Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 802
Файона, на прав път си, не се стресирай от резултата, свалила си кг, чувстваш се по-добре. Без никакви въглехидрати няма как, па и в крайна сметка какво е лято без сладолед?Иначе на крикри има сладолед без захар много хубав. Какво пиеш сега като хапчета?

# 676
  • Мнения: 1 085
Пия все още достинекс за пролактина, макар че вече е в норми и по-близо до долната граница.
За ИР пия инофолик комби (то мисля, че ми е и за ПКСЯ-то) като от 2 таблетки на ден ми го намали на 1, а също и метфогамма, която преди пих по 1 таблетка от 500 мг вечер, а сега бавно увеличавам дозата докато след седмица стигна до 2 таблетки от 1000 мг на ден.

П.С. За сладоледа на кри кри ще се оглеждам следващото лято, че няма да успея без хич да издържа.

# 677
  • Мнения: 747
Fayona, не е от сладолед този резултат. А и си свалила килограми. Когато рязко си бях влошила ИР бях стриктна, обаче с фаст почти всеки ден по над 20 часа. Да, ама не, за ИР при мен това не работеше и много време отне връщане към по-добри показатели, а свалях килограми. Та може фаст да е причината, ако правиш. Успех 🍀 🍀 🍀

# 678
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Здравейте момичета! Не съм писала тук от близо 5 години (дъщеря ми е на почти толкова). Простете ми за дългият и малко нелогичен пост, но преди години тук намерих страхотни приятелки!  Разказвам... Дъщеря ни се появи след година опити....аз какво ли не изследвах, но се оказа не много добра спермограма при моят съпруг. С добавки витамини просто стана...слава на Бога! Сега много искаме да имаме второ детенце. Правим опити от няколко месеца, но отново без успех. Рязко напълнях и каквито и режими, диети, глад и т.н. не свалям и грам. Пуснах ТСХ, Тат, мат...абе пълен пакет. Всичко е в нормата, стойността на ТСХ е под 2, започна едно потене от главата (никога през живота си не съм се потила така), бельото също мокро....светна ми лампа, че са други хормони. Отидох при ендокринолог, който назначи натоварването с глюкоза, поради съмнение за инсулинова резистентност, полови хормони, вит. д , Б12 и какво ли още не. Висока съм 165-70 кг. Сега трябва да пусна изследванията между 3 и 5 ден от МЦ. Утре е денят, в който попринцип трябва да ми дойде, но ние все си правим опити с моят мъж....не знам, но май изперквам вече...не искам да се навивам, защото после разочарованието ми е голямо. Типичните симптоми, като ПМС, но снощи и днес цял ден ми е лошо, гади ми се и т.н. скокнах до Ремедиум, че най-близо взех Престо и....една самотна дразнеща чертичка...стана ми много криво и все си мисля ами как да забременея, ако има ИР. Ендокриноложката ми обясни, че ИР също е причина за неуспеваемост... Много се надявам, ако има поне една от вас тук четящите с подобен проблем, нека сподели дали е възможно да е забременяла (със ИР или съмнение за такова). Искам да допълня, че от две седмици и повече съм на режим. Никаква захар и нисковъглехидратно хранене. Като добавки ми изписаха само INOFOLIC combi.

# 679
  • Мнения: 1 050
Елена, малко слагаш каруцата пред коня. Ако това или онова... Споко, всички хормони магат да се контролират по един или друг начин. Не си причинявай излишен стрес. Но не пропускайте и нова спермограма. Пет години са доста време
За натоварването с глюкоза надявам се са ти обяснили как се прави, за да не се компрометират резултатите. Трикратно глюкоза и инсулин. Гликиран хемоглобин също. Половите хормони ги пусни на трети ден. И с ИР се забременява...

# 680
  • София, Надежда1
  • Мнения: 323
Yvka благодаря за отговора! Да предупредена съм как се прави изследването, даже вчера си купих и глюкоза от аптеката да съм подготвена. Трябва и да съм спокойна, за един от половите хормони (не помня кое точно беше), за да са актуални резултатите. Относно спермограма и това ще се пусне по-следващата седмица.

