Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 6

  • 71 607
  • 796
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 162
В 7мо СУ: тази година историята е на английски, по география и физика е на български, но учат термините и на английски.
Няма учители ли?

# 61
  • София
  • Мнения: 3 293
Не знам.
Не са ни обещавали изучаване на три предмета на английски на нас.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 210
Здравейте, аз малко да побутна темата! Тази година ни предстои кандидатстване и желанието ни е испански интензивно. Тъй като не мисля, че ще ни стигне бала за 164-то, искам да попитам за мнения кое СУ е за предпочитане - 157СУ или 1СУ? Бих искала да се подготвя за всички варианти в зависимост от резултатите от НВО

# 63
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми завърши успешно в 157.Който иска да учи ще го научи езика. За самите училища като цяло се гледат резултатите от ДЗИ 12 клас.

# 64
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Здравейте, аз малко да побутна темата! Тази година ни предстои кандидатстване и желанието ни е испански интензивно. Тъй като не мисля, че ще ни стигне бала за 164-то, искам да попитам за мнения кое СУ е за предпочитане - 157СУ или 1СУ? Бих искала да се подготвя за всички варианти в зависимост от резултатите от НВО
Дъщеря ми е в 8 клас в 1СУ. Чувства се ок, харесва ѝ. Учат сериозно испански. Тя е в паралелка с ИЕ+АЕ.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 293
Резултатите от ДЗИ на изхода зависят от тези на входа , т.е. от самите деца, а не от училищата.

По-разумно е, след като сте се ориентирали към испанския, да се се инетерсувате къде се научава той, къде има по-добри учители.

# 66
  • София
  • Мнения: 60
Дъщеря ми ще кандидатства догодина и хич не я виждам.... Математиката й е нула, българския- може и по-добре. Мързи я жестоко. Всичко, свързано с учене е адска мъка и скука. Много иска да учи испански и тъй като учи английски, с който се справя доста добре и китайски - не толкова добре, твърдо я подкрепям за испанския. Испанската обаче е мираж и затова ще съм благодарна ако някой сподели мнение за друго училище с испански, не толкова елитно и в което се учи добре и учители и деца са "нормални".
Не целя да обиждам никой, надявам се родителите да ме разберат.

# 67
  • Мнения: 636
Аз се присъединявам към питането, само че ме интересува паралелка с немски. Много е разсеян, горкия. Уроците ги чете, но по веднъж (!),и то по диагонал. Според мен ще закръгли две четворки на матурите без проблем ( в училище има най-много петици). Много се надявам да се вмъкне в сравнително читаво училище, защото се влияе от средата си. Ако децата около него не пипват нищо и учителите не изискват, положението ще е черна дупка.
Поне с английския е добре.
Гледам общодостъпната информация за паралелки с езици и балове, но ми изглежда, че ситуацията е динамична. Ще ми е полезно да се включи някой, скоро минал по този път.

# 68
  • у дома...
  • Мнения: 3 093
Дъщеря ми ще кандидатства догодина и хич не я виждам.... Математиката й е нула, българския- може и по-добре. Мързи я жестоко. Всичко, свързано с учене е адска мъка и скука. Много иска да учи испански и тъй като учи английски, с който се справя доста добре и китайски - не толкова добре, твърдо я подкрепям за испанския. Испанската обаче е мираж и затова ще съм благодарна ако някой сподели мнение за друго училище с испански, не толкова елитно и в което се учи добре и учители и деца са "нормални".
Не целя да обиждам никой, надявам се родителите да ме разберат.
1 СУ, 30 СУ същи предлагат испански и то на доста добро ниво.

