Досадни и нахални свекър и свекърва!!!!

  • 21 081
  • 198
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 267
Аз не съм съгласна, че винаги е заради внучето. Просто си има хора, които обичат да се разнообразяват в чуждите къщи и задължително трябва да дойдат на обяд или вечеря(в моя случай беше така). Предложения да го вземат детето при мен нямаше. Както казах нито парк, нито разходка, ни ставаше дума да отидем ние в тях, отказ тотален. Те си искаха да си идват когато те си преценят, явно когато нямат какво да правят.
Нека опита авторката с това мъжът и да им води детето, за да го видят. Ако пак има претенции и не са доволни, ще е сигурна, че не заради детето, а просто са такива хора, които им носи удоволствие да се бъркат и натрапват. Тогава може да влезе по-сериозно.

# 91
  • Мнения: 10 999
И аз мисля, че не е заради детето. Толкова малко бебе е ужасна отговорност и повечето свекърви биха отказали да го вземат с преспиване, защото ги е страх да не му стане нещо, да се задави, да повръща, да вдигне температура или да реве нон стоп.
На тия просто им е скучен живота, защото нямат никакви интереси извън семейния бит. Нямат какво да правят, а нищо не им носи щастие, освен да се разпореждат сред домашните. Може даже и да не са лоши, просто безинтересни.
То ако човек има работа, хобита и някакви странични интереси, няма никакво време да досажда на другите със себе си.

# 92
  • Мнения: 4 138
Аз мисля, че основните граници трябва да постави Вашия съпруг. Ако и това не помогне, то не вдигайте телефон и не отваряйте вратата на домът си, когато не желаете.

# 93
  • Мнения: 1 065
Врата, ключ, викаш полиция. Щом мъжа ти неможе да се справи, трябва да вземеш по-строги мерки. Казваш им го право в очите, ако не подейства по-горе ти казах. Това вече няма как да не даде ефект.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Хора, стига с това прИспиване. Има разлика между двете думи, правете я. В единия случай е прИспиване, което значи да накараш бебето да заспи, а в другия е прЕспиване, което значи да го оставиш да спи цяла нощ другаде.

# 95
  • Мнения: 18 410
"Полиция, свекърва ми иска да дойде на гости!"
Мда...
Освен това между другото става дума за родителите на партньора, не за досадните съседи. Май изобщо не е трябвало да вземате този човек с това непоносимото семейство.
А той кво, нищо общо с тях? Не им прилича? А като остарее? Няма ли да стане същия като свекъра?

# 96
  • Мнения: 6 573
Тогава те ще ходят у младите и ще се оплакват що не ги пускат😎 колелото се върти с бясна скорост…

# 97
  • София
  • Мнения: 29 084
Това с полицията е малко...

Колелото не е извинение за нахалството, обаче. Няма значение на кого са родители. Възпитанието е за всички. Не може да се изтърсваш когато ти хрумне в чужд дом, и то редовно.

# 98
  • Мнения: X
Не може да се изтърсваш в чужд дом непоканен, да. Но всеки прави това, което му позволяват. Много малко хора имат вътрешни спирачки. Следователно, на тези свекър и свекърва някой не им е сложил спирачките още в самото начало. Сега авторката иска да промени правилата на играта. Не е невъзможно, но е доста трудно, особено след като мъжът ѝ се скатава и си гледа спокойствиенцето. А и по-лесно е наложиш ясни правила в началото, отколкото да ги променяш в движение. Не съм оптимист за този казус.

# 99
  • София
  • Мнения: 29 084
О, да. Те, че са нахални, такива са, да. Но и тя им го позволява. Много пъти написах, че трябва да им каже "не".

# 100
  • Мнения: 24
И аз мисля, че не е заради детето. Толкова малко бебе е ужасна отговорност и повечето свекърви биха отказали да го вземат с преспиване, защото ги е страх да не му стане нещо, да се задави, да повръща, да вдигне температура или да реве нон стоп.
На тия просто им е скучен живота, защото нямат никакви интереси извън семейния бит. Нямат какво да правят, а нищо не им носи щастие, освен да се разпореждат сред домашните. Може даже и да не са лоши, просто безинтересни.
То ако човек има работа, хобита и някакви странични интереси, няма никакво време да досажда на другите със себе си.
Много добре успя да ги опишеш! Такива са

# 101
  • Мнения: 1 010
Аз си реших проблемите с вълшебната дума " НЕ" , пробвай и ще видиш . Вратата няма ли ключ или е вечно отворена ?! И да , като чуя непотърсени съвети , глупости и т.н. казвам - " Ти не носиш отговорност за моите деца , така че си запази мнението за себе си ! " , ако не ме разберат от първия път , втвърдявам тона и разговора приключва . Вече живея много по - добре и спокойно .

# 102
  • Мнения: 10 999
Знам Рени, живяла съм твоя живот...поотгледах си децата, отдала съм се на кариера, спорт, готвене, пътуване и театър. Гледам си собственото щастие. Чужди хора няма да промениш. Изборът е или игнор или развод.

# 103
  • Мнения: X
Не съм съгласна, че изборът е или игнор, или развод. Те живеят отделно. Това им позволява да сложат някакви граници. Да игнорират означава да позволяват да им скачат на главите и да се правят, че не го виждат. Такова нещо обикновено се приема от отсрещната страна като знак за съгласие. Вместо игнор, по-добре да се научат да казват не, без да изпадат в пространни обяснения. Отговори от типа "сега не е удобно, но като имам възможност ще ви се обадя" са напълно ок. Отсрещната страна може и да се съпротивлява, но като получава само и единствено такива отговори, няма да има много богат избор освен на финала да клекне. За тази цел обаче е много важно консистентното поведение и на двамата.

# 104
  • Мнения: 10 999
Уиш, понеже майка ми е по-отровна и от свекърва ми, та за 17 сет години не се научи, че съм се омъжила, добре зле, нея това не трябва да я интересува...та затова и не съм оптимист, че дори и да живееш отделно, може да се справиш с властни и токсични хора, без личен живот.
Даже в моя случай се омъжих под нейно давление,тоест хем я послушах, хем пак не е доволна. Има си хора, които никога няма да разберат, че детето ти е отделна личност и не може да живее по твоите правила.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 11:44 от christina1980

Общи условия

Активация на акаунт