Професионални серии за коса - тема 156

  • 49 713
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Как комбинирате и с какво използвате Genesis Bain Hydra-Fortifiant Shampoo?


С маската от серията + някакъв крем за топлинна обработка, например L'oreal Mythic Oil или Kerastase Nutritive Thermique.

След Mythic Oil, в комбинация с Genesis серията, косата ми е толкова мека и подредена, че дори не слагам олио (а аз обикновено клепам минимум по веднъж на ден).
Аз харесвам повече балсама Генезис, но съм с фина и склонна към омазняване коса. Иначе шампоана е балансиран и мисля, че всякакви балсами/ маски да експериментирате.

Момичета, някой има ли впечатление от лятната серия на Медавита?

# 16
  • Мнения: 666
Kerastase, L'Оrèal Professionnel, Matrix - любимци и разочарования. Кога и откъде купувате техни продукти? Изгодни оферти.
Genesis - страхотен аромат има, но така и не се спогодихме с тази серия. Правеше косата ми никаква. Балсамът ми беше лек, шампоанът за мазна коса ми оплиташе, този за плътна ми харесваше. Само маската не съм пробвала от серията.
Therapistе - тежка идваше за моята коса дори, когато беше най-изтощена. Пълноразмерните опаковки ги подарих, ако я пуснат в травел комплект, бих си я взела, защото са идеална терапия.
Architecte Ш и Б - идеално ми пасна, страхотна плътност и обем придава на косата ми без да я втвърдява и оплита.
Глината за коса - измива страхотно, оставя скалпа свеж и почистен.
Chrologiste - При старата формула съм подновявала 2 пъти серията, много я харесвах. Даваше ми абсолютно всичко наведнъж - обем, мекота, блясък, разплиташе идеално и имаше страхотен аромат. Новата формула не ми хареса, може би просто вече не е за моята коса.
Cicaflash - балсамът от серията за блондинки е най-добрата хидратация която съм ползвала, обожавам го.
Elixir Ultime - Ш, М и олио - не ми хареса, нищо не правеше за косата ми, може би само я сплескваше и оплиташе.
Extentioniste - Ш и М - правеха ми косата ужасно лигава и сплескана. Термикът от серията ми е любим, идеално балансиран финиш. Серумът за скалп също е добър, забелязвах наистина бърз растеж, не утежняваше и не омазняваше
Discipline - Ш, Б и термик - втората ми любима серия след Архитект. Ефектът след нея е копринено мека и гладка коса, не ми отнема и от обема. Пробвах я вече и на морето, нито един косъм не мръдна от мястото си.
От Kerastase разочарования нямам, но има продукти, които просто са били ОК и нищо повече.В момента са с 15% намаление в Нотино.
Matrix Texture Games - шампоанът измива добре, балсамът е толкова омекотяващ и разплитащ, че и дума не може да става за някаква жилавост и текстура на косата.
Loreal Pro - харесвам Pro Longer серията, най-вече ампулите. Едновременно омекотяват краищата, но им придават и плътност.
Mythic Oil олиото също харесвам.

Раздразнен скалп - сърбеж, зачервяване, пърхот, сухота - начини и продукти за справяне с проблема.
Проблеми със скалпа имам само през лятото. Мия я всеки ден и така се предпазвам от ужасния сърбеж, който се появява.
 
Оцет за коса, билкови отвари, флорални води - използвате ли и виждате ли ефект?
Ползвам отскоро вода от коприва на Ина Есеншълс. Ползите й са, че помага при мазна коса и забързва растежа.
Най-обикновен ябълков оцет за коса го разреждам с вода и обливам косата. Придава страхотен блясък и гладкост. Имам и два малинови оцета, турски и корейски. Дават същият резултат, но имат много по-приятен аромат.
Косата ми е дълга, естествено кестенява, чуплива. С нормална гъстота, тънък и мек косъм. Без особени проблеми, здрава е, въпреки че редовно я тормозя със сешоари и преси.

