Счупена или пукната кост

  • 1 418
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте,вчера паднах и получих травми ... Това е резултата от рентгена ,заключението е " Фрактура на шийката на лява раменна става "
Прикачвам снимка... Пукната или счупена е костта... Много съм притеснена... Благодаря ВИ

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 21:56 от bubanka

# 1
  • Мнения: 12 473
Пукната е според мен

# 2
  • София
  • Мнения: 28 579
Пукването го третират като счупване, доколкото помня. Поне при сина ми беше така. Не виждам какво можем да направим тук, трябва лекар. Просто трябва да се сложи гипс.

# 3
  • Мнения: 269
Разбирам,въпроса е при пукване намества ли се,гипсира ли се , шина ли се слага? Каква е процедурата ,не съм запозната не съм пукала или чупила кост ,в четвъртък сутрин съм на лекар ... Трябва ли да оставам в болница? Как изглежда рентгена като счупване,пукване...

# 4
  • София
  • Мнения: 28 579
При сина ми вторият път беше пукване и го гипсираха. Тогава лекарят обясни, че пукването е вид счупване и ги третират еднакво.

# 5
  • Мнения: 1 402
Имала съм пукната кост на лакътя - сложиха ми гипсова шина. Ако е само пукнато няма нужда да се намества, защото реално коста не е отделена от мястото си, а само пукната. Не съм стояла в болница, гипсираха ме в спешното, но беше преди около 20 години това.

# 6
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 401
Вероятно само ще обездвижат рамото/ръката със спецеална превръзка. Няма разместване, а и там няма какво да се гипсира.
Преди 2 години майка ми падна и счупи ръка на 3 места - китка, хумерус и раменна става, като последните 2 се разминаваха с 3 см. Смениха ставата и свързаха останалите кости с пирони, спици, планки и прочие титаниеви части... Щом не са те пратили спешно на лекар, значи не е нещо сериозно.

# 7
  • Мнения: 269
Много права излязохте . Обездвижиха я,обаче така и така не получих информация пукната или счупена е...
Според Вас как е?
Вероятно само ще обездвижат рамото/ръката със спецеална превръзка. Няма разместване, а и там няма какво да се гипсира.
Преди 2 години майка ми падна и счупи ръка на 3 места - китка, хумерус и раменна става, като последните 2 се разминаваха с 3 см. Смениха ставата и свързаха останалите кости с пирони, спици, планки и прочие титаниеви части... Щом не са те пратили спешно на лекар, значи не е нещо сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт