Всичко за дамското бельо - магазини, модели и тенденции

  • 5 146
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Имат, имат.
И когато отидеш и пипнеш  , кръгом и излизаш.

# 16
  • Мнения: 2 562
Имам няколко гащи от Victoria’s Secrets, подарък са ми от САЩ, супер некачествени са като материя 😖.

# 17
  • Мнения: 2 123
Размерът ми последно беше 75C и ми се струва, че няма промяна в него. Основно носех minimizer на Triumph или body make up essentials. Вчера влязох в Triumph  и е ужасих минимайзер е заковал на цена 99 лв и като си помислих, че ми трябват поне 3 цвята за да си обновя бельото ми се зави свят. Ще съм благодарна ако споделите от къде може да се поръчат изгодно независимо дали от български или чужд сайт.
paradigma, за Варна ти препоръчвам магазини Stop&Shop. Предлагат марката на смешни пари - 35 - 55 лева. Както и други марки.
Забравих да спомена, че и аз съм 75С.

# 18
  • Мнения: 267
Ехаа,добре че ме светнахте:) че на картинка са куклички. Вчера си поръчах от Астратекс едни комплекти на марки, които забравих. Дано са качествени... Откъм трайност и неизносваемост, иначе, препоръчвам Tezenis,Intimissimi и Yamamay (а са и красивички и удобни) ... допълвам си предния пост.

# 19
  • Мнения: 3 460
Странно, че идват от Франция.Това което съм поръчвала  е пристигало от  складовете  им в Мадрид.
Лично аз  не съм им голям фен.Имат  и попадения , най често от колекциите Noir, които обикновено не стигат до магазините и трябва да се поръчват.
Като цяло има голямо разминаване  от снимките на сайта и  артикула на живо.
Не харесвам магазините им.Всичко е претрупано  и натрупано.Липсва финеса на магзин за бельо.


За Woman secret  поне има унисон между снимки и реалност.В магазините им, за разлика от Hunkemuller,  може да се диша..
Също понякога има попадения.
Етам също ме загубиха като клиент последните 10 години
В общи линии  изброените се разминават с моята концепция за  фино красиво  и елегантно бельо

Hunkemuller в Бсн имаха много магазини от типа претрупани. Затвориха всички и направиха 3 като картинка. Наистина е приятно да се влезе. Магазините са големи, имат почти всички модели от каталога, красиво и дискретно показани. ( Марката има и по- смели модели)

За качеството, аз съм доволна, мога да покажа неща от там които имам от много години.

ЕТАМ също ми пасват перфектно. Също мисля че е въпрос на вкус. Аз "базови" модели не нося. ЕТАМ имат много красиви и интересни платове.

Woman secret са ок. Малко са ми прекалено семпли и повтарящи се..
Триумф, качеството е перфектно, но рядко намирам нещо, което да ми хареса, Chantelle ми е скъпичко и Bluebella почти никога не оцелвам размера.. Intimissimi не правят моя размер бельо.. 85-90С, което трябва да е моя размер ми е много широко на гърба.
В ЕТАМ 80D е точно колко 85С по чашка, но с по-тесен гръб.

Rocktoberry,

За качеството на Hunkemuller определено не слм съгласна. Всичко което имам от там е много фино.

# 20
  • Мнения: 32
И аз давам един глас за Etam. Половината ми бельо в поседните години е от техни магазини и нещата им са удобни и изглеждат повече от прилично. Иначе за ежедневни удобни модели - Oysho и Skiny.

# 21
  • Мнения: 2 597
Размерът ми последно беше 75C и ми се струва, че няма промяна в него. Основно носех minimizer на Triumph или body make up essentials. Вчера влязох в Triumph  и е ужасих минимайзер е заковал на цена 99 лв и като си помислих, че ми трябват поне 3 цвята за да си обновя бельото ми се зави свят. Ще съм благодарна ако споделите от къде може да се поръчат изгодно независимо дали от български или чужд сайт.
paradigma, за Варна ти препоръчвам магазини Stop&Shop. Предлагат марката на смешни пари - 35 - 55 лева. Както и други марки.
Забравих да спомена, че и аз съм 75С.

Това аз си го взимам като напомняне, но ще търся друг адрес понеже посетих магазин от веригата намиращ се на адрес бул.Цар Освободител и продавачката така настоятелно ми дишаше във врата, че моментално завих и излязох, а самият магазин е така наблъскан със стока (не в лошият смисъл), че имаш нужда от повече време да разгледаш. Мразя да ме притискат и да ми ходят по петите.
От друга страна много грозно впечатление ми направи продавачката в БулБел в Гранд Мол, когато влязох в магазина тя вече водеше разговор на висок глас по телефона, който не благоволи да прекъсне. Нямаше дори "добър ден!", явно нейна приятелка имаше драма и се обсъждаха доста пикантни подробности. Грозно... Няма да посетя отново, още повече, че имат сайт.

sl, така е, обсъжданите марки са по-скоро среден клас бельо, има много по изпипани и как да кажа "луксозни" и финни, за съжаление аз поне лично нямам възможност да давам по половин заплата за комплект бельо, колкото и да го искам, само ще си въздишам по някои марки и модели. Но пък си го пожелавам един ден да вляза в един такъв бутик и да изхарча сума колкото брутният вътрешен продукт на малка държава.

