91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 9

  • 65 278
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 18 380
Аз съм виждала ДСД паралелки да ползват кабинета.
Втория срок 11 клас в немския отдел имах по 5 часа в седмицата химия.

Да , децата ми са ползвали кабинетите на отдела.
И ето, само 1 паралелка е имала седмично 5 часа химия в 11 клас..

# 181
  • Мнения: 10 788
Въпросът е не защо Госпожата не нареди всички да ползват кабинета на 'немците', а защо и другият кабинет не е приведен в подобен вид.
Лесен е отговорът: Защото няма желание, нито необходимост да се подобрява базата. Нали всяка година кандидатите да учат в това училище са предостатъчно мотивирани, без значение от базата и организационните им проблеми...

# 182
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Г-жата не може да нарежда на Немския отдел. Следва да е ясен този факт! Немският отдел не и е подчинен.

# 183
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
🤣🤣🤣 Заги, Загиии, голямо си Зиги!
Ами не го е привела във вид, защото гледа от други училища, от там пример взима. 😆😆😆

# 184
  • Мнения: 10 788
Миле, Миле, как пък не взе някой хубав пример тя, а все лоши...
Нали е в топ 3 на училищата, няма да се сравнява с Ломоносов, въпреки че сигурно там има доста по-добре оборудвани кабинети.

И как пък за (почти) всяка критика към НЕЯ във форума, се намира оправдателна причина от върлата фенска маса...

# 185
  • София
  • Мнения: 18 380
ЗаСлон каза точно това - защо не е нареждала К.  да се ползва кабинетът и от ДСД..Колко грозно било това поведение...Просто и ясно - защото няма право. Тонове действия  в ущърб на децата/ бездействия на К. иначе са изписани в тази тема, но точно това положение с  конкретните кабинети не е нейна "заслуга". На добра воля отделът при свободни часове ги предоставя на  ДСД и толкова. Който се чувства ощетен, да е бутал детето си да се справи и на всяка цена да влезе в лайстунг. Не всички са били в край на краищата при къси клечки в  8 клас Wink А който не е влязъл, да адресира оплакването си за липсата на достъп до тези кабинети точно към немците, за които ЗаСлон твърди, че нямат връзка с проблема. Ама не тези немци, дето са на ротационен принцип в НЕГ,  тоест днес са тук, утре вече ги няма, а онези по към върха на пирамидата на немска територия, които определят правилата на играта и то не само в  БГ. Такива  паралелки има в много страни по света.

Има анонимен Kummerkasten  в НЕГ, пусна ли детето ти оплакване в него, ЗаСлон Wink

Иначе за  другото съвсем ясно написах  по-горе - дано следващият директор не е като нея и да се задейства в разни посоки. Та какво оправдаване  на  нейната особа ви се привижда на вас, критикуващата маса,  не знам..Човек ще  е луд да  я оправдава, но ще е определено и неинформиран, нападайки я по набрана инерция и за несвършването на неща, за които няма правомощия.

Между другото, точно родители от двете "страни" са най-голямата причина да има разделение между децата от двата вида паралелки, поне в пространството. Между самите деца в повечето случаи такова няма.

Последна редакция: пт, 22 юли 2022, 16:05 от пенсионирана русалка

# 186
  • Мнения: 49
Тази година кабинетът по химия е ползван и от ДСД паралелки, преди това не зная.

# 187
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Важно беше обаче пак да се противопостави дсд на лайстунг. Мен лично много ме дразни това! Sad

# 188
  • Мнения: 66
Здравейте,

Един малко страничен въпрос. В НЕГ през зимата организират ли се ски училища? И цялостно, разрешени ли са такива занимания в учебно време?

# 189
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
Не, ски училища не се организират. Няма и официални регулярни екскурзии.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 415
А има ли някакво училищно настоятелство или Обществен съвет, в който да членуват родители и да представляват интересите на  класа?
Аз мисля, че ще е добре да оформим някакъв документ с предложения, забележки и т.н., който да бъде внесен още с встъпването в длъжност на новия директор. Можем да го разпространим сред родителите на първата родителска среща, за да се запознаят с него и да го подпишат и без да губим излишно време да го придвижим към ръководството на училището.

# 191
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
В немския отдел имаме такава организация, състои се от учениците, представляващи класа за годината (Klassenvertreter - избират се всяка година), и от избрани за годината представляващи родители. През 2020 г.  преди ковид беше за съжаление последната ни конструктивна среща, на която се обсъдиха много добри идеи, но ситуацията блокира развитието.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 415
Трябва да действаме в посока да се подобрят нещата за всички ученици в училището, а не “лайстунгите” да са някаква спасителна сламка от неуредиците и безхаберието на БГ-варианта на гимназията или да си го кажем направо “училище в училището”.
Важно е от тук нататък да можем да разчитаме на конструктивен диалог с учителите и ръководството, да се приемат критики, предложения и т.н.
Скрит текст:
Другото ми дете е в 1АЕГ. Всяко училище си има някакви трески за дялане, но нищо лошо не мога да кажа по отношение на организацията и управленските им решения. Впечатлена съм от ремонта на сградата и модернизацията на кабинетите по биология, химия, география,  от социалния живот на децата в гимназията, активните клубове, “кръжоци”, курсове за екскурзоводи, духовия оркестър, който обикаля цяла Европа. Всяка година има поне две екскурзии в България и една в чужбина. Есента предстои да пътуват до Рим.
Предполагам, че и учителите в НЕГ са свикнали да бъдат пасивни покрай г-жа К., но е добре да виждат, че имат подкрепата на родителите да разчупят статуквото и да променят.
По-назад прочетох, че през годините са писани молби, оплаквания, предложения и т.н. до РУО…Може би ще е добре новият директор да се запознае и с тях, за да може да “тръгне от някъде”.
Говоря малко от името на новоприетите деца😊, но със сигурност всички ще се радваме на помощта, активното съдействие и подкрепа на “старите пушки”🙂.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 217
Ето моето предложение за точка 1 в списъка с предложения.
Запазва се досегашната схема за разпределяне на децата в 8 клас. Разлепват списъците по класове на вратата, както досега, на 14.09.
Новото: на 15.09 класовете се строяват в предварително разчертаните места, но без учители. Тегли се жребий пред всички ученици и родители. Разпределят се и класните ръководители.
Просто, изпълнимо, прозрачно.
Има ли аргументи против?

# 194
  • София
  • Мнения: 2 415
Точка едно трябва да бъде, според мен, отстраняване на учителите-протежета на бившата (дано!) директорка, заради които се случва всичко това, без да се притесняваме да ги назовем поименно.
Миналата година с подписи на родителите разкарахме така от 1АЕГ един некадърен учител по английски на десетокласниците, който не ставаше и за начален учител в посредствено квартално училище. Директорката изобщо не се поколеба да го махне. Помогна в случая и ДО, защото много от родителите го бяха чули с ушите си как не може едно смислено изречение да подреди, произношението не го коментирам.
Въпросът е “късите клечки” да се изкоренят и децата да имат равно начало в осми клас, а не да играем на руска рулетка.

Общи условия

Активация на акаунт