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 12:02 от dreamer🌺

# 17
  • Мнения: 1 595
За спрея на Schwarzkopf. Не съм сигурна дали визирате този от този комплект:
https://www.notino.bg/schwarzkopf-professional/bc-bonacure-sun-p … -kosa/p-16120118/

Аз го поръчах вчера от Нотино, тъй като питах в предната тема и имаше положителни отзиви. Ще дам и аз като пробвам продуктите.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Благодаря за чудесната тема Heart
Kerastase, L'Оrèal Professionnel, Matrix - любимци и разочарования. Кога и откъде купувате техни продукти? Изгодни оферти.
Керастаз е марката,от която съм имала най-много неща и марката, от която подновявам най-много продукти.
 Архитект,Ш и М нямам идея колко пъти съм подновявала. Шампоан със сигурност съм употребила един литров и два нормални.
Старият Хроноложист Ш,М и преуоша. Новите стават,но не са като старите. Олиото мирише добре,но не прави нищо съществено.
Терапист обожавам маската и балсама. Шампоанът не е моя.
Генезис и двата шампоана и балсама и маската са чудесни. Серумът също е добър.
Солей серията ми е дружка всяко лято.
Денсифик съм я купувала и разкарвала три пъти докато накрая взе,че ми хареса.
Елексир ултимект е чудесна серия за лятото.
Серията за блондинки и старата и новите неща -всичките ги обичам. Особено са ми любими балсамът и олиото. Напоследък и нощния серум харесах.
Редовно купувам бустери и концентрати техни различни.
Абе...ако въпросът беше без какво не може косата ви сигурно щях да отговоря без Керастаз Grinning
На Лореал освен Аминексил ампулите,които купувам на кило единствените неща,които харесвам са Профайбърите.

Matrix никога не са ми влизали в уиш листата.

Раздразнен скалп - сърбеж, зачервяване, пърхот, сухота - начини и продукти за справяне с проблема.

Много съм писала на тема грижа за скалпа макар,че моят си е куче и не ми създава проблеми. Ако усетя някакъв дискомфорт/най-често от експерименти с шампоан/ чист алое гел от тоя за пиене мажа директно от шишето по скалпа. Стопира всичко на момента.

Оцет за коса, билкови отвари, флорални води - използвате ли и виждате ли ефект?


Оцет не съм ползвала никога,билки също не съм варила. Моето хоби напоследък са етеричните масла и експериментирам смело. Флоралните води също са в експериментите ми напоследък. Най-често ползвам класиката розова вода,но ползвам и тая от безсмъртниче,римска лайка,коприва не само за скалп,а и за лице.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 057
Здравейте!
Аз съм доста боса по темата за професионалнато козметика, но все пак споделям лични впечатления.
Косата ми е тънка и дълга, изрусена на кичури. Керастаз и Матрикс не съм ползвала.
В момента съм с Ш, М и крем на Лореал про лонгър, много ми харесват. Благодаря за коментарите да концентрата от серията, ще взема и него, не знам защо реших, че ми е излишен. Купих сирията о Бютимол с 20% отстъпка приз пролетта, но имам и само маската от Амазон, няма разлика в качеството.
От няколко седмици пробвам оризова вода, но още не мога да дам категорично мнение. Засега като че ли по-бавно се омазнява.
Преди съм варила доста билки - репей, чемерика, ползвала съм и готови води, но сега нещо не ми се занимава.

# 20
  • Мнения: 1 003
Вероятно доста от вас ще ми се смеят, но влизам да споделя за едни четки, които получих вчерa от нотино.

Една е tangle teezer, в която съм влюбена. Дълго бягах от еуфорията по тези четки, но според мен е напълно оправдана.

Другата, която взех, е на Olivia Garden с косъм от глиган. Също е страхотна. Имах съмнения за нея, понеже някой май беше споменал, че не му е ок, но на моята коса е просто разкош.

До сега използвах дървен гребен и обикновена кръгла четка, и определено виждам космическа разлика.

# 21
  • Мнения: 4 014
Моля те сподели снимки на четките. Вчера поръчах една от Мейкъп точно на Оливия Гарден, но имаше 2 между които се чудех и бих взела като твоята щом си доволна.
Благодаря предварително!

