Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 6

  • 71 681
  • 796
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 36 067
извинявам се за спама, но сме на края на темата и ще си позволя да попитам тук
има ли някъде таблица с резултатите от нво по изходящи училища?

# 781
  • Мнения: 28
...При правилно подредени желания, когато детето не е прието по първо винаги съм знаела, че ще участваме и второ класиране...

Да, ама човек и в това действие трябва да вложи малко мисъл, няма да е излишно. На мен ми дойде акълът сега, след...три години и сама се смях на себе си😊
Синът ми подмина 18 и 32, и се закачи последен! по бал в 133-то. Това означаваше, че пред него има 12 момчета, които искат леко екзотичния френски и логично в тяхната подредба по-нагоре е само ФЕГ.
С кой акъл съм си помислила, че може класирането да дръпне с 13 момчета нагоре, сега ми е много смешно😀

Здравейте, тъй като дъщеря ми най-вероятно ще се озове там, може ли да Ви задам няколко въпроса?

Интересува ме изучават ли се предмети на френски в 9-ти и 10-ти клас? Учат ли въобще руски или е между другото? Също така има ли униформи или правила за облеклото?

Благодаря!

# 782
  • София
  • Мнения: 969
От училищата с профил софтуерни и хардуерни науки, може ли някакви мнения за: 40-то, 96-то, 97-мо, 79-то, 44-то, 128-мо, 118-то, 54-то, 137-мо, 39-то, 29-то, 93-то, 121-во. Били те положителни или отрицателни. Балът е нисък, затова гледам училища, за които има някакъв шанс.
Благодаря!

Дъщеря ми завