Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 34 975
  • 787
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 8 929
Съвсем случайно надникнах на сайта на 3то СУ. Нали от тази година нямат паралелка с изпит по ИИ, исках да погледна какво представяне правят на другите 2. И се оказа, че днес е имало отворени врати от 14 до 15 ч. Е, късно е..., здраве да е. Пишете, моля, ако има преки впечатления някой.

В НУИИ Св Илия - как са преминали уроците? Доволни ли са децата? Като е без записване - успяват ли да настанят всички желаещи?

Дъщеря ми е в 8ми клас Фотография в 3 СУ, питайте, каквото мога, ще отговоря.
Здравейте, доволни ли сте от обучението в 3 СУ и средата, има ли много ромски деца?
Има, не са много. В класа на дъщеря ми има едно момиче, което дори не се е явило на матури в 7ми клас, идея си нямам какво прави в този клас. Децата се дразнят, че не ходи на училище, че не учи и успява да си извинява отсъствията.
Средата е нормална. Точно като за такъв тип училище. Дъщеря ми влезе с много по-висок бал от на останалите, но мечтаеше да учи фотография. След като не я приеха във фотографското, това ѝ беше второто желание, т.е. първото в МОН. Приеха я първа, на първо класиране. Разликата с останалите е очебийна.
В 8ми, 9ти и 10ти клас имат по 6-7 часа фотография на седмица, учат общи неща, според мен могат много повече да научат в тези часове. Учителят по рисуване просто отбива номера, нереално е за мен защо го държат. Всички останали учители по общообразователните предмети са доста добри, доволна съм от тях. По Български и математика са доста добри. Но явно очаквах повече от специалните.

# 466
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте и от мен.

Дъщеря ми днес за втори път е на курса на НУИИ.  Видях, че се дискутира нагоре: 30 лв е таксата. Първият ден са били 29 деца. Беше доста доволна, чак нямаше търпение за днес. Допаднали са й учителите. Имали са избор между три постановки, мисля. Тя си е избрала да рисува миналогодишната с Алоето (нали Алое беше, дано не бъркам...).
Яд ме е, че няма да успее да отиде на целия курс, защото е сутрин на училище и са някакви "гимнастики", за да се измъкне....Но поне половината дни да успее, пак ще е супер.

Иначе последно ново 20 - реши все пак да се яви на ПС по рисуване. Ей така без подготовка, надявам се да не се изложи прекомерно. По-скоро за тренинга преди изпитите по рисуване. Но все пак сме подготвили някакви декоративни композиции, които си рисува чат-пат. Чудех се дали вместо бои, може да оцветяват с маркери...от тези спиртните, с които се оцветява манга...Някой дали е запознат?

Иначе си ни тресе вече вълнение, така искам да е 5.07 вече Sad

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 10:43 от Pimkie

# 467
  • Мнения: 4 065

Иначе последно ново 20 - реши все пак да се яви на ПС по рисуване.

Какво значи ПС по рисуване? Проверка на способностите за училищата към МОН ли?

При нас кандидатстването ще е догодина, все  още се ориентираме по отношение на изпити и училища. Та точно исках да попитам в какво се състои изпитът за проверка на способностите към училищата на МОН? Как се подготвят допълнително децата? Дъщеря ми ходи на уроци от началото на този срок, засега се готвят само с формАта за Приложното и НУИИ.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 700
И на моята дъщеря предстои кандидатстване догодина, само че във Варна. Проверката на способностите според това, което чух не е нещо сериозно като изпит. Мисля че задават тема и децата рисуват, после гледат дали са покрили определени изисквания. Говорих с деца, които са приети с този изпит и НВО, казаха че се минава и без допълнителни уроци т.е. ако детето има талант ще ги покрие за норматив. Имам изискванията на ПДФ за Хуманитарната гимназия във Варна, предполагам се отнасят за всички училища с подобен изпит.

# 469
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз искам да питам за изпита на МОН лист за рисуване носят ли си или не, защото нещо се обърках. По принцип става дума за Хуманитарната във Варна, ама то няма значение всъщност това.
Таман днес получихме и бележката за изпитите на МОН.

# 470
  • Мнения: 13 785
Цитирам от сайта на Преславски

Забележка: Пособията и материалите за изпълнението на задачата за изпита се осигуряват
от кандидата


намирате го ето тук, където е описано абсолютно всичко което ви интересува, даже и критериите за оценка.
https://www.mon.bg/upload/25061/pril1-UIP-PS_IIZK_7kl_290121.pdf

# 471
  • София
  • Мнения: 1 532
От тук https://web.mon.bg/bg/100771
... Пособията, инструментите и изобразителните материали за изпълнението на
задачата за изпита се осигуряват от кандидата. Рисувателният лист/глината се осигуряват
от училището... В края на Формат на изпита - втора страница.

alina_si, благодаря за отзивите за 3 СУ. Оказа се, че наборката е разпределена там за изпита. Та поне ще види сградата отвътре, ще усети някаква атмосфера. Но не ми хареса това, което пишеш за учителя по рисуване. Все пак специалните предмети са най-важни.

