Тема 5; темата за китайски и корейски сериали, все още наречена "Гоблин"

  • 23 463
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 36 897
Пиши дали е с мистерии, или наблягат на романтиката. Обичам исторически детективски сериали Simple Smile

# 736
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 792
Благодаря! Със сигурност ще ги погледна.
Приготвила съм си китайския сериал Detective Dee (2017) с Ren Jia Lun и смятам скоро да го започна.
Все пак ще бъде две в едно, хем с любимец, хем за Ди.
Ооооооооо, даааааа! Heart Eyes

Съдията Ди е велик! Имам цялата колекция от книги на Р. ван Хюлик, даже запалих и Благоверния по тях (във Франция изобщо не е популярен... но то и Джералд Даръл не е популярен, както и Астрид Линдгрен... абе, французи! Joy)

Аз тази седмица приключих с корейските:
- филм - 20th Century Girl (2022) - започна като лека ученическа романтична комедия, след което мина през мелодрама и завърши както не ми харесва. Краят би могъл да е логичен, но не е моят. Иначе много хубави актьори в главните роли, добра сценография, действието върви без особени развлачвания.
- сериал - The Fabulous (2022) - пак хубави младежи в главните роли, забавен с моменти на преиграване, добро приятелство, малко викащи аджуми, малки комични ситуации, малко клишета и карикатури, хубави дрехи (действието се развива в света на модата и лукса), сериал за вторите шансове. Даже и Третото Колело в един момент ти става симпатичен. Лек и приятен за едно гледане, без излишно натоварване.

На корейския фронт в момента ми вървят три сериала, с тенденцията да станат четири Joy
- започнах с Backstreet Rookie (2020) - изгледани 7/16 - първите три епизода нещо не ме впечатлиха. Тоест, не харесах героите - Той добряк до наивност и мекушав заплес, Тя една нахакана и агресивна и недотам симпатична на пръв поглед. Реших все пак да му дам шанс до пети епизод, и от четвърти натам, взе да ми става интересен. Ще го догледам до края.

- продължих с Wok of Love (2018) - подхванах го в момента, в който се чудех дали да продължа с Backstreet Rookie и най-вече заради Джуно - вече съм на 4/16 изгледани епизода и ще продължа да си го гледам на час по лъжичка.

- The Interest of Love - 3/16 (при излезли 8 епизода) - мъчим се взаимно. Те се мъчат да се обичат, а аз се мъча да ги гледам как се мъчат Joy Върви ми бавно и тегаво.
За момента ще го оставя настрана, понеже видях, че в нашия Нетфликс ще го пуснат от другата седмица на 2 епизода седмично. Та ще изчакам 2-3 седмици, за да мога да си го смъквам на таблета и да не се тормозя с Драмакуул на компютъра (това също спомага за тегавостта при гледането - още нямам интернет, а мобилната ми връза е кофти и се зарежда бавно и прекъсва редовно... та дори любовта ми към Йон Сок-ши не е достатъчен мотив да продължавам с терзанията Joy)

- китайският Almost Lover (2022) - 15/40 - за момента ми е малко на стендбай поради липсата на добра връзка за стрийминг, а Вики не дават възможност за смъкване на епизоди. Затова му отпускам от време на време по малко данни, колкото да не забравя докъде са стигнали и кой кой е. Започна да се задава драмата. Да видим дали Тяхната любов ще е достатъчно силна, че да устои на миналото, синовната вина и пасивно-агресивната Трета.

# 737
  • Мнения: 5 488
О, и аз имам всички 16 книги на РВХюлик и съм ги чела сигурно по 20_ на пъти. Но съдията Ди не е детектив. Той е всъщност магистрат, главният местен управник. Моля препоръчайте филми които са най - близо до тази същност. Бях намирала нещо, но не ми допадна. Аз гледам “о, моя Венера” и все повече разбирам, че Южна Корея те е за мен, ако с 66 кг си дебел…

# 738
  • България
  • Мнения: 6 290
И аз така четох, че е съдия, но в сериали и филми май все е детектив.
В Уикипедия има някакви линкове към продукции:
https://en.wikipedia.org/wiki/Di_Renjie
В мидрамата съм си отметнала два списъка:
https://mydramalist.com/search?q=Detective+Dee
https://mydramalist.com/search?q=Di+Renjie
Може би само този Di Renjie - Defender of the Country (2003) ще има нещо общо с историческата личност.

# 739
  • вятърничава
  • Мнения: 1 928
Wok of Love много го харесвам заради Джуно и Чанг Хьок, и заради манджите. Имам си и любим момент в един караоке клуб, където Хьок пя и танцува.

The Interest of Love 8 еп. и мъката продължава, но още тая надежда.

# 740
  • Мнения: 36 897
Но той все пак разследва в книгите. Сигурно длъжността му е включвала повече неща от това, което представлява западното съдийство.

# 741
  • Мнения: 196
Но той все пак разследва в книгите. Сигурно длъжността му е включвала повече неща от това, което представлява западното съдийство.

