С какво ви дразнят свекървите? - 138

  • 33 274
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Вероятно тези баби са те информирали за това, Ирис, а не си го научавала постфактум.

# 751
  • Мнения: 12 755
Не е въпросът дали майката щеше да плете мартеници, а да не се заговорничи зад гърба й.

# 752
  • Мнения: X
Именно. Точно това е. Не дали щяла тя да плете мартеници или чорапи, пък връзката на бабите с внуците  и бла, бла.

# 753
  • Мнения: 21 442
Аз  съм ги молила да го направят, не само че са ме информирали. Това е обичайно присъствие на бабите в градината и малките класове, тук, тъй  като родителите са на работа до по късно и повечето вземащи са баби и дядовци.

При авторката, обаче положението е съвсем различно, то е обременено от лоши отношения и неразбирателство по отношение на работата с детето,  и тя го възприема не като помощ, а като тормоз. И като прибавим и учителка, която е родна сестра на свекървата, нищо чудно, че намесата и идва много.

# 754
  • Мнения: 461
Отношения ни не са чак толкова обтегнати ,само за това ,че аз почти премълчавам доста неща ,които ме дразнят ,в повечето случаи намеса в личния живот без да искам такава .  Подразних се  ,че не бях уведомена и просто ,чисто човешки в началото много се изплаших ,после за това ,че съм пренебрегната ,като родител (всеки ден си взимам детето ) . Как пък решават така да организират мероприятия без никой от родителския актив да знае ,включае и аз ! Това беше отдавна,преглътнах го някак с едно на ум , сега се тревожа за сина си ...и как да спра това непрекъснато доносничене ,което знам ,че ще се случи

# 755
  • Мнения: 50
Толкова е дребнаво това с мартениците, но когато отношенията са лоши всичко направено от другата страна те дразни. Трябвало им е в градината някой да покаже на децата как се правят мартеници, сетила се учителката за сестра си/свекървата/ и я поканила. Ако свекървата и снахата не си говорят, напълно разбираемо е, че няма да я уведоми какво ще прави на другия ден. Толкова е логично.

# 756
  • Мнения: X
Съвършено логично е свекървата да не уведоми снахата, че ще прави мартеници заедно с нейното дете в детската градина. Разбира се. Там където липсват елементарни обноски, това е съвършено логично.

# 757
  • Мнения: 6 554
Мхммм
когато логиката не ти е силна страна, си личи.

# 758
  • Мнения: X
И когато проклетията надделява над логиката , също е видимо. Няма ли бабата право на своите моменти с внучето? Ако в градината са професионалисти , дори не трябва да се показва роднинската връзка с детето. Свекърва ми беше детска учителка и синът ми беше разбрал на 3 г. , че в нейната детска градина тя не е баба му , а е госпожа като на всичките деца.  Така , че сред толкова много деца , бабата едва ли е имала възможност да си прояви свекървенските пориви. Съгласна съм , че коментарите за хвърлянето на играчки са неприемливи . Но как може да се обръща толкова внимание на  кой какво казал? Когато вярваш в себе си като родител, много важно какво изкоментирала някоя леля, баба, стринка . За такова малко дете , майката е важно да  дава   любов и нормално себевъзприемане. Другите са дошли-отишли. Толкова задълбаване в човешките правици-кривици не е добър пример , а и преекспонира проблема. При толкова дразнене , не бих си дала детето в същата градина. Не е и възпитателно за него да става повод за роднински междуособици.

# 759
  • Мнения: 1 600
И когато проклетията надделява над логиката , също е видимо. Няма ли бабата право на своите моменти с внучето? Ако в градината са професионалисти , дори не трябва да се показва роднинската връзка с детето. Свекърва ми беше детска учителка и синът ми беше разбрал на 3 г. , че в нейната детска градина тя не е баба му , а е госпожа като на всичките деца.  Така , че сред толкова много деца , бабата едва ли е имала възможност да си прояви свекървенските пориви. Съгласна съм , че коментарите за хвърлянето на играчки са неприемливи . Но как може да се обръща толкова внимание на  кой какво казал? Когато вярваш в себе си като родител, много важно какво изкоментирала някоя леля, баба, стринка . За такова малко дете , майката е важно да  дава   любов и нормално себевъзприемане. Другите са дошли-отишли. Толкова задълбаване в човешките правици-кривици не е добър пример , а и преекспонира проблема. При толкова дразнене , не бих си дала детето в същата градина. Не е и възпитателно за него да става повод за роднински междуособици.

Бабите може да имат колкото си моменти искат с внучетата, стига родителите да са уведомени.

Както вече другите момичета писаха, извън всякаква логика е бабата да участва в дейности с детето БЕЗ майката/бащата да знаят. Повтарям - БЕЗ да знаят. Иначе да си правят колкото мартеници искат...

Аз съм леко очудена, как се защитава идеята, родителят да бъде пренебрегнат по такъв начин, наистина..  Даже не очудена, ами направо съм си потресена..

Майката и бащата отглеждат това дете, те са отговорни за него изначално. Бабите ВИНАГИ трябва да се съобразяват с това. Техните са си ги родили и отгледали.  Това, че са майки на майката или бащата, не ги прави автоматично родители - настойници. Има граници и ЛОГИКА (отново), които трябва да се спазват и следват. Всичко друго е наглост и неуважение.

# 760
# 761
  • Мнения: 8 754
K.A.G.- аз се старая да не се "навирам" в живота на децата си, нищо че към момента делим една къща с два отделни етажа и един двор. Помагам, когато имат нужда и имам възможност и желание/ в интерес на истината , желание винаги имам/. Коментарът ми е пряко свързан с обсъжданата ситуация. И , естествено че искам да съм част от живота на внучката. Но това не означава непременно и на всяка цена да присъствам на всяко събитие. Отношенията със зет ми и дъщеря ми са такива, че спокойно мога да попитам мога ли да отида и ако кажат ,че не е удобно, няма да се обидя. Засега не стоим пред такъв проблем, защото тя е още мъничка и не ходи на ясла.
    Но акцентът не е върху мен в момента. Относно мартениците - аз разбрах, че са канени родители да плетат мартенички и бабата е отишла. Това не го приемам, не бива да се прескачат родителите, ако ще сестра й да е директор на градината. Още повече , че майката си прибира всеки ден детето. Ако е поканена като баба ,да изиграе ролята на баба Марта , какво преми да каже на родителите. Просто да сподели, че ще го направи. Не да иска позволение. Изключително нетактично, невъзпитано и непрофесионално е обсъждането на детето от роднините, работещи  градината по този начин.
    Когато и двете страни са възпитани и подхождат с разбиране, един-два нормални разговора ще регулират нещата. Когато ще си правим на пук и "ще видиш кой командва парада" нещата никога не свършват добре.

Общи условия

Активация на акаунт