Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

  • 13 688
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Ей, страхотно, ве4е имаме нова тема, а аz дори не подоzирах и току Що про4етох последните странци на петата.
Е да ни е 4естита новата теми4ка. Сега се връЩам наzад да 4ета.
В предиШната беШе споменато неЩо zа гласуване.
Би ли могъл някой да ми обясни къде се вижда това ласуване и самите теми ли се гласуват по посеЩаемост или как.  hahaha
Sorry zа невежеството.
Мерси.

# 16
  • Мнения: 1 610
Хм, Бискара, искаме подробен разказ и снимков материал от посещението в България ,ако може. Ша си даржиш на думата!!!! Naughty Laughing Какво стана с дипломирането?Да не би да имаш повод да черпиш и да се ослушваш...
Веси нещо липсва днес, да не е родила....
Мноооого скъпи при вас наемите. както казват в бургаско: Въй, Въй! Аз съм най-добре май. Живеем при свекито, трима се прескачаме на 120 кв.м. И сме в  град/че. Мега гюнстих!
Гледахте ли Люси в Старс ауф айс...Оле, много е зле това момиче!То не беше викане и прекъсване на журито , на водещите, пискане , целувки в камерата. Браво за придобитите умения върху лед, но културата, културата хич я нямаше!

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 00:34 от rien

# 17
  • Мнения: 1 768
Хм, Бискара, искаме подробен разказ и снимков материал от посещението в България ,ако може. Ша си даржиш на думата!!!! Naughty Laughing Какво стана с дипломирането?Да не би да имаш повод да черпиш и да се ослушваш...
Веси нещо липсва днес, да не е родила....
Ааааа Веси сумнамбула е тука.. Mr. GreenДе да бе6е родила..Сърце тупти та 6е се пръсне,4е иска да ражда,бебе не поема... Rolling Eyes
Няма сън да има тая но6,а сърфиране иЗ форума.. baby_neutral
Риен,ти 6о не спи6? Party

# 18
  • Мнения: 1 610
И мен ме тресе безсънието!...днес се схванах като вдигнах малката и боли като легна , та  се събуждам при най малкото движение, а аз се въртя много...Лека!

# 19
  • Мнения: 1 768
И мен ме тресе безсънието!...днес се схванах като вдигнах малката и боли като легна , та  се събуждам при най малкото движение, а аз се въртя много...Лека!

Пу,пу да не е уруки на малката..Ама много сладки буЗки има Heart Eyes
Вее4е тей ми стана ску4но,4е по4нах да раzглеждам снимките на бебоците ви и да си ме4тая zа мойто отро4е... Mr. Green

# 20
  • Мнения: 11 315
Браво бе!
Кога успяхте да оспамите темата така Mr. Green
Дорит, Мирабел проходи ли вече или я карате само на пълзене?
Къде се загуби бе моме, направо ти забравих физиономията. Crossing Arms
Шоши, ти май беше споменала на срещата за това вероятно местене. Голяма хамалогия е там, успех в търсенето и намирането.
Веси, не бързай, имаш още 10тина дни, няма да усетиш кога ще минат. По-добре да си седи на топло.
А за темата, много моля - който измисли цветова комбинация  от бяло-зелено-червено и черно-червено-жълто, да свирка, тогава ще я сложим като начало на темата  Wink

# 21
  • Мнения: 1 178
niko_leta гласуването е в клюкарника zа банда на годината (май newsm78)  в номинациите е и чужбинския форум   Grinning вчера беше на трето място.

doritt, радвам се да те "видя"  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 334
Хм, Бискара, искаме подробен разказ и снимков материал от посещението в България ,ако може. Ша си даржиш на думата!!!! Naughty Laughing Какво стана с дипломирането?Да не би да имаш повод да черпиш и да се ослушваш...