# 69
# 70
  • Сф
  • Мнения: 10 713
Отговарям и на двете.  Матурите са в точки, не приравнявайте в оценки ще се заблудите. Оценките от дипломата също се приравняват в точки. И се получава общия бал на детето за кандидатстване. Максимален 500 точки. ( 2*бел +2*мат НВО+ 2 шестици бел и мат от дипломата) И така , първа цел годишните оценки , особено по бел, мат, английски и тн - 6 . Това са по 50 точки , петицата е 39 и ще падне бала. После идва резултата от матурите. Максимума е 100 точки по бел, 100 по мат. Ако не бъркам , до 60 точки е тест с ограждане на правилния отговор, после са отворените въпроси / задачи. Ако детето не е добре по математика или по бел ( там като че ли по- добре се справят) просто се сещате колко точки може да изкара. Направете и пробни матури. Има по нета. И смятайте какъв бал може би ще изкара за матурите. Изобщо не подценявайте резултата от матурите. При нас математиката изигра лоша шега , очаквах повече, но ни събориха и срочните , 5 ци и по бел и по мат, специално за едно от училищата които бях набелязала. Половин точка не достигна за прием на второ класиране. Мисля, че в сайта на Дидева има балове и всичко от миналата година. https://dideva.alle.bg/%D1%82%D0%BE%D0%B7%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1% … 0%B1%D0%B0%D0%BB/
За да се ориентирате.
Децата , поне моето доста подцени ситуацията и се изненада неприятно. Въпреки че по бел сме с близо 80 точки на НВО, което не е нисък резултат като цяло. Не е ходила на уроци и не сме се целили в елитните, напротив. Когато стана време да редим желанията , бях набелязала училища вече ( 2 дни обикалях с колата ) да видя среда, транспорт и тн. Деца от нашият 7 клас ( централно, прилично училище)
които  искаха да влязат в неелитно  училище или да си останат ,  не успяха , а бяха уверени ,че ще. Родителите бяха неприятно изненадани . Затова се прави и пълнеж от прилични училища, малко и по лични преценки вече , защото не влезеш ли и на второ класиране, на трето редиш наново желания, но бала скача драстично и общо взето става съвсем невъзможно да се добереш до прилично училище. Между другото трябва да имате тема за наборите, където всичко обясняват съфорумки , Дидева и други златни направо със знанията си  потребители също помагат в дебрите на това НВО. Вече като преживяла го съм по- наясно.
Хубаво казвате 1 во ( там ако не бъркам е 3 * бел от НВО) ,30 то. Но ще стигне ли бала? Вече са популярни тези училища и има наплив. Наша позната искаше същото, но не успя и финишира в 90 то Люлин и там има паралелка с разширен испански . Чувам че е добре. Виждам спуснали са ви и вече списъка на регалия. Но има нюанси. Ето писах 90 то. Местоположение също предполагам е фактор. Много внимателно гледайте и училища и паралелки и интензивен език евентуално. По разговори с близки и неприятни резултати от матурите по непопулярни гимназии според мен , но прилични, с по - нисък бал - 23 то Кюри , 29 то , Дианабад имат някакво с италиански, Дървеница също едно техническо мисля 55 то. 125 то Младост  с хуманитарна паралелка . Аз съм западни райони , няма тук освен 90 то примерно. Има едно , езиково се води 33 то. Но преди е било ок , отново в западните райони, сега не . Въпреки, че имам познато дете там, което си учи немски с идеята да продължи при леля си в Австрия и си учи езика детето. Казва ,който иска , учи. Чудя се на съучениците си, защо не учат и се лигавят в час. Имат и гаменчета, но то просто не обръща внимание. Евала на такива деца, които знаят какво искат, стараят се и въпреки не високият резултат от бала са намерили тяхното място в системата, така че да намерят своето място и да извоюват максимума.
За немския не знам ,изобщо не ни е бил в полезрението, но има такова прилично училище с такава паралелка - 19 то до военна болница, сравнително център. С малко по- нисък бал.
Това от мен ! Подкрепяйте децата и помагайте в избора!

Последна редакция: нд, 12 фев 2023, 13:38 от PureLove

# 71
  • София
  • Мнения: 12 267
Някой има ли отзиви за 12-то училище профил "Природни науки". Дъщеря ми се е насочила към подобен профил и тъй като е много малко вероятно да успее да влезе в НПМГ търся други училища с този профил. Живеем в Младост, така че съвсем отдалечени от нас училища отпадат.

# 72
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Някой има ли отзиви за 12-то училище профил "Природни науки". Дъщеря ми се е насочила към подобен профил и тъй като е много малко вероятно да успее да влезе в НПМГ търся други училища с този профил. Живеем в Младост, така че съвсем отдалечени от нас училища отпадат.
Доста прилично училище се оказа. На моя близка внучето влезе там по принуда, а не по желание в паралелка с немски и каза, че са много по - доволни и впечатлени от това, което са очаквали.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 267
Благодаря за отзивите!

# 74
  • Мнения: 1 138
Последните години, предвид многобройните набори, училища като 12- то се напълниха с деца с доста прилични балове.  Интелигентни и способни деца. Само учители да имат, говоря по принцип за всички училища.

Общи условия

Активация на акаунт