Отговори
# 690
  • Мнения: 5 115
Dreamer, и аз да кажа за тромбофилията. Не е кой знае какво! Но е хубаво, че сте го хванали преди бременност. Браво на лекарката ти, че ти го е пуснала преди някое разочарование, както става по-често. Инжекции като инжекции, нас с ин витрото игли не ни плашат Simple Smile Хубаво би било да се видиш с хематолог да ти уточни дозата на нискомолекулния хепарин, че при положителен тест да действате. Или пък след трансфер. Или дори при овулация, както прецени лекарят. Имаш ли план сега? И още нещо да си кажа (и напомня) - психолозите вършат чудна работа в такива тежки ситуации.
Кактусче, за съжаление със СПКЯ хиперстимулацията май си става класика Rolling Eyes Ще пропуснете 1-2 месеца, докато се възстановят яйчниците, но поне ще си спокойна. Пожелавам ти на първо време много замразени ембриончета (после ще се допълня с пожелания)!

# 691
  • Мнения: 600
Още не сме говорили с Шефкетова по повод тромбофилията . Миналия месец се разбрахме да отида на 2ри-3ти ден от МЦ, което ще рече до няколко дни .
Из темите за тромбофилия четох ,че противозачатъчните и естрофема са противопоказни при нас , и се чудя дали това не е провалило опита ? При положение ,че прогестерона ми беше ОК , а ембрионите с отлично качество.

# 692
  • Мнения: 5 115
Едва ли. Тромбофилията има отношение по-скоро към износването, не към забременяването. Обсъдете го. Най-често рисковете и ползите от терапията се мерят и ако ползите са повече, се действа. Аз например съм пила противозачатъчни въпреки тромбофилията.

# 693
  • Мнения: 1
Здравейте момичета❤ Никога не съм писала по форуми , но вече почва да ми тежи като го тая в себе си . С приятеля ми правим опити за бебче . Аз съм на 23 той на 37 . Първият ни опит беше април месец тази години и за жалост завърши с аборт в 4та седмица и от там нищо не става . Пуснахме спермограма в лаборатория Лина и се оказа че процента на подвижните сперматозоиди е по - нисък - 50% , морфология - 10% изписаха му прахчета с- мен за 3м . Понеже съм с много болезнена овулация на 22.09 започнаха болките и се надявам този път да се получи Sad никога не съм имала кисти , случвало се е от басейн да хвана гъбички или от ароматизирани дамски превръзки , но са били овладявани . Моля стискайте палци този месец да е нашият месец🥰

# 694
  • Мнения: 1 526
С тромбофилия съм, а пих естрофем от стимулацията до някоя си седмица на бременността, не мисля, че това е проблемът. Dreamer, трансферът беше ли ок, т.е. лесно ли вкараха ембрионите? Лигавицата не беше презряла, нали? За жалост, дори при хубави ембриони понякога тялото ги отхвърля...

# 695
  • Мнения: 295
С тромбофилия и без терапия (на 25/26г) и с двурога матка (без да я коригирам) забременях след 4м опити, износих и родих успешно без никакви проблеми. Просто нямах идея,че имам тромбофилия, нито че съм с двурога матка.

Споделям ако е от полза на Дриймчето.

# 696
  • Мнения: 2 695
Много благодаря за подкрепата ❤️❤️❤️
Днес ми е 10ти ден от стимулацията с естрадиол 7398pg/ml, което се равнява на 27158pmol/L 😶😶😶 Ще се опитаме да ги селектираме, иначе ще извадим 40 яйчица...а ние гоним около 25 хубави, зрели. Днес ми включват и аргинин. Моля се да не влизам в интензивното.

# 697
  • Мнения: 1 030
Кактусче, с теб сме!!! ❤️❤️❤️

# 698
  • Мнения: 2 635
Кактусче изпращаме ти сила, кураж и подкрепа. Бъди силна всичко ще бъде наред. ❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏

# 699
  • Мнения: 1 755
Кактусче, всички тук ще те мислим и ще стискаме палци за лека и безпроблемна пункция!

# 700
  • Мнения: 735
Кактусче, ти си герой и ще се справиш. Пожелаваме ти всичко да мине по най-лекия и най-добрия начин!

Да се включа и аз с мнение за тромбофилиите, на база личен опит и разговори с лекари: те не са причина за незабременяване. Могат да предизвикат аборт без терапия, но не и в много ранна седмица. На Балканския полуостров това са много често срещани мутации и почти няма жена без тромбофилии. Също, колкото е по-възрастна жената, толкова опасността от аборт (при липса на терапия) е по-голяма. Често жени, които са износили и родили на млада възраст изобщо не разбират, че имат тромбофилия.
Хубаво е, че сте я установили - така ще имате предписана терапия и всичко ще е безпроблемно.

# 701
  • Мнения: 318
Кактусче, цялото ми сърце и душа са с теб ❤❤❤

# 702
  • София
  • Мнения: 3 087
Кактусче, Дрийм - пращам ви само позитивни мисли! Вие сте борбени и силни, и знам че ще дойде денят за вашето щастие!

Аз се отчитам с цикъл... подрани ми с два дни и обърква палновете да са съм 2ри ден от цикъла при докторката.... Имам чувството, че всичко върви на криво и обърква всичките ми планове.
Положителното е, че пак ми се възпали зъб и съм на антибиотик, та не съм крайно разочарована, че ми дойде....

# 703
  • Мнения: 2 695
Естрадиолът ми от днес е 8256 pg/mL  = 30307 pmol/L
В момента ми вливат Калциев глюконат. Много ви благодаря за подкрепата ❤️❤️❤️

# 704
  • Мнения: 165
Мило кактусче, а защо при толкова висок естрадиол, пункцията не се изтегли за по-рано? Цели се да се извадят повече яйцеклетки ли? Питам, защото при мен, когато естрадиолът стана почти 6500 ми определиха денят на пункцията да е следващият, заради високите стойности на естрадиол, но пък останах разочарована от броя на извадените яйцеклетки Sad
Иначе, ако досега не съм ти го написала - възхищавам ти се на силата и духа, които имаш и толкова много искам да приличам на теб... Пожелавам ти успех от все сърце и съм сигурна, че скоро ще се похвалиш 💓🙏
Естрадиолът ми от днес е 8256 pg/mL  = 30307 pmol/L
В момента ми вливат Калциев глюконат. Много ви благодаря за подкрепата ❤️❤️❤️

Общи условия

Активация на акаунт