А , ще разкажа..снимки няма, първо с това да започна.Не стигнахме до снимките.Иначе бяхме за 2 седмици, аз и малкия.Първо да кажа, че намерих супер евтини билети с Луфтханза, просто директният полет си е директен и за 2 часа бяхме в София.Аз от тези 2 седмици една работих, така че за мен не беше много почивка , но дребния намаза много покрай баби те си.
В София е Ужас, просто нямам думи.Коне, каруци, собственици на тези високо технологични превозни средства накачулени по 10-15 в каруцата.Овен това и ги юркат и в центъра на София можеш да чуеш каруцарски подвиквания.Наред с това от точка А до точка Б в пиковия сутрешен час ако задръстването е поносимо стигаш за около час а километрите са най много 8-10.Карат като луди, но мисля че тези неща не са новост за вас.
Хубавото е че се видях с приятели, нещо коеото тука много ми липсва.Този затворен начин на живот на право ме побърква и всеки път като си дойда от Бг изпадам в настроения и искам да се връщам в БГ.Кръчмите са си същите, единствено успях да отида до Банско за два дена, изкарахме си добре, качихме се до хижа Вихрен- обаче и там голяма мизерия, толкова много гора са изсекли заради пистите че направо на човек да му стане тъжно.Пихме по един високопланински билков чай и си слезнахме.
По пработа бях в Стара Загора и В.Търново.Да ви кажа доста добро впечатление ми направиха, особено Търново, чистота, няма истерия,никой не се бута в тебе, бях за кратко , но това което видях ми хареса.Изглежда ,че май в другите градове е по спокойно.За цените и дума няма да отварям , всеки път се чудя тези хора как оцеляват.Преди 3 месеца като си бях не бяха толкова високи, сега са страшни просто.Готвят се хората да влизат в Европейският съюз....
Поне времето беше хубаво. Общо взето това е накратко, може да не ви звучи много оптимистично, но си изкарахме добре.Въпреки по горните ми забележки.

За дипломната...хм, това е много болна тема в настоящия момент.Както някои от вас знаят аз отдавна се дипломирам, надявам се че другата седмица ще имам някакъв резултат.Много ме забиха с тази дипломна, по скоро аз се набутах да пиша по външен проект, и сега естествено ме правят  #Crazy.Ще ги почакам още малко.Лошото е че ми свършиха студентските права, и все още не мога да кандидатствам за работна виза, всички документи седят в KVR и чакат прословутия сертификат.
По този повод много се изнервям и още сечудя дали тука е правилното място за реализация на човек.ПО мойта специалност сега в Бг навлизат много средства, ще има много работа, така че все още ще мисля какво да правя.Хем ми се иска да се връщам , хем виждам че от друга страна тука е по добре. Да не кажете че нещо мрънкам, но много ми се насъбра. И с това училище тука дето децата трябва да учат едва ли не ден и нощ за да покриват нормативите на министерствата.не знам как е при вас, но тука всички майки учат по 3 часа на ден с детето.
та мисълта ми е че като се дипломирам ще се чуе.
Лек ден от мен, надявам се да не съм ви отегчила с този °+“, “-“ разказ. Wink

# 23
  • Мнения: 7 605
Тах  Mr. Green

Ето ме пак на линия, виждам 4е се говори zа местене, ние току Що се местихме от Хановер в Райнгау/Таунус (северно от Виzбаден) и оЩе ми бръм4и главата  Crazy  И ние сме на село и zа самостоятелна къЩа с 160м² жилиЩна плоЩ плюс маzи плаЩаме 1250? калт  Mr. Green  Кирия  Wink 

Отивам да се боря с хаоса който цари тук, но Ще ви държа под око  Wink

4юс  Wink

# 24
  • Мнения: 3 423
Абе, мацки, я, кажете,
като живеете в малки
градчета, какво работите?
Има ли изобщо работа
по вашите места? Как се
издържате? То спокойно,
спокойно, ама нали трябва
и да се яде.

# 25
  • Мнения: 2 292
При нас има работа , но ще се местим в големкия град, zащото ми писна да се чудя кой ще ме кара до в къщи, като пийна нещо в пицарията или в ресторантоса. ДА не говорим , колко обичам да наобикалям панаирчетата и сега се раzвихрям с греяното винце  Wink Та не ми се седи толкоz сред природата, че подивях. Природата ще я навестявам събота и неделя  Hug И беz това, като ходи човек на работа няма време да копае градинката. Обичам да копая градинка и да си отглеждам раzни неща, ама ще поотложа .

# 26
  • Мнения: 1 947
...Има ли изобщо работа
по вашите места?..
 
  Има, има - в района ни е най-ниският % безработица в Бад.-Вюрт.(под4) Grinning
Аз сега работя мама, а и като безработна не съм регистрирана Mr. Green - така се
стекоха нещата, та гледам да работя по правилното изтичане на средствата, че
моичкият е с едни широки пръсти...
Mr. Green Но има работа - дет' се вика, тези 4%
са дето не искат да работят. Simple Smile Районът е много индустриализиран -
най-вече всякакви техници се търсят, а глад за софтуерни специалисти,
като моя мил съпруг, има голям навсякъде.  Crazy

# 27
  • Мнения: 7 605
Абе, мацки, я, кажете,
като живеете в малки
градчета, какво работите?
Има ли изобщо работа
по вашите места? Как се
издържате? То спокойно,
спокойно, ама нали трябва
и да се яде.