Всъщност, по времето на съдията Ди окръжният магистрат е най-ниското стъпало в йерархията на държавните служители и е изпълнявал роля както полицейски служител, така и на съдия за престъпленията в своя окръг. Освен това се е занимавал с всички административни задължения, включително събирането на данъци.

# 742
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 792
The Interest of Love 8 еп. и мъката продължава, но още тая надежда.
Аййййй, айгууууу! Светлината в края на тунела ми помръкна! Аз се надявах до 1-2 епизода вече мъките да поприключат Joy

Ако не ме лъже паметта, в предговора към един от романите на ван Хюлик (май беше в първия том с трите романа, който издадоха още през 80те) описваха задълженията на магистрата в средновековен Китай, какъвто е образа на съдията Ди. Той е вършел всичко - и съдебни дела, и разследвания, и административно управление на окръга. Направо да се чуди човек кога е намирал време да играе шах с трите си съпруги Joy

# 743
  • България
  • Мнения: 6 290
Но той все пак разследва в книгите. Сигурно длъжността му е включвала повече неща от това, което представлява западното съдийство.

Всъщност, по времето на съдията Ди окръжният магистрат е най-ниското стъпало в йерархията на държавните служители и е изпълнявал роля както полицейски служител, така и на съдия за престъпленията в своя окръг. Освен това се е занимавал с всички административни задължения, включително събирането на данъци.
Значи съвсем правилно го представят и като детектив.
Не че и сега нещата не са размити. Докато гледах американски крими сериали ми правеше впечатление, че служители в лаборатории извършват и разследвания.
А по-напред някой в темата спомена, че в Paternity Tester (2022) има повече разследвания, отколкото предполага заглавието и веднага си отметнах сериала въпреки актьора в главната роля.
Не го харесвам, а и сериалчето сякаш е снимано за курсова работа на бг студенти, обаче случаите са ми интересни и така изгледах три епизода. Сега ще започвам четвърти.

# 744
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
Верно, че Paternity Tester (2022) не е някакъв шедьовър на китайското тв и кино изкуство и сякаш е сниман на жълтото на светофара, но на мен ми беше интересен. Всеки епизод носи нов случай, а като обединяваща нишка, освен романтичната, разбира се, е и съдбата на двамата главни герои и истината за семействата им. Има го и с бг субтитри.
Аз малко боледувам и не съм в настроение за преводи, така че реших да довърша разни започнати и захвърлени сериали. Довърших няколко японски и тайски, и реших да продължа с тайванския Lesson in love. Ами, какво да кажа. Много е пипнат. От към сценарий, от към каст, от към интрига и естествено и от към романс Simple Smile Май бях писала за него...Нищят и тайванците темата за любов между учителка и ученик, но тук е малко по-различно, защото освен любовта, първоначално движещият мотив е отмъщение. Две силни жени се изправят една срещу друга. Едната държи в ръцете си власт, а другата сърцето на сина и. Нямам търпение да го довърша, а вероятно и да му дам бг букви.

# 745
  • България
  • Мнения: 6 290
Така е, сега ще изгледам и 10ти епизод.
Увлича, интересен е, трети и четвърти епизод бяха точно по темата за разменени бебета, която в момента вълнува част от нас, българите.

# 746
  • Русия
  • Мнения: 862
Аз пък зарязах Paternity tester, нещо ми дотежават тия разследвания, не обичам такива измислици, обичам други Simple Smile

Започнах "Вероятно, срещнах спасител"/Hi, Venus
Той й е шеф, и за разлика от шефовете от другите дорами, е много свестен, дотам, че дори тя го признава. Плюс има чувство за хумор. Чаровен младеж с добър характер. Засега съм в началото, той тъкмо осъзнава, че я харесва, тя още не е в час. 
Актьорът е нов за мен (Цзен Шун Си), харесва ми. Актрисата е Лян Цзе, справя се добре.
Дорамата е нищо особено, но пък не натоварва. Гледам бавно за отмора.

# 747
  • България
  • Мнения: 6 290
Винаги съм се интересувала от гени, произход, покрай това съм мислила и за безразборното донорство на материал.
Точно на такъв епизод съм сега - 12ти от сериала.
На практика разследвания не виждам, просто засягат различни и много важни въпроси, свързани с генетиката невнимателната обмяна на материал за размножаване и последствията от това.
Чакайки "Войната на буквите" ще започна 13 епизод, иска ми се героите в предходния да не се окажат влюбени брат и сестра и то с консумирана връзка. Cold Sweat

# 748
  • Русия
  • Мнения: 862
Мен ме издразни, че лаборанти отиват да се намесват в личните работи на хората, разпитват нещо. Глупости някакви. То е интересно за гените и т.н., но лаборантите си работят по лабораториите, а не щъкат по домовете на клиентите си. Добре би било да наблягат именно на научната страна, а покрай това да показват и живота на клиентите.

# 749
  • Мнения: 36 897
Аз ли да пусна нова тема, сега видях, че сме на 50-та страница?
Ако някой друг иска, нямам нищо против.

Общи условия

Активация на акаунт