Професионални серии за коса - тема 156

  • 50 623
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 683
Благодаря момичета🤗значи комплект ще е. А иначе за спрея на мен целаген прекрасно ми понася,само пари след нанасяне. Привършвам сега едната опаковка и искам още.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 7 732
Забравих да кажа за маската им за скалп-чудесна е и прави разкошен обем.

# 662
  • Мнения: 1 350
Забравих да кажа за маската им за скалп-чудесна е и прави разкошен обем.
Аз имам същите впечатления. Маската е страхотна, а и оставя едно свежо усещане за чист и свеж скалп. Много я харесвам и аз!
Момичета, xpert beauty имат рожден ден и са обявили до 60% намаления. Има ли нещо, което наистина си заслужава?

# 663
  • Мнения: 292
Някой може ли да сподели дали има разлика в консистенцията на керастазките олиа. Имам оригиналното и розовото, чудя се трябва ли ми и блондинското...

# 664
  • Мнения: 3 026
Някой може ли да сподели дали има разлика в консистенцията на керастазките олиа. Имам оригиналното и розовото, чудя се трябва ли ми и блондинското...
Много са сходни според мен всичките масла на Керастаз - правят едно и също - мисля , че което и от тях да има човек, друго не му е нужно .

# 665
  • Мнения: 93
Момичета искам съвет, дали си заслужават шампоаните и балсамите на медикютикалс защото се чудя дали да си купя комплект със спрей или само целаген/нуминокс спрей, благодаря предварително
Аз имах ужасен сърбеж от единия им спрей и го разкарах, така че да знаете, че не понасят на всеки скалп. Да уточня, че моят си е по принцип чувствителен, склонен към пърхот, мазен. Но пък много други са доволни.
Не се сърдете за спама, една картинка много ми хареса и ви я поствам, за да ви развеселя Simple Smile
Скрит текст:
Бихте ли споделили какво ползвате за вашия скалп?
И моя е мазен и много склонен към пърхут.

Понеже моят скалп е такъв, че и сърбящ, ми помагат 3 шампоана, но не са от професионални серии. Използвам
 Vichy Dercos Шампоан против пърхот за чувствителен скалп, Biotrade Sebomax Control Шампоан против пърхот за чувствителен скалп, и когато положението стане напечено, след като отново съм решила да експериментирам с други шампоани, използвам Низорал за месец и пак започвам да редувам другите два.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 12:06 от valentina_94

# 666
  • Мнения: 872
Аз МНОГО не харесвам Нуминокс и като цяло Меди са посредствени за моята коса, но пък са хит във форума (ползвала съм маската за скалп, Нуминокс, ДПШ и Терапевтичния балсам, който всъщност най-много ми хареса). Така че, явно трябва да се пробва.

И да се допълня с отзив за ампулите Денсифик, понеже се питаше, ползвам ги вече два пъти по половинка след миене на мокра коса. Грам не омазняват, НО в дългосрочен план не знам как би било за жени, които си мият по-рядко косата, тъй като моята я мия ежедневно.

# 667
  • София
  • Мнения: 9 591

Понеже моят скалп е такъв, че и сърбящ, ми помагат 3 шампоана, но не са от професионални серии. Използвам
 Vichy Dercos Шампоан против пърхот за чувствителен скалп, Biotrade Sebomax Control Шампоан против пърхот за чувствителен скалп,
Потвърждавам и аз.  Тия двата ползвам. Първият ми бе изписан от дерматолог. Обясни симптомите ми като най-често срещан пост ковид синдром. Оранжев е шампоана и променя цвета на косата. За Виши Деркоз говоря. Да си го знаете.

# 668
  • Бостън
  • Мнения: 13 685
Потвърждавам и аз.  Тия двата ползвам. Първият ми бе изписан от дерматолог. Обясни симптомите ми като най-често срещан пост ковид синдром.
Ха, не съм знаела! Мерси, че сподели!

