.

А редовно и с близнаци.

# 6
  • Мнения: 4 395
И е така, и не е така.
Моят опит е горчив и коренно противоположен на горните мнения.

По здравословни причини пих ОК 10 години (с кратки прекъсвания).
5 години по-късно още си нося последствията и обикалям по лекари, защото не мога да си нормализирам хормоните и цикъла. Преди хапчетата ми беше като часовник - всеки месец на точна дата.
Ако го знаех по-рано никога не бих ги почнала!

Общи условия

Активация на акаунт