Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 35 026
  • 787
  •   1
Отговори
# 480
  • софия
  • Мнения: 4 985
Мда, изящните винаги изненадват на изпита. И не можеш дори да гадаеш какво ше измислят. Изобщо не е задължително да използват познатият куб за да проверят перспективата. Приложното също сменят, но са по нестресови като постановка.

# 481
  • Мнения: 8 942
В НУИИ миналата година е имало ей такава саксия с цвете
https://jysk.bg/dompotrebi/dekoraciya/izkustveni-rasteniya/izk-r … 25xv30-ss-saksiya

# 482
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Моя син иска да му купя алоето, да го рисува. Може да не го сложат, но все пак да се опита.

# 483
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Имам въпрос за хартията, която се раздава. Досега купувах "Академия", но е хубаво да потренира и на друга, ако знаете нещо по въпроса ще съм благодарна. Каква мислите или знаете, че дават в НУИИ и НГПИ?

П.п. дали е проблем, че писах два поста един след друг?
Надявам се, че не е. Все пак не сме седнали спам да правим. Ако, не да го изтрият админите. Както преценят.

# 484
  • Мнения: 13 819
Синът ми каза, че бил някакъв обикновен графичен картон на изпита след 7 клас в нашето провинциално нуи , не бил нещо необичайно.

той рисуваше на обикновен графичен картон до приема след 7 клас. Купувах на листи и режех. Дори не съм знаела че има грамаж и качество. Той между 5-7 клас беше ученик пак в Нуи но не са им поставяли изисквания към картона. В осми клас вече като ги приеха казаха минимум грамаж за графичен и акварелен, както и искаха някакъв много необичаен размер 46 на 55. По спомен бяха нещо около и над 250 грама за графичен и над 300 за акварелен.  Честно казано при изпълнение ( но съм абсолютен лаик) аз в графичния картон разлика не виждам, освен че е по-плътен и тежък, обаче с акварелния рисунката има наистина съвсем друга визия.

Сега погледнах академия че е 160 грама.
Алоето може да го рисува и по снимка. Ако може де, защото моят вече доста добре рисува композиции и по снимки. Защото като не им стигат часовете, ги карат да си ги заснемат и занесат нарисувани.

Според мен на изпита най-голямото притеснение е къде ще се падне като позиция детето - спрямо композицията и светлината. Защото понякога има безумни места но на никого не му пука при много кандидати.  Вероятно момичетата помнят че моят се беше паднал буквално отстрани, на място където предметите се криеха един зад друг, като най-едрия беше прикрил почти всичко. Като получи ниска за очакваното  оценка и като ходехме да гледаме рисунката беше с напълно куца визия - голяма кана отпред и се вижда от едната страна дръжка на чаша, от другата - ъгъл на паралелепипед. Беше се постарал но като цяло лошото разположение дава отражение на цялостната представа за рисунката.

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 18:01 от _re_ge

# 485
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Да, на тези с по-голям грамаж се рисува акварел, това също ни казаха. Ами, ще взема няколко вида, като ходя тази седмица.
Точно затова сме доволни, че ходи на курса в НУИИ, за да рисува от различни позиции.
Ей, голямо притеснение, май за нас повече, отколкото за децата...

# 486
  • София
  • Мнения: 6 157
На курсовете в НУИИ са казали, че изпитната хартия е Академия.

# 487
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Много благодаря!

# 488
  • Мнения: 13 819
Да, на тези с по-голям грамаж се рисува акварел, това също ни казаха.
За акварел, за графика, за отпечатване на линигравюра има различни по предназначение картони и всеки от тях си има И грамаж, който се отразява на цената. Примерно последния картон за печат на линигравюра с примес от памук беше 3,60 лист 50 на 70 . И за графика и за акварел има 300 грамов картон, но изглежда различно. Не че не би могъл по принцип да рисуваш с акварел върху графичен картон и обратното ( макар че акварелния картон често е релефен- Последният който купих пък е като гофриран и според мен графика на него е видимо, че няма как да стане) .  Но явно си има специфични характеристики според предназначението и затова е специализиран.

# 489
  • Мнения: 192
Да, хартията за изпитите е различна за НУИИ и НГПИ. Хубаво е да тренират и на двата вида. Дъщеря ми се беше готвила само на хартията за НГПИ ( офсетова май се води), не беше рисувала на Академия и определено и беше по-трудно и непознато на изпита. Даже и не очаквахме, че хартията е различна. 🙃 Но пък в крайна сметка влезе с по-висока оценка още на първо класиране в НУИИ и се чувства прекрасно там.

# 490
  • София
  • Мнения: 6 157
Пуснах преди малко на мейл документите за кандидатстване в НУИИ. Ще видим кога ще смогнат да обработят и да пратят отговор.  Дано всичко да е наред.

# 491
  • Мнения: 262
Имам въпрос за хартията, която се раздава. Досега купувах "Академия", но е хубаво да потренира и на друга, ако знаете нещо по въпроса ще съм благодарна. Каква мислите или знаете, че дават в НУИИ и НГПИ?

П.п. дали е проблем, че писах два поста един след друг?
Надявам се, че не е. Все пак не сме седнали спам да правим. Ако, не да го изтрият админите. Както преценят.

Хартията е различна в трите училища (изящното, приложното, фотографското). И не е същата всяка година. Хубаво е да имат опит с различни видове хартия. Преди две години имаше деца, които се оплакваха от прекалено гладка хартия, други - от прекалено грапава. Не е добре да свикват само с един вид, за да не се изненадат на изпита. Просто са малки, нямат много опит и тези неща ги притесняват.

# 492
  • Мнения: 212
Моя син иска да му купя алоето, да го рисува. Може да не го сложат, но все пак да се опита.
Нека пробва да рисува и други нестандартни плодове, зеленчуци и сукуленти, не само стандартните лимон, портокал, яйце и ябълка. Тези упражнения със сигурнст ще са му от полза.

# 493
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Да,  много благодаря за съветите.
Взех го алоето, но не го е рисувал още, чака да го носи на урока при учителката да му даде някакви инструкции.
Рисува шише вчера след матурата, да посвикне.
Портокал, ябълка, лимон, тиква - научи ги.
Днес е в НУИИ.

П.п. забравих и чушка е рисувал, трудничка беше, но я направи.

# 494
  • София
  • Мнения: 1 537
Пуснах преди малко на мейл документите за кандидатстване в НУИИ. Ще видим кога ще смогнат да обработят и да пратят отговор.  Дано всичко да е наред.
Изненадах се вчера като те прочетох, понеже съм убедена, че преди пишеше подаване само на място. Аз си бях подготвила нещата и настроила, докато твори девойката на НВО БЕЛ да отида и отидох да видя как става "на живо". Ти получи ли входящ номер вече?
Към 10:30 нямаше абсолютно никой. Много бързо стана. Хич не ми погледнаха в детайл медицинското (имаме си отбелязано цветоусещане, но не го търсиха като инфо). Каза госпожата там, че са сигурни, че ще има на 2ри и сутрин и следобед група, както и на 3.07 сутрин, въпреки че не бяха минали още 100тен номер.
Могат да си носят спокойно вода и хапване. Пускат и да се излиза до WC. Както тя ми каза: Тук не е НВО - или си го могат, или не.

Общи условия

Активация на акаунт