# 472
  • София
  • Мнения: 6 129
Моят е разпределен в 51во. Ще има ден на отворените врати за него. Joy Макар че за там едва ли има шанс- не очаквам много добри резултати на НВО.
Младежът втори ден ходи в НУИИ, харесва му. Ще ходи и другата седмица. Те са му дали бележка за целия период, така че няма да мисля отсъствията поне.
Защо вече никой не показва рисунки? Преди се появяваха тук- там. Аз нищо не разбирам и не бих могла да ги оценя де, но би ми било приятно да погледам. След малко ще кача днешното му творение, за да повлека крак. Stuck Out Tongue Winking Eye

П.П. Малко накриво съм снимала, но ето:

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 15:43 от milasara

# 473
  • Мнения: 13 785
От един деветокласник в нуи. годишния изпит по рисуване беше днес. Ще махна  рисунката утре.
 Благодаря за всички лайкове!

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:16 от _re_ge

# 474
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Цитирам от сайта на Преславски

Забележка: Пособията и материалите за изпълнението на задачата за изпита се осигуряват
от кандидата


намирате го ето тук, където е описано абсолютно всичко което ви интересува, даже и критериите за оценка.
https://www.mon.bg/upload/25061/pril1-UIP-PS_IIZK_7kl_290121.pdf
Не бях сигурна само за листа дали се включва в материали и пособия. Благодаря!

Re_ge, благодаря и на теб!
Картината е много хубава, браво на младежа!

Тези, които бяхме на РС в НУИ Варна, как го разбрахте това за изненадата с новия предмет, който ще бъде в композицията? Моята дъщеря е озадачена какво пък толкова, което не е било на изпит до сега ще сложат 🤔😄

# 475
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 363
Може би, както казаха на отворените врати в София, че ако кандидатите са много ще си позволят по-трудни предмети. Така си го обяснявам това с изненадите.

# 476
  • Мнения: 8 929
От тук https://web.mon.bg/bg/100771
... Пособията, инструментите и изобразителните материали за изпълнението на
задачата за изпита се осигуряват от кандидата. Рисувателният лист/глината се осигуряват
от училището... В края на Формат на изпита - втора страница.

alina_si, благодаря за отзивите за 3 СУ. Оказа се, че наборката е разпределена там за изпита. Та поне ще види сградата отвътре, ще усети някаква атмосфера. Но не ми хареса това, което пишеш за учителя по рисуване. Все пак специалните предмети са най-важни.

Те са паралелка фотография, рисуването не им се води специален предмет.
Сградата е хубава, кабинетите ремонтирани.

# 477
  • Мнения: 13 785
Тези, които бяхме на РС в НУИ Варна, как го разбрахте това за изненадата с новия предмет, който ще бъде в композицията? Моята дъщеря е озадачена какво пък толкова, което не е било на изпит до сега ще сложат 🤔😄
До сега винаги е имало като композиция по един глинен и един порцеланов предмет и един плод. Една година имаше примерно  шише от олио боядисано една годна май имаше яйце. Предполагам, тази година че добавят нещо ново  едно - щайга, кошница, не знам, само предполагам. Но пак ще са три предметите. За Да се види как детето обиграва с щрихи някакъв материал, за да покаже чрез щрих какъв е той . Иначе порцелан и глина вече са доскучал матетиал..

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:27 от _re_ge

# 478
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Тези, които бяхме на РС в НУИ Варна, как го разбрахте това за изненадата с новия предмет, който ще бъде в композицията? Моята дъщеря е озадачена какво пък толкова, което не е било на изпит до сега ще сложат 🤔😄
До сега винаги е имало като композиция по един глинен и един порцеланов предмет и един плод. Една година имаше примерно  шише от олио боядисано една годна май имаше яйце. Предполагам, тази година че добавят нещо ново  едно - щайга, кошница, не знам, само предполагам. Но пак ще са три предметите. За Да се види как детето обиграва с щрихи някакъв материал, за да покаже чрез щрих какъв е той . Иначе порцелан и глина вече са доскучал матетиал..
Това с олиото определено ме изненада 😄 Да видим значи какво са измислили.

# 479
  • Мнения: 13 785
Това е хубаво, защото конкуренцията става по-реална. Иначе децата ходят по школи за подготовка  и рисуват като замаЕни стандартни композиции, всички изглеждащи по един  и същ начин. Дори можеш да разпознаеш по стила от коя школа е детето. Отива на изпит и рисува стандартното гърне чаша и ябълка. А така, с нестандартен предмет, детето трябва да покаже истинско творчество в пресъздаването му.

.

Общи условия

Активация на акаунт