Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 794
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дени, явно съм карък.
Преди 11-12г се падна една жена пред мен,  с протеза на крака до над коляното и я накараха да я махне, за да мине през скенера...
Мъжът ми мина, жените чакахме, защото нямаше кой да ни провери.
После тичахме за полета 😡

После за Майорка с фирмата летях, пак тичахме.
За късмет затвориха след нас възд.пространство, защото изригна онзи вулкан в Исландия, прибирахме се с ферибот и микробус...🙄

Летяла съм и аз през Виена: имах чувството, че до Виена на колесник ще го караме! Полетът закъсня, във Виена пак тичах!

Въобще само екшън от Фра, как един път не летях нормално!

# 76
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Папурче, моят полет с Уиз преди седмица беше пълна пародия с маските. Може би, защото е унгарска компания в посока България. Само единици бяхме с маски.

# 77
  • Мнения: 1 281
Аз редовно летя през виена до варна. Оставям си 2-3 часа на летището там, щото и там съм бягала боса от G към F и обратно Grinning ама аз го харесвам това летище, пия кафе спокойно, хвърлям някое евро в магазините, случвало се е с приятели, които сменят там в друга посока да се виждаме.

# 78
  • Мнения: X
Почнах да си мисля, че пътуване с кола е с почти същото времетраене като със самолет, само по-евтино, ако пътува повече от един човек. И много по-приятно. Тази година ще пътувам сама, иначе въобще нямаше да се занимавам със самолетни неволи.

# 79
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Софт, определено е по-евтино и по-приятно. Ние от едно известно време вече само така пътуваме. Не си заслужават нервите и цените. Че и спираме по път, преспиваме, без екшън, без стрес...

# 80
  • Мнения: X
Полети не ме интересуват в момента. Безпроблемно хвъркане на хвърчащите!

Половинката ме придумва да ходим в жегите на хладно на палатка. Почти се навих, само дето са изместили най-горещите дни.

Мен седенето на дълъг път в колата ме побърква. Заболява ме Д-то. Joy Ако видите някоя луда да прави упражнения по спиралищата, това съм аз.

# 81
  • Мнения: 7 429
За всичките години в Германия никога не съм пътувала с кола до България ( и обратно). Не мога да си причиня такова нещо. Повече от 4 часа с кола не ми е ОК.

# 82
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз не мога да си представя до Бг с кола... 🙄
Миналата година едвам издържах до Ливорно и хем с 5 дена престой в Швейцария.
Наобратно минахме транзит Швейцария и спахме на границата вече в Германия.
Два дена бяхме на път, мерси (над 100км/ч не можем да караме, заради караваната)...
С децата е трудно, моите не се впечатляват от таблети, трябва им движение.

Иначе и мен ме дразни летенето с всичките проверки и чакания. Сега и с тези отложени полети е по-зле...

# 83
  • Мнения: X
И ние до БГ не сме ходили никога с кола. Но ходим с кола на море на ~1000 км. Преди ковид винаги нощувахме някъде по пътя, но сега не.

# 84
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Като студентка колко пъти съм пътувала до бг с автобус, не ми се мисли. Беше ужасТно, особено зимата - парното на макс, чакане по границите, тараш на багажите всеки път 🙄  Иначе с кола един път съм пътувала, висяхме 5ч в задръстване в Австрия.
С децата не мисля че скоро ще ни се случи пътуванв до бг с кола, дано поне има полети от близките ми летища, другото е логистика.
Успех на всички, на които предстоят полети това лято 🍀

# 85
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Ние семейно пътувахме с кола просто защото е по-евтино. Изморително е и сме имали дълги чакания на унгарската граница най-вече, но пък сам решаваш кога да спреш и починеш.
А летищата сами са си виновни заради проблемите с персонала; държат възможно малко служители на пълен договор и остатъка са Teilzeit или Minijob. И като се струпат повече полети или някой се разболее се започва с ах и ох и  кой може да поеме допълнителни часове.

# 86
  • Мнения: X
Много обичам да пътувам с кола аз, но и да шофирам. Не ми е изморително. Това чудо, което преживях в края на април на кьолнското летище ми е не само изморително, но и вбесяващо. Вече е ежедневие.

# 87
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Ха! В момента по РТЛ върви репортаж за проблемите по летищата и показаха точно недостатъците с липса на обучен навреме персонал...както и заплащането.

# 88
  • Мнения: 1 281
Умълчахте се Simple Smile
Имам чувството, че е петък, а е само вторник.

Оказа се, че трябва да свалят един зъбен мост, да извадят двата носещи, защото има гранулом (това го знам де, преработвани са каналите преди 5 години, магиите на доктора свършиха) и да сложат два импланта.  Лицево-челюстния хирург изпрати костенфоршлага, чакам да видя колко ще платят застрахователите, дано поне изкарам спокойно отпуската и да не се наложи преждевременно в бг да ги вадят, че е сложно поради бакграунда.

Размазана съм от работа, сега до отпуската малко по-спокойно поне, ще правя планове кога да отида на летището, за да си хвана полета, ако лети изобщо Joy

# 89
  • Мнения: X
Гло,стикам палци за всичко, че е много!🙏🤞  И аз правя зъби 🤯

Общи условия

Активация на акаунт