Скоро купих  тоник за скалп, без да имам симптоми, малко спонтанно в стил "да има"
The Philip Kingsley Scalp Toner is the perfect dry scalp remedy, improving both dry scalps and oily scalps. Its carefully chosen ingredients stimulate blood supply and protect against bacterial overgrowth. Witch Hazel absorbs excess oil, making your hair and scalp less greasy. Pircotone Olamine protects against bacterial overgrowth and relieves flaking and itching. Sodium Salicylate's anti-inflammatory and anti-irritant scalp care properties soothe your skin, while Menthol cools and stimulates.

It will leave the your scalp feeling refreshed and energised, while reducing excess oil – giving you the confidence to look and feel your best..


# 669
  • Мнения: 427
След боядисване пробвах серията Метал детокс на Лореал. Не знам каква се води, но я усетих като доста хидратираща. Шампоанът измива добре, без да премива, прави обилна мека пяна. Маската е редичка, стоях само 3 - 4 минути, но косата я беше изпила, почти нямаше какво да изплакна. Завърших с Нектар термика, естествено, накрая арганово олио. Получи се мека коса, доколкото може да е мека моята. Обем си имам винаги.
Хареса ми, но не мисля, че е нещо особено.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 754
Може ли мнения за двата шампоана на керастас от последната серия за боядисана коса chroma absolu

# 671
  • Мнения: 3 300
Melisande, в салон съм пробвала ш и м от тази серия за боядисана коса - като резултат имах клепнала и мазна коса без обем и блясък. Не е като да ми липсва обем по принцип, нито имам проблем с омазняването.

# 672
  • Мнения: 93
Понеже от  седмица се потопих в света на грижата за коса ( но със сигурност имам да уча още много) си направих поръчка от Златна рибка. Поръчах си еластисайзърът на Филип Кингсли, Nutritive Nectar термозащитен крем и термозащитният спрей за боядисана коса на Kerastase, както и магичният им нощен серум, хидратираща маска за коса на Alfaparf. Поръчах си и възстановяващи ампули на Олиосета, копринен възстановяващ комплекс на Чи и олио за боядисана коса на O'right.
Днес използвах еластисайзъра и термичният спрей на Kerastase(който ухае невероятно) и има видима разлика.
По принцип не използвам шампоани от професионални марки и като цяло, понеже както съм споменала в предишни коментари, скалпът ми е чувствителен. Но всички други терапии, маски, балсами....ми понасят.
От няколко години насам използвам маска за коса при всяко миене ( по принцип мия косата си през два дни), не използвам балсам и не знам дали редовното използване на маска не  утежнява косата.
Вие при всяко миене ли използвате маска?

След като боядисах изцяло касата си, стана една твърда и не толкова блестяща.
И знам че не всички тези продукти, които съм поръчала, се използват заедно и постоянно, не искам и да я утежнявам с по 5 продукта примерно на миене.

И ако може да ми препоръчате щадяща боя за коса без амоняк, подходяща за чувствителен скалп.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 16:59 от valentina_94

# 673
  • Мнения: 26
Ами отказах се от Блонд серията 😆 днес бях на боя и по съвет на фризьора, поръчах Нутритив - Ш, М и термозащитата… дано не сбърках 🙂

# 674
  • Мнения: 90
Може ли мнения за двата шампоана на керастас от последната серия за боядисана коса chroma absolu
При мен шампоанът за плътна коса се оказа тежък, косата се омазни много по-бързо от обичайното; пробвах го с балсама. Шампоанът за тънка коса е по-добре, може би след него косата ми се омазнява с една идея по-бързо в сравнение с други, но не твърде очебийно. Него също ползвах с балсама от серията. Продуктите имат силен парфюмен аромат, който се задържа около един ден. Като цяло е приятен за ползване, но нищо особено сякаш. Аз много харесвам шампоани за боядисана коса, повечето ми правят косата лигава и подредена, обаче ми идват тежки (vitamino color ми беше ок, този също бих казала, че е ок; примерно от Алтерна за боядисана коса много бързо ми се омазни, пробвах от тестер). Иначе косата ми е с тънък косъм, къдрава/чуплива, корен боядисан на ниво 6, кичури на ниво 7, мия я на 2-3 дни, според фризьора е в добро състояние и здрава.

Общи условия

Активация на акаунт