КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 40-а тема

  • 40 795
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
Извинявам се за въпроса, но какво означава да докажеш лекарството?

Да, и аз бих искала да знам повече по въпроса.

Как се гледа на излизане на херпес след прием на основното л-во при нужда, остро състояние?

# 46
  • Мнения: 8 526
Извинявам се за въпроса, но какво означава да докажеш лекарството?

Да, и аз бих искала да знам повече по въпроса.

Как се гледа на излизане на херпес след прием на основното л-во при нужда, остро състояние?

При мен подлежеше на лекуване херпес. Та периодично е излизал в годините. И самоволно и след прием на лекарство. Всеки път за по-кратко и по-малко болезнено. Та му отчитахме динамиката и му правех нищо. С обикновен вазелин или крем с невен съм си помагала в началото за леко облекчаване на симптомите.

Ако правилно помня от разговорите с Х, херпесът е свързан с вируса на някоя от шарките и много голяма част от ваксинираните за нея го развиват в последствие. Но нещо не съм запомнила в пълнота този разговор.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
Жар птица, аз до преди няколко години нямах херпеси, но след някакъв вирус ми изби под носа и сега от време на време избива като се разболея, има и някаква връзка с алергията, защото и след нея се е случвало.Мисля, че втори път се случва след л-во.И при мен много лесно минава, но покрай дискусията се зачудих каква връзка има и дали има.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 07:51 от Галчудо

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Ако правилно помня от разговорите с Х, херпесът е свързан с вируса на някоя от шарките и много голяма част от ваксинираните за нея го развиват в последствие. Но нещо не съм запомнила в пълнота този разговор.

Този херпес, който имате се причинява от вируса херпес симплекс, а шарките се причиняват от херпес зостер. Това са два различни вируса.

# 49
  • Мнения: 8 526
При мен ставаше въпрос за друг вид херпес, генитален. Той е от херпес зостер.
Галдучо, не знам. Но теоретично - излиза навън, а не влиза навътре в тялото. Би следвало да се разглежда в позитивна посока мисля.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Гениталния е от вирус херпес симплекс от тип 2 - HSV-2, а оралния е HSV-1.
Херпес зостер е това, което ни е познато като Варицела.

# 51
  • Мнения: 2 091
Като става въпрос за херпеси, пъпки и т.н - аз бях писала по-горе, че малкия е с коксаки вирус. На втория ден вечерта обаче започна много силно да го сърбят гениталиите. В сряда сутринта й писах, смени му лекарството с Кротон Тиглиум 9. На следващия ден вечерта - нямаше и помен от пъпки по гениталиите, а бяха много и много го сърбяха. Каза да го спра, вече пъпкките по тялото завяхнаха, ще мине време да се махнат напълно. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 344
Доказване значи да проявиш симптомите на лекарството. Може да стане при не добре прецизирана доза.

# 53
  • Мнения: 2 091
Ще питам нашият хомеопат, но докато това стане ми е интересно да чуя к вашето мнение. Искам на малкия да взема котешки нокът да пие, чудя се дали е съвместим с хомеопатията 🙄

# 54
  • Мнения: 3 483
Мечка Малинарка, може ли да споделите дали има нещо като правило при деца да се дава само една определена потенция? Остро състояние визирам.
Няма правило. От остро до остро има разлика. Едната ми дъщеря на предпоследно разболяване получи 30 СН през чаши, тъй като заболяването започна бавно и провлачено, но я остави без енергия, докато скоро за ентеровирус й дадох 200СН, тъй като беше много тревожна, с енергия, двигателно неспокойствие и заболяването започна бурно и се разви бързо. Даваме стимул, по-висок от състоянието, ако мога така да се изразя. https://www.youtube.com/watch?v=vzHRsjEiFz8  Ето повече инфо за потенциите.


El Mariachi, за какъв ваш опит като хомеопат говорим?

За доказване - https://www.youtube.com/watch?v=AO-7eWptvCY

Без значение остро или хронично е състоянието, гледаме принципа на Херинг - ако лекувате бронхит и се подобрявате, но ви излезе херпес, това е движение от по-важни към по-"маловажни" органи и системи. Принцип на Херинг за посоката на излекуване - https://www.youtube.com/watch?v=1vZGAZvNPwY
В частния ви случай - само добре показано лекарство може да върне съществуващи симптоми, което е добър знак.

Ще питам нашият хомеопат, но докато това стане ми е интересно да чуя к вашето мнение. Искам на малкия да взема котешки нокът да пие, чудя се дали е съвместим с хомеопатията 🙄
По принцип не е добре да се провеждат две динамични лечения едновременно, защото после не се знае кое от кое лечение е. Аз лино ви съветвам да го обсъдите предварително с хомеопата си. Не на последно място котешкият нокът не е просто липов чай.

# 55
  • Мнения: 1 454
Здравейте, аз искам да попитам за ограниченията за прием на кафе и какао за приемащите ХЛ. Хомеопатът на дъщеря ми и забранява кафе и какао за 3 дни след прием на лекарство. Съответно първия ден се чуства зле, поради липсата на кафе. Как е и при вас. Благодаря предварително

Последна редакция: нд, 28 авг 2022, 15:29 от Katnis

# 56
  • Мнения: 8 526
Здравейте, аз искам да попитам за ограниченията за прием на кафе и какао за приемащите ХЛ. Хомеопатът на дъщеря ми и забранява кафе и какао за 3 дни след прием на лекарство. Съответно първия ден се чества зле, поради липсата на кафе. Как е и при вас. Благодаря предварително
Кафе, кола, какао, мента,чай черен/зелен приемам до два-три часа преди лекарството. Цигари минимум 30 минути.

# 57
  • Мнения: 2 344
3 дни след лекарството и аз без кафе.
Макар, че някои лекарства не се антидотират от кафе

# 58
  • Мнения: 3 483
Много малко са лекарствата, повечето от тях не особено масови, които изключват кафето. По-скоро е до човек и по преценка на хомеопата. Понякога хомеопатите се презастраховат, няма лошо. Впрочем щом не се чувства дъщеря ви добре и без кафе, значи то й вреди. Сигурно ви звучи странно. Пристрастеният към субстанция или този, който има твърде голяма нужда от стимуланти, всъщност нямат достатъчно жизнена сила в посока да се самостимулират сами. Ако ден-два-три без кафе не оказва никакво или почти никакво влияние на човека, значи може да си взема и кафето, и ХЛ.

# 59
  • Мнения: 10 210
Какво се взима при болки в стомаха и гадене, кисел вкус в устата, вероятно е гастритна болка? Хомеопатът ми е в отпуск.

Общи условия

Активация на акаунт