# 681
  • Мнения: 1 401
Минзухар, и на мен Калчев ми прави офис хистеро миналия месец. Слагах бетадин , след това бигванеле и обезболяващи преди процедурата. Първо ме наплаши, че имам червени петна, които явно са заради хроничен ендометрит, после се оказа, че всичко е ок след биопсията. Взе ми 1100 лв гд. И аз мисля като Мацето, че вади голямо самочувствие . На втория преглед не помнеше нищо почти за мен, дори съществени неща. И след добрия резултат не прояви никакъв интерес повече към моя случай, а ме прати за инвитро в Малинов заради мъжкия ни фактор. Съгласна съм, че добре оглежда, но дори не ми остави шанс да си задам въпросите след хистероскопията, излезе си и това беше. Относно биопсията не разбирам много, но не ми изглежда много изчерпателна. Включва няколко херпесни вируси, но относно другите бактерии ми се струва недостатъчна. Примерно не включва хламидии и ешерихий ак.

# 682
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен, прекрасни🌞
Аз се включвам по темата за хистероскопиите с моя опит: имам 2 офис хистероскопии при д-р Ковачев, без упойки, вечерта преди процедурата ми изписаха 1 свещичка Профенид, сутринта промивка с Розалгин и пак 1 свещичка Профенид. По времето на самите манипулации аз усещах че нещо прави вътре, но нищо страшно. При мен правеха за оправяне формата на матката от Т-образна и леко двурога, а от видеата после видях че е имало клъцкане с някакъв миниатюрен инструмент. Усещах като леки спазъмчета, ама наистина леки, но и аз лично съм много доволна от Ковачев, при мен беше много внимателен, имаше и сестра до мен, която му асистираше при нужда, а на мен ми говореше да ме разсейва😁, и винаги ми казват ако ме заболи да кажа да спрат, и че не е задължително да търпя. Това обаче си зависи и от прага на болка, моят по принцип е висок смея да кажа, и на ЦС бях без упойка(на друго място) и там ми беше най голямата болка с 2 доказано двустранно проходими тръби, не бях яла (нищо не ми бяха казали) и припаднах 10 минути след процедурата. Та от моя опит офис хистероскопиите са песен, дори и да не е само за оглед. Въпреки това смятам, че е важно да ви дадат избор или каквото прецени лекуващия ви лекар.
Аз съм в очакване на МЦ, след който трябва да посетя АГ да видим какво се случва сега, може и да ми се наложи пак офис хистероскопия.🥰
PS: цената на 1та офис хистероскопия ми беше 600лв, а на 2та 400лв.
Успех пожелавам на всички ни, скоро да се похвалим с тестове с 2 черти🍀🙏❤

# 683
  • Мнения: 600
Здравейте момичета !
Не съм писала от повече от 2 месеца в темата , просто защото не исках да разводнявам темата с лошите неща ,които ми се случват , но просто имам нужда да споделя с някой, който наистина ще ме разбере.
Историята с бебеправенето при нас започна преди 3 години и 9 месеца ,когато с мм заживяхме заедно(бях на 19 години) . Аз още от малка бях с нередовен цикъл на който не обръщах особено внимание , докато не дойде времето за бебе . Още на 3тия месец опити потърсих помощ от АГ ,която ми повтаряше "още си млада , не се напрягай толкова" ,но моето вътрешно усещане беше ,че нещо не е наред . Затова отидох при друг АГ , този път реакцията и при вида на яйчниците ми не беше толкова спокойна(имам СПКЯ) . 6 месеца пих дуфастон , като през това време изследвахме и половите хормони ,които за мое очудване бяха в норма , овулация също имах , през месец но я имаше. Мина година , но бебе нямаше. Пуснахме и СГ , всичко в норма . Тогава АГ реши да направим ЦС и да видим дали там няма някакъв проблем , но тръбите бяха проходими . Последва стимулация с кломифен , още 6 месеца без успех . После направихме обременяване с глюкоза,  и там излезе ИР . Метфогамма1000 3х1 от която се чувствах ужасно и диета с която свалих около 10 кг . Годините станаха 2 ...
Реших ,че ще си почина малко от лекари и 4-5 месеца не следях нищо . Накрая реших да не си губя времето с обикновени АГ-та и да потърся помощ при репродуктивен специалист. Избрах Шефкетова в Токуда .
Аз отидох там с мисълта да започнем направо инвитро процедура и да спра с това мъчение, но тя ме убеди да опитаме отново с кломифен и така още 6 месеца без успех . Годините станаха 3 ...
Решихме да не губим време и да започваме с инвитрото ,което ние сами да финансираме. От март до май все ни спираха задържани фоликули , най-после се отърват от тях и на 9ти май ми беше първата стимулираща инжекция , на  18ти май беше пункцията,  от която извадиха 38 яйцеклетки ! От тях 17 незрели 13 годни , 8 замразени 12 оплодени , и само 4 годни за замразяване. Нямах търпение да си ги прибера и буквално броях дните до трансфера .  На 07.07 дойде така очакваният от мен ден на трансфера . После мъчителните 14 дни до теста , но аз не издържах и направих тест още на 7мия ден. Резултата беше 3.27 ... изпаднах в депресия , но нали не беше 0 , може би има малка надежда всичко да се оправи . На 9ти ден след трансфера пуснах чхг отново и резултата беше 0.9 . Сещате се какво се случи .. 72 ч безсъние , рев , депресия, нерви , самосъжаление ..
Исках първо да се успокоя и тогава да се върна в клиниката направо да ми върнат и останалите 2 пък  каквото стане . Върнах се на следващия месец на 2ри ден от Ц , направо да започнем подготовката за връщането , но Шефкетова първо поиска да направим изследване на кариотип и при двама ни и вродена тромбофилия при мен. Е познайте ,имам и тромбофилия ...
И сега се чувствам всякаш съм в един омагьосан кръг , от който не мога да изляза и каквото и изследване да пусна ще е по-зле и по-зле . Старая се да се успокоя и да гледам напред ,но напрежението ми идва в повече .
Съжалявам за негативното си включване ,но повечето от вас ще ме разберат .
Пожелавам си да бъда силна, борбена и винаги позитивна като Кактусчето ,за която се моля всеки път и вярвам ,че този път ще стане!
Новите момичета ,които те първа започват борбата ги съветвам да не губят време като мен и да потърсят помощ при репродуктивен специалист възможно най-скоро ! Репродуктивният специалист не винаги означава инвитро !
А на всички стари кучета като мен им пожелавам да се изнасят всички до една ! И дай боже да се "видим" в отчетни!
Успех ! ❤

# 684
  • Мнения: 614
Дриймче,  чаках да се включаш с хубави новини!
И това не е малко,  открит проблем- наполовина решен проблем! По-добре да знаем срещу какво се борим,  за  да можем да вземем мерки!
Пожелавам да намериш сили за нов опит, предполагам такъв е плана и скоро да ни зарадваш!🍀❤️😘

# 685
  • Мнения: 2 697
Дриймче то вече има ли някой, който да няма някой фактор от тромбофилията ..То това стана като дефицит на вит.Д 😁
Шегата на страна, много зависи кои фактори имаш.Но все пак лекарите са измислили лекарства,а и не пречи на забременяването, така или иначе.
Не се нагласяй така, че все ще излиза нещо.Поне си отметнала доста от нещата.След като и тръбите са ти проходими, за какво се притесняваш? То всичко останало са дреболийки..😌 Почини си малко психически и емоционално, зареди се с нови сили и съм сигурна че следващия опит ще е успешен! Стискам палци скоро да се похвалиш 🤗

# 686
  • Мнения: 2 635
Дрийм, тромбофилията не е страшна. Неприятното е, че ще се слагат инжекции през бременноста.
П. П на мен Калчев ми каза, че дозата назначена от др Минкова 0,6 клексан/фраксипарин ми е висока, при положение че лупус антикуагулант ми е много малко над нормата... Направо не знам кой да слушам.. 🤦‍♀️Трябвало да е 0,4, освен това ми каза, че тя е била съдов хирург не хематолог. А на мен ми е препоръчана от близка с двете най-тежки мутации и през цялото време на бременността и я е следяла изкъсо..🤦‍♀️

# 687
  • Мнения: 3 289
Дримче, радвам се че се включи, още веднъж съжалявам за неуспеха, но още малко търпение  Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry Blossom
Иначе зависи каква тромбофилия, не винаги се бие фракси - аз бях само с аспирин протект.
ИР почти винаги върви със СПКЯ, така че ако някой знае, че е със СПКЯ, да се изследва.

# 688
  • Мнения: 2 695
Мила Дриймче, много се радвам, че писа ❤️ Бях със затаен дъх, защото много се надявах, че в края на историята ще се похвалиш с точица. Много съжалявам за преживяното, гушкам те и ти благодаря за милите думи! 😘 За тромбофилията не се притеснявай изобщо, поне аз не я приемам за някакъв притеснителен фактор, а просто като една инжекция повече 😅 Много се надявам да имате снежинки и скоро да се похвалиш ❤️🍀😘
При мен за съжаление няма да има свеж трансфер и трябва много да се пазя и да се моля да не вляза в реанимация след пункцията. Докторката ми няма желание да прави аборт, а може би ще се наложи при свеж трансфер и влошаване на състоянието ми....А толкова много исках да се похваля в следващата темичка, защото заглавието ми е любимо ❤️ Сега обаче трябва да се пазя и да се моля да направим хубави снежинки 🤍❄️❤️🙏🍀
Скрит текст:
Този път от самото начало съм през ден в София, но пак за съжаление ще се стигне до хиперстимулация, все пак сме взели всички предпазни мерки(допълнителни лекарства-Достинекс против подуването и инжекции Прогестерон Депо 250мг ×2 в деня на пункцията, за да мога да се прибера вкъщи). Интересното е, че ми забраниха протеини в моето състояние, защото интраваскуларните съдове се отварят и белтъците също ще преминат, което ще ме раздуе още повече. Разрешено ми е мазничко 😍 За капак и някаква ужасна алергия ми се появява вечер и все забравям да кажа на докторката 😅 Ужасни обриви по кълките, дупето, краката, ръцете и много сърби, подуват се. Повече места са където кожата е в контакт с дрехите(а не са стегнати), но и не само. Спи ми се постоянно и имам главоболие от време на време, но явно е от падналия хемоглобин, който днес излезе 117, а може да е и от лекарствата. На два вида инжекции съм с гадните игли, ама им хванах цаката 😃 Тааа имам нужда от палчета. Като цяло, поне психически се чувствам добре, за разлика от физическото ми състояние в момента 😅❤️ Нямам търпение да извадят яйчицата и да си прибера снежиките/ата. 🙏
Много благодаря на всички за подкрепата и от сърце ви желая успех! 🍀🍀🍀 На някои от нас ни е крайно време да ходим в отчетни. ☺️

Последна редакция: чт, 22 сеп 2022, 18:16 от Kactus

# 689
  • Мнения: 1 526
Кактусче, много съжалявам, че нещата са отишли към хиперстимулация, но ти си силна и ще се справиш и с това! И не тъжи за свежия трансфер - при стресирано тяло той по-рядко в успешен! Нека се формират снежинките, да закрепнеш, пък да ги върнат в спокойна среда и да "покълнат". Да бъде! Пожелавам ти след броени дни да св похвалиш с високо чхг и да пишеш повече в друга тема, та чак до термина.
Кога ти е пинкцията?

Дриймърче, съжалявам за разочарованието ти. И аз чаках новини от теб. Добре, че сте хванали тромбофилията, така при следващи опити ще действаш с терапия и ще намалиш риска от лош развой. Аз започнах да бия клексан още в деня след трансфера.

Общи условия

Активация на акаунт