# 22
  • Мнения: 334
Аз съм фен на Lisca. Нося основно техни модели от всички серии -  и от Selection, което е луксозната серия, и от Cheek - младежката линия. Периодично си купувам Триумф и модели на Esprit ( от цитираните вече магазини на BulBel ), харесват ми и двете марки и са удобни, но нищо не е като Lisca.

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да всичко е въпрос на гледна точка и предпочитания.
Бях фен на Етам и  всяка година ми идваха  прилични чекове за сериозни намаления  от клиентската карта .Последните  ги използвах за покупки на приятелки.
Имам някои неща на Hunkemoller, които нося и  ми харесват, но  като цяло не ми допадат материите и  изработката.
Триумф не харесвам и мисля, че имам само един комплект,
 който взех заради цвета.
Точно за това използвах израза разлика в концепцията.

85-90 са два номера.85(ES) и 90(ES)   съответно 75 и 80 по европейската и 34 и 36 по английскта.
едното е двойка, другото е тройка по италианската номерация. Пробвай  единицата
 тоест  (80ЕS), 70(ЕU) и 32(GB). но обикновено  не я зареждат в магазините.
Има още много марки
 около средния клас, които на сезонните намаления придобиват прилични цени.
Примерно тази колекция миналия сезон на намаленията беше  досъпна .
В момента "изчистват" жълтия цвят.Сутиенитв са около 60€, а долната част около 30€, което за коприна  и дантела  от този клас  е  поносима цена
https://www.lisecharmel.com/lc_es_es/coque-splendeur-soie-splend … acc8580-3237.html
Копринените  сeрии на Интимисими дори са  на  още по сносни цени.Но тaм пък са се зациклили и не вадят нищо ново.
Eстествено, като изработка  двете марки са трудносрвними.
https://www.intimissimi.com/es/mujer/coleccion/seda/?start=24&sz=24

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 18:00 от sl

# 24
  • Мнения: 2 123
Това аз си го взимам като напомняне, но ще търся друг адрес понеже посетих магазин от веригата намиращ се на адрес бул.Цар Освободител и продавачката така настоятелно ми дишаше във врата, че моментално завих и излязох, а самият магазин е така наблъскан със стока (не в лошият смисъл), че имаш нужда от повече време да разгледаш. Мразя да ме притискат и да ми ходят по петите.

В такъв случай "елегантно" споменавам, подхвърлям, че ще огледам и при нужда от помощ ще я потърся за съдействие!


От друга страна много грозно впечатление ми направи продавачката в БулБел в Гранд Мол, когато влязох в магазина тя вече водеше разговор на висок глас по телефона, който не благоволи да прекъсне. Нямаше дори "добър ден!", явно нейна приятелка имаше драма и се обсъждаха доста пикантни подробности. Грозно... Няма да посетя отново, още повече, че имат сайт.
Не държа да ме поздрави. Ще мога спокойно да разгледам всичко изложено без да ми диша във врата и да използвам фразата от по горе.

# 25
  • Мнения: 2 597
Да, Pink Dress, нямам угодия. Хем не ме поздравяват, хем пък да ме оставят намира... истинска жена която не знае какво иска.
По въпроса за сутиените се сетих за друга марка от която купих няколко модела, но не са ми удобни за съжаление и затова рядко нося. Средна хубост като модели, по стандартни някак, но както казах за мен много неудобни, и трите комплекта които имам, сутиените ми убиват банелите по средата между гърдите въпреки, че са различни кройки. Нямам представа, може би грешката е в моят телевизор, може да не съм си улучила модела/размера, знам ли.
Dorina е марката, а това са моделите:


# 26
  • Мнения: 3 684
Каква хубава тема Sparkling Heart

Стана дума за безшевен сутиен, без банел, с подплънки от който съм много доволна и нося под копринени дрехи
ето модела https://batashop.bg/product/sloggi-zero-feel-n/
75B съм и размер S ми пасна супер

Вчера в търсене на сутиен без презрамки или с тясна презрамка в средата на гърба си взех това
https://batashop.bg/product/sloggi-zero-feel-lace-bandeau/
Не зная как ще се държи, но стои добре

Миналото лято открих безшевни, без закопчалки и са ми супер комфортни за жегите лятото
https://batashop.bg/product/sloggi-zero-feel-bralette/

А иначе съм фен на дантели, красота и разни цветове Wear Bikini

# 27
  • София
  • Мнения: 17 851
Hunkemüller е холандска,  не френска марка, а Woman secret  испанска.
Освен това се пише Hunkemöller.

По темата - от години поръчвам бельо от английски или немски сайтове. С голям бюст съм и тук или трябва да ходя с дебелашки подплънки, които да ме запарват, или с бабешки.
Обичам да има дантела, не нося силно цветно бельо (лилави, зелени, сини), което ме улеснява доста.
На Триумф не ми допадат моделите сутиени, но безшевните им бикини са 1 път. Най- добрите, на които съм попадала.
Харесвам Ann Summers, кройките им ми пасват и имат много номера.

# 28
  • Мнения: 19 698
Al, това много ми допадна - https://batashop.bg/product/sloggi-zero-feel-lace-bandeau/. Моля те да споделиш дали е удобно и има добра поддръжка.

# 29
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Hunkemüller е холандска,  не френска марка, а Woman secret  испанска.
Освен това се пише Hunkemöller.


Така е, това не променя факта, че са холандци, а не французи. Wink .
То и Zara e Сара  .....

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 21:21 от sl

Общи условия

Активация на акаунт