Не работя ве4е 4та година. По професия съм одитор, хубава професия, работа се намира, добре платена е. Последно работих zа един френски концерн и обиколих дъЩерните фирми иz Мителеуропа. Т.е. много се пътува. Не става zа майки.
Мъжът ми работи към една от големите (иzвестните) Унтернеменсбератунген и оЩе пове4е пътува. Факти4ески той пътува 100% от работното си време. Винаги е по някой проект и се прибира в петък ве4ер, а в понеделник сутринта си тръгва  Sad  В момента е в Хановер и до сега и ние бяхме там с него, но по принцип той си отива сам. Преди блиzо 4 години, когато го пратиха на проект в Корея, реШих да напусна работата си, склю4ихме брак и отидох с него. От тогава факти4ески не работя, иzбрах брака и семейството пред кариерата. Ли4ен иzбор, който до ден днеШен не съжалявам. Не ми липсва работата ни най малко (но трябва да се zнае, 4е на старото работно място бях подложена на мобинг та zа това не ми бе трудно да го напусна  Wink )
И тъй като мъжът ми така или ина4е пътува, факти4ески е беz zна4ение къде живеем, стига да има добра транспортна инфраструктура  Wink  Но иzбрахме да се местим в тоzи район понеже главния офис на фирмата е до Франкфурт. Аz съм градско 4адо (в Берлин съм родена и иzрастнала) но предпо4итаме да сме на село, на спокойствие, но в блиzост до някой град. Имаме град на 5км, а големите градове Виzбаден и Франкфурт са ни на 20 и 35км. Автобана е на блиzо, с него стигаме директно до летиЩето. В град4ето на 5км има гара, от там мъжът ми хваЩа регионалния влак до Франкфурт и там ИСЕто. 15? е таксито до гарата, 10 минути пътува. В Хановер живяхме централно и пак пътувахме толкова (и zа толкова) до гарата  Wink  Ина4е в блиzките град4ета/села около Франкфурт, най ве4е северно от Франкфурт (Кронберг и пр.) наемите са много високи, както в Мюнхен, понеже във Франкфурт има не само много фирми, а и много банки и големите кле4ки предпо4итат да живеят блиzо до града но в къЩа с градина  Wink  За това иzбрахме да сме малко по дале4ко, но плаЩаме по нисък наем а и трафика не е толкова жесток в наШия край. Е, беzплатен обяд никъде няма  Wink 
Да видим как Ще ми харесва, в момента съм малко скепти4но настроена откъм манталитета на хората (и диалекта  Crazy ).......

# 28
  • Мнения: 1 173
Мами, не знам как смогвате, ама аз нещо съм зле с организацията ли, кво е не знам. Откакто детето пълзи и се катери и набира и измисля всеки ден по и по неща, нямам време да попрчета кой какво, къде и как, пък камо ли да пиша два реда. То като се почне от сутринта със ставането, после почваме да се гоним из къщи, след това на музик или шпилгрупе, после манджа в къщи, след това среща с българските бебета и то деня отлетял. Да наготва, изпера и пак станало време зa сън.
Ходихме в Лондон да кръстим детето, че да избегнем цялата какафония с родата и домочадието. Детето се показa герой, не плака, не прави физиономии, само накрая малко, че и се доспа и и писна от фотографи.

Вечернице, още не ходи, само пълзи и пристъпва с опора, ама сама да се пусне не би.
megstar  Hug
Ето тук има малко снимки от нас

Айде пак ме привиква....

# 29
  • Мнения: 714
здравейте, момичета,

извинявам се, че нахлувам в темичката ви, ноооо  Embarassed имам питане  Rolling Eyes  и молба де  Embarassed

ако някоя от вас е г-жа М. Kirsch, (поне по името се досещам, че трябва в тази тема да я търся Embarassed), моля да ми пише лични, във връзка с инициативата за Ружа и Валето е! В смисъл, интересува ме кой е ник-ът на това момиче.

Благодаря ви предварително!
Валя

Общи условия

Активация на акаунт