# 22
# 23
  • Мнения: 4 014
Благодаря!

# 24
  • Мнения: 470
Здравейте!
С Керастаз не се харесваме.Използвала съм:
Цялатя серия за блондинки-нищоправеща за мен.имам дрогерийни маски на лореал,които хидратират и разлигавят косата в пъти по добре.
Серията дисциплин-първо измиване уау.след това никаква разлика с по бюджетни продукти.
Серията магистрал-недостатъчна мекота,никаква лигавост.единствен плюс,че мирише добре.
Термо цимент ,нектар и екстеншъшист-нищоправещи за моята коса.имам винаги в наличност червените тиджита,като оставям балсама понякога като балсам без измиване(грахово зърно)- по добре се справя като финиш.
Заключение-имах желание,но за цената си абсолютно не си заслужават.
Лореал-без абсолют серията не оставам,едно време и без интенз,преди да я спрат.
Наскоро бях за боя и кератинова уж терапия-излязох с изгоряла коса,а така да я обгрижвам Cry
Случайно имах неотворен подарък серията на алфапарф синята,за възстановяване.вече 3ти път мия само с нея и косата е коприна!изгоряло има на горния пласт,но е загладено и не дразни,докато го подстрижа.
За справка-първо миене направих ,след съсипването на косата ми ,с терапист.в банята богата маска,след измиване-недостатъчна.пак разочарование,а уж е силна.
По другите въпроси нямам мнение,не ползвам други неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 732
Някой, пазаруващ от мейкъп, може ли да сподели каква е разликата между двата продукта и кой е по-добре да поръчам (влече ме по-евтиния, разбира се) Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Имам въпрос : Ако си боядисам корена и след това направя двуфазната кератинова маска от 2стъпки на афоджи, дали ще ми бутна боята?

# 27
  • Мнения: 666
Скрит текст:
Някой, пазаруващ от мейкъп, може ли да сподели каква е разликата между двата продукта и кой е по-добре да поръчам (влече ме по-евтиния, разбира се) Grinning

Един и същ продукт е, този с помпата е обновена опаковка. Много добър финиш крем, добре че са помислили за помпа, защото иначе е мъка ползването му.

# 28
  • Мнения: 1 752
Благодаря за новата тема!
Също, съм ползвала почти всички серии от Керастаз и любимата ми е Генезис-шампоян и маска. Разочарована съм от шампоана на Хроноложист, защото от него косата ми ставаше мазна. Задължително подновявам термиците-нектар и цимент.
Топ продукт ми е еластисайзър на Филип Кингсли.
Лореал и Матрикс ми идват твърде дрогерийни и обикновени и не ми харесват.
Оцети и флорални води не ползвам, със скалпа проблеми не съм имала.
Ще си повторя въпроса от предишната тема-доволни ли сте от продуктите на Елво? Търся умерен протеин...

# 29
  • Мнения: 3 640
Благодаря за новата тема! Има какво да отговоря само по първия въпрос.
🎀От Kerastase съм пробвала един шампоан и два термика. Шампоанът Genesis ми хареса, но аз мия косата си често, а той със сигурност не е подходящ за целта. Дали бих го купила ... едва ли. Имам по-любими и по-евтини шампоани. Термокремът Discipline ми е най-любимата термозащита. И като аромат, но и като действие е всичко онова, което искам за моята коса. Друдият термик е синият. Не му помня името, май Ciment. Има същото действие на косата, но мирише много цитрусово, а това не отговаря на моя вкус.

🎀Доколкото до Loreal - това смея да твърдя, че ми е любимата марка за продукти за коса.
Започвам с най-любимата ми серия за коса изобщо - Vitamino color❤. Използвам поредна опаковка от шампоана и балсама. Много нежни към косата, не премиват, подходящи са за честа употреба, разплитат косата, дават блясък и мекота. Маската от серията ми идва една идея по-лека и водниста. Предпочитам комбинацията Ш + Б.
Втората най-любима серия за коса отново е от Loreal и това е Mythic oil за тънка и нормална коса. Аз използвам Ш + М. Отново ги използвам често и нямам никакви проблеми с тях. Лека серия за сравнително здрава коса. Дават невероятен блясък и мекота, а ароматът е завладяващ.
В момента освен тези двете имам и серията pro longer Ш, Б и М и термо. Към тях съм със смесени чувства. Харесват ми, но при честа последователна употреба сякаш връхчетата ми стават по-твърди и боцкави. Също така забелязвам, че леко отнемат от обема на косата ми.

За протокола:
Косата ми е дълга, гъста, с нормален косъм, боядисвам се през няколко месеца, за да поддържам по-студен оттенък на косата си. Косата ми е ниво 5, боята също. Мия я почти всеки ден. Рядко има ден, в който не я измивам вечер. Обработвам я термично отново всекидневно. Тази комбинация боя+преса вероятно изглежда убийствена и враг на здравата коса, но косата ми /явно добър ген../ е в много добро състояние, не цъфти, а подстригвам връхчета само 2 пъти годишно.
Косата:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 13:04 от Anastasiya.glam

Общи условия

Активация на акаунт