Дългото чакане след трансфер-тема 99

  • 43 239
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 766
Bobby, днес пусна ли чхг и прогестерон, какво става??

# 676
  • Мнения: 6 047
Довечера ще ходя след работа. Но мисля, че нещата няма да са добре. От тази нощ имам едни такива усещания все едно ще ми дойде МЦ. Аз си познавам усещанията и за съжаление натам вървят нещата, май. Confused

# 677
  • Мнения: 357
Моля те, не се настройвай, Боби. И аз мислех, че много си познавам тялото и че ще усетя като съм бременна и тн. Останах доста изненадана от резултата. Чакам с нетърпение и твоя и се моля за най-доброто.  🙏🏻
Довечера ще ходя след работа. Но мисля, че нещата няма да са добре. От тази нощ имам едни такива усещания все едно ще ми дойде МЦ. Аз си познавам усещанията и за съжаление натам вървят нещата, май. Confused

# 678
  • Мнения: 1 514
Боби, и аз имах болки и ми изписаха но шпа комфорт, 3 пъти на ден по 2.

# 679
  • Мнения: 587
Довечера ще ходя след работа. Но мисля, че нещата няма да са добре. От тази нощ имам едни такива усещания все едно ще ми дойде МЦ. Аз си познавам усещанията и за съжаление натам вървят нещата, май. Confused
Тези усещания като се появят, ако са от "лошите", нещата стават доста бързо - т.е. появяват се усещанията за МЦ, прокървяваш и това е.. Обаче ако ти се появят, но минава време и няма кървене, си имай едно наум, че може и да са от "добрите" усещания Simple Smile
Имала съм и от двете и вече знам - като заболи, отивам да видя има ли следи някакви. Ако няма, пия една вода за успокоение и се оставям на усещанията да си се усещат Grinning

# 680
  • Мнения: 143
Момичета, включвам се и аз да споделя какво се случва с мен. Таня се казвам. На 02.08- трансфер на 2 бр. 5 дневни бластоциста. Първо ЧХГ на 12.08 -36.67. Второ ЧХГ на 15.08- 109. Преглед вчера на 25.08- доктора видя нещо съвсем мъничко, някаква точка, но каза нищо не се вижда. Трето ЧХГ от вчера 25.08- 715. Днес доктора каза Преглед в понеделник 29.08 и ново ЧХГ. Според вас какво се случва?!? Супер съм притеснена да не е извънматочна бременност, про вчерашния преглед не се видя нищо в тръбите, не знам какво да си мисля.

# 681
  • Мнения: 793
По-скоро да не е кухо яйце... За 10 дни много е малко увеличението според мен, а и при тази стойност трудно ще види нещо кой знае какво... Чак над 1000-2000 се вижда добре сакче.

# 682
  • Мнения: 5
Bobby, днес пусна ли чхг и прогестерон, какво става??
Къде мога да разбера референтните стойности на прогестерона при бременност? Колко е добре да бъде 7 дена след трансфера?

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 15:47 от stefava

# 683
  • Мнения: 899
Ако се поставя уторгестан вагинално или други прогестерони вагинално приложение, няма да бъде адекватен резултата според моя репро. По-скоро пуснете ЧХГ след ден, ще стане ясно дали има имплантация.
Иначе в зависимост от лабораторията - има рефернтни стойности за всеки триместрър. Конретно за ден 7, моят лекар поне нищо не е споменавал.

# 684
  • Мнения: 5
Ако се поставя уторгестан вагинално или други прогестерони вагинално приложение, няма да бъде адекватен резултата според моя репро. По-скоро пуснете ЧХГ след ден, ще стане ясно дали има имплантация.
Иначе в зависимост от лабораторията - има рефернтни стойности за всеки триместрър. Конретно за ден 7, моят лекар поне нищо не е споменавал.
Тогава защо във форума казват да се изследва прогестерона и как за разбера дали го усвоявам при положени , че ползвам утрогестан?  Имам два не успешни трансфера  с БХБ. Четейки из форума се съмнявам дали не проблема този хормон. Досега не са ми го изследвали

# 685
  • Мнения: 956
Ако се поставя уторгестан вагинално или други прогестерони вагинално приложение, няма да бъде адекватен резултата според моя репро. По-скоро пуснете ЧХГ след ден, ще стане ясно дали има имплантация.
Иначе в зависимост от лабораторията - има рефернтни стойности за всеки триместрър. Конретно за ден 7, моят лекар поне нищо не е споменавал.
Тогава защо във форума казват да се изследва прогестерона и как за разбера дали го усвоявам при положени , че ползвам утрогестан?  Имам два не успешни трансфера  с БХБ. Четейки из форума се съмнявам дали не проблема този хормон. Досега не са ми го изследвали
Поставен вагинално не навлиза в кръвта, затова изследвайте само, ако поставяте инжекции.

# 686
  • Мнения: 5
Ако се поставя уторгестан вагинално или други прогестерони вагинално приложение, няма да бъде адекватен резултата според моя репро. По-скоро пуснете ЧХГ след ден, ще стане ясно дали има имплантация.
Иначе в зависимост от лабораторията - има рефернтни стойности за всеки триместрър. Конретно за ден 7, моят лекар поне нищо не е споменавал.
Тогава защо във форума казват да се изследва прогестерона и как за разбера дали го усвоявам при положени , че ползвам утрогестан?  Имам два не успешни трансфера  с БХБ. Четейки из форума се съмнявам дали не проблема този хормон. Досега не са ми го изследвали
Поставен вагинално не навлиза в кръвта, затова изследвайте само, ако поставяте инжекции.
За да поставям инжекции  трябва да знам дали имам нужда от тях, за това си пускам кръвен тест. Нещо не мога да ви разбера. Как трябва да разбера дали имам нужда инжекции освен от таблетки?

# 687
  • Мнения: 6 047
Когато четох в интернет заради моята драма пишеше, че 10 ng/mL е критичното ниво, при което може да просъществува бременност. Макар че в друга тема ми казаха за успешна бременност продължила след достигане на 7 ng/mL. Моят резутат от 9.4 ng.mL също е след поставяне само на Циклогест, т.е. би трябвало да не е съвсем реален. Въпреки това доктора ми назначи Пролутекс за 3 дни. Днес ще пускам нов тест и в зависимост от резултата казаха, че може и да ми продължат Пролутекса.

# 688
  • Мнения: 96
Аз като един пълен лаик на тема прогестерон, мога само да кажа, че миналата година преди трансфер ми е бил 25 и нищо не се получи, тази година беше 12 (след много кратък прием на лекарства) и стана. Да, според мен несъмнено е фактор, но не е единствения фактор. Би трябвало наистина да се изследва заедно с ЧХГ, за да може да се интерпретира (от доктор) по някакъв начин явно.

# 689
  • Мнения: 635
Аз като един пълен лаик на тема прогестерон, мога само да кажа, че миналата година преди трансфер ми е бил 25 и нищо не се получи, тази година беше 12 (след много кратък прием на лекарства) и стана. Да, според мен несъмнено е фактор, но не е единствения фактор. Би трябвало наистина да се изследва заедно с ЧХГ, за да може да се интерпретира (от доктор) по някакъв начин явно.

Поредното доказателство,че при ин витрото 2 плюс 2 не е равно на 4.Ако е писано ще стане.Разбира се, че има неща,които е хубаво да следим,но и при перфектни обстоятелства нещата може да не се получат.Просто трябва да се научим да приемаме и живеем с нещата,които ни се случват.

Общи условия

Активация на акаунт