Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

  • 13 702
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 335

А ти с жорето кво си се хванала - все едно на радио да говориш. Понякога много изпростява
[/quote]

толкова може човека.

# 61
  • Мнения: 3 423
Ти искаШ ли то да стане и БГ гражданин?
Ама аЗ не zнаех,4е е концерт по желание.КаЗаха ми,4е е zадължително,понеже аz съм българка и с бг паспорт.. Blush

Споки, не го мисли това с българското бебе,
по конституция е българче, винаги може да
му извадиш ЕГН. Моето още няма, а е на повече
от шест месеца.
Адвентскалендер нямаме, щото сме православни
и двамата, не сме немци и сме мързеливи.  Laughing
Бискара, стискам палци, ма кажи за какво.
Ако обираш банка, не стискам толкова.
Вивита, и аз ядосвам народа в Клюкарника. Laughing
Пък Жорката е нумбер уан. Неслучайно.
Но много му се връзват, пък той просто се гъбарка.

# 62
  • Мнения: 3 423
Ти искаШ ли то да стане и БГ гражданин?
Ама аЗ не zнаех,4е е концерт по желание.КаЗаха ми,4е е zадължително,понеже аz съм българка и с бг паспорт.. Blush

Споки, не го мисли това с българското бебе,
по конституция е българче, винаги може да
му извадиш ЕГН. Моето още няма, а е на повече
от шест месеца.
Адвентскалендер нямаме, щото сме православни
и двамата, не сме немци и сме мързеливи.  Laughing
Бискара, стискам палци, ма кажи за какво.
Ако обираш банка, не стискам толкова.
Вивита, и аз ядосвам народа в Клюкарника. Laughing
Пък Жорката е нумбер уан. Неслучайно.
Но много му се връзват, пък той просто се гъбарка.

# 63
  • Мнения: 7 605
Адвентскалендер нямаме, щото сме православни
и двамата, не сме немци и сме мързеливи.  Laughing

А ние сме немци и православни  Mr. Green  Но то си е християнска традиция, zа това не пре4и да си православен (оправдание винаги намирам, Щом става въпрос zа Шоколад  Embarassed )

# 64
  • Мнения: 1 610
Лиска и аз не го разбрах това с православните.календари се продават и в бг..карай,шоколад да се яде.....като сме православни що се продава в бг шокоостерхасе?даже филмчета анимационни пускат с този герой ,непознат на православието... Joy Joy Joy
убихте ме с таушмамите, на мен ми е любимо онова реалити с търсенето на баба или дадо/ suche familie/, на луди стават бабите #Crazy
жорката ми е любимец,хехехе....само жертви си търси.Щеше ми се да потърся темата на вивита, ама много писка това бебе от зъбоникненето..
В този ред на мисли, Веси не се втелясвай да скачаш.Аз също не можех да ходя / толкова огромна бях и исках да дойде момента/, че скачах всеки ден от леглото на пода- няма файда!И изобщо защо ти е бг гражданство на бебето, да му измислят още едно име....И за паспорти мотаят и в банките те гледат все едно фамилията ти е Онасис/ ако си с немска фамилия/

# 65
  • Мнения: 3 423
не знам за вас, но аз едва тук
видях тези календари и остерхазета.
докато живеех в БГ, ги нямаше,
сигурно е нова мода сега.
впрочем какво е адвент?
и защо се празнува?

# 66
  • Мнения: 592
Абе кво ме коркате с това Тау6мамис?
Чета го "таубмамис" вместо "таушмамис",
па си викам, вече и глухи и нями ли
почнаха да дават по късните часове,
нов формат ли, какво ли... Май ми се спи.
smile3521

Liska и аz така раzбрах, та се смях с глас.

# 67
  • Мнения: 1 768
Я да попитам zа едни странни болки..Да не да са подготвителни контракции..Та боли ме ниско долу,като пред менструация и отЗад по средата,някъде дето е опа6ката..Дано да наближава 6ъркел4ето.. Praynig

# 68
Emi Vesi аз мисля,4е е това.Стискам ти палци!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 153
Абе,мами вие с какво си мажете корем4етата?                                                                                                                                                        Веси мисля,4е момента е дошъл.Кураж HugНие вси4ки сме с теб Praynig                                                                                                                                                                                                                          И в предната ни теми4ка успях да се вклю4а съвсем на края с предложение към мамите-бъдещи и настоящи от Мюнхен да си направим среща.Много бих се радвала да общуваме от време на време,ние и нашите деца Hug.                                                                                       А и да ви се похваля-снощи бях на женско парти.Не ми се беше слу4вало доста отдавна да изляза някъде и то по  женски.Естествено тати прозвъня няколко пъти за консултация относно оправянето на Анджи за сън Mr. Green Но пък аз си изкарах супер Laughing

# 70
  • Мнения: 6 390
Я да попитам zа едни странни болки..Да не да са подготвителни контракции..Та боли ме ниско долу,като пред менструация и отЗад по средата,някъде дето е опа6ката..Дано да наближава 6ъркел4ето.. Praynig
Весе
стягай багажа  Party
Утре да ни зарадваш с хубава новина! Леко раждане, стискаме палци Wink

# 71
  • Мнения: 1 947
   Веси, нашето бебе излезе 8 часа след първата такава болка, също като тебе сега -
7 дни пред термина - момиченцата все бързат. Simple Smile Стискам палци! Ама тя вече е офлайн. Wink

# 72
  • Мнения: 461
Vessi fingerscrossed
може да си имаме втора рожденичка на 2.12  Grinning

# 73
  • Мнения: 6 390
впрочем какво е адвент?
и защо се празнува?
аз ще ти кажа за Чехия, предполагам, че е същото и за Германия

Адвента произлиза от латинското „Adventus“... пристигане бих го нарекла на бг...
От католическата църква идва този обичай - така се нарича времето на радостното очакване
Започва 4.ри седмици -недели- преди Рождението на Христовия син -25.12.
Значението му е духовно -  радост от раждането на Спасителя.

Най характерното тук е адвентния венец на всяка входна врата, и адвентен венец в къщата на който има 4.свещи, всяка неделя се пали по една свещ, значението им е да осветляват  правилният път по който върви човека, а красивите и блестящи украси на дома, са украса на радост от идването на Исус.
Дните стават все по къси, тъмното е все по дълго, но светлината на адвентния венец постепенно става все по силна и по ярка, което символизира Исус -  т.е. светлина в тъмнината  -  и тази светлина огрява всеки един от нас.


Адветът има няколко големи празника:
30.11. св. Андрей - ден на единия от 12.те апостоли, който съобщава че наближава голямото събитие
4.12. - св.Барбара - младите моми слагат във вази клонки от череша, ако цъфнат до Коледа, ще се задомят идната година
5.12. св.Никола -Микулаш е тук - идва с ангела и дявола - раздава вкусотии на децата
13.12. - св. Луция - чисницата - в този ден - къщите светват от чистота  Wink

това е

# 74
  • Мнения: 1 768
Морген Wink
Цяла но6 ме боля кръста имам си леките бол4ици,ама фал6ива тревога. Naughty
Вzех си наранина една горе6а вана и болките в кръста иЗ4еЗнаха.. Rolling Eyes
Е,май няма да се ражда днес. Sadтаман да ида на вайнахтсмаркт,4е другия уикенд надали...
  bouquet
Ей,сготвих си сно6и тая кеЗе супе..Ммм то голяма вкусотия бе..  chefАма цяла тенджера кво 6е я правя.. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт