Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 14

  • 37 300
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 046
Спрях се на съвета само за витамин Ц,той със сигурност няма да навреди.Майката пише,не детето.За мен си е още дете.Искам да не го изживява драматично,искам да си изкара морето без притеснения,нищо повече.Но на лекар ще я водя,да.Нищо не ми пречи за една консултация.

# 76
  • Мнения: 19 346
Ами то е*ти драмата за нероден Петко.
Нямам думи!
В краен случай може да влиза във водата с превръзка и след това веднага да сменя банските и да слага нова.

# 77
  • Мнения: 8 921
А според мен момичето направо трябва да почерпи. На 13 и няма цикъл. Какво да кажат нашите дето от 11 още имат, а някои и по-рано. Колкото и да е естествено все пак е неприятна работа. Моята дребосъчка носи гащички размер 128, превръзката никак не може да се събера, пречи и, неудобно е, кофти положение, пък и повече дни продължава. Само гърдите растат.
Преди време тук направих лошо впечатление, че съм купила на дъщеря ми "детски" превръзки, т.е. малко по-тесни и по-къси (има и дълги), но пак за цикъл. Инцидентно ми се наложи да ги пробвам на себе си и наистина се оказаха изключително удобни. Може да потърсите дали няма при вас и да пробвате с такива.

# 78
  • Мнения: 4 717
За детски превръзки не съм чувала, но аз много страдам, че при нас не се внасят Либрес. Винаги съм ги харесвала докато живеех в България.
Днес бях на пазар и забелязах, че О.Б. и Aways са поскъпнали значително.
Преди няколко години четох книга на активистка, която иска да се махнат данъците върху дам. превръзки и всички санитарни продукти за жени.  Около 500мил. жители на планетата нямат достъп до санит. продукти по време на цикъл, докато в същото време в напредналото общество, правителствата събират данъци от нас, защото приридата ни дарява с детеродна функция.

# 79
  • Мнения: 3 478
А според мен момичето направо трябва да почерпи. На 13 и няма цикъл. Какво да кажат нашите дето от 11 още имат, а някои и по-рано. Колкото и да е естествено все пак е неприятна работа. Моята дребосъчка носи гащички размер 128, превръзката никак не може да се събера, пречи и, неудобно е, кофти положение, пък и повече дни продължава. Само гърдите растат.

Моята малка дъщеря, на 5г ,носи 128 гащички😄

# 80
  • Мнения: 8 921
При нас Либрес са под името Bodyform. И аз бях свикнала с тях в България и тук веднага си ги познах по опаковката.
При нас са без ДДС дамските хигиенни продукт и според мен цените им са съвсем достъпни. Но пак има момичета и жени, които не могат да си ги позволят, което пък е страшно. Доколкото съм чувала, в училищата се предлагат безплатно на момичета от бедни семейства, за да не пропускат учебни дни, когато са в цикъл, защото явно и такива случаи има.

Организацията на развитите общества продължава да е изключително сексистка, колкото и да ни върлят прах в очите с това, че еманципацията ни позволявам да градим кариери като мъжете. На съвсем физиологично ниво дискриминацията си продължава, нищо че признахме различни джендъри.

# 81
  • Мнения: 21 297

Ето я моята

# 82
  • Мнения: 5 331
А тук се продават еднократни бикини за цикъл. Не съм купувала, но си имат предимства.

# 83
  • Мнения: 6 542
Не съм виждала такива тук, но не съм се и заглеждала. Може ли линк или снимка?
Всъщност съм виждала, но  предназначени за възрастни жени с проблем със задържане на урина, не особено нежни и тънки като за девойки.

# 84
  • Мнения: 5 331
Не съм виждала такива тук, но не съм се и заглеждала. Може ли линк или снимка?
Всъщност съм виждала, но  предназначени за възрастни жени с проблем със задържане на урина, не особено нежни и тънки като за девойки.
Ще снимам и ще покажа. На опаковката е младо тяло и са обозначени както различните превръзки.

# 85
  • Мнения: 8 921
Гугъл казва, че при нас има еднократно бельо за цикъл, но към момента нямам интерес. Always ZZZs са.

# 86
  • Мнения: 27 748
Не съм виждала такива тук, но не съм се и заглеждала. Може ли линк или снимка?
Всъщност съм виждала, но  предназначени за възрастни жени с проблем със задържане на урина, не особено нежни и тънки като за девойки.
Такива носех след раждането (секцио) и ми бяха доста по-удобни, отколкото обикновени бикини+ превръзка. Не бяха изобщо груби, но ги купувах от Италия.
Интересува ме това бельо, което е за цикъл, многократните гащички, вършат ли работа да предпазват от петна дрехите, спалното бельо? Дъщеря ми към края на годината ще стане на 11 г, на мен ми дойде за първи път на 11 г и половина (точно😅, че и датата до днес я помня) и няма причина да мисля, че при дъщеря ми няма да е същото. Поне като я гледам как се оформят извивката и семейната ни история (всички жени от рода с първи цикъл около 11-12 г и редовни менструации и т.н.). Та вече се оглеждам за подобно многократно бельо за цикъл. Мисля, че има в Лили и ДМ...някъде до дамските превръзки ли стои?

# 87
  • Мнения: 4 717
Това, което ме спира да купя многократни гащички за цикъл са хигиенните съображения и прането. Някой беше писал по-напред и че били спарващи, което изобщо не ме учудва, предвид че са създадени да не пропускат. Вероятно имат някакъв слой изкуствена материя, която да задъжа не само от протичане, но и проветряване. Имайки предвид, че се перат на ръка, защото неможе да сложиш напоени гащЯ в пералнята с други дрехи, от мен твърдо НЕ.

# 88
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Според мен многократните гащи са по-скоро натормозяващи и излишни, отколкото полезни, особено за тийн...

# 89
  • София
  • Мнения: 23 124
Многократните гащи за цикъл са ми гнусни. Оставям настрана хигиенните съображения, но няма никакъв шанс да ги пера на ръка, както и да ги слагам в пералнята с други дрехи. То може и да не стават за пералня...

И да покажа първият професионален маникюр на Кати, който е само за ваканцията.

Общи условия

Активация на акаунт