Забременяване след противозачатъчни

  • 217
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Създавам тази тема заради въпросите в главата ми и заради това, че не се е писало по такава тема от преди 2 години.

Казусът ми е следния - поликистоза на двата яйчника. Откриха ми я преди около 9 години и ми назначиха терапия с противозачатъчни които пих около 3 години. След това имах пауза по съвет на гинеколог може би 2-3 години. По времето на паузата цикълът ми се беше нормализирал докато не се случи така че продължителността на последния да е около 70 дни. Посетих отново гинеколог и се оказа че съм с киста 5см поради което отново ме посъветваха да започна терапия със същите противозачатъчни. Пих ги около 3 години докато не ги спрях септември тази година. Започнахме опити за бебе. Септември нормален цикъл без болка, нормална продължителност. Октомври също и до там. Ноември цикъл няма. Отново посетих гинеколог който ми каза че ми е много тънка лигавицата на матката и ще предизвикаме цикъла с Дуфастон. Пих го 10 дни след което цикълът ми дойде в края на декември. И от тогава до сега отново нищо. Следя овулацията с тестове, уж я хващам, но очевидно до сега нищо. Днес вече е 42ри ден от цикъла и отново менструация няма. Уж си хванах овулацията, но всички тестове за бременност са отрицателни.

Има ли сред вас такива в подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 11
Здравей, а при мъжа Ви всичко наред ли е, правили ли сте му изследвания? Аз също пия противозачатъчни от 2 години заради кисти и скоро ще направя пауза, за да проверя дали всичко е наред с овулацията ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 323
Здравейте,
Според мен най-добре би било да си потърсите репродуктивен специалист, който да Ви обърне внимание, да проследи цикъла и да начертаете някакъв план на действие, конкретно за Вашият случай.

# 3
  • Мнения: 48
Здравей, а при мъжа Ви всичко наред ли е, правили ли сте му изследвания? Аз също пия противозачатъчни от 2 години заради кисти и скоро ще направя пауза, за да проверя дали всичко е наред с овулацията ми.

Не сме правили. Когато е ходил последно всичко е било наред. Гледаме все още да не се обременяваме с такива неща, защото знаем, че до 1 година опити са нормални и вече след това да се обърнем към репродуктивен специалист или гинеколога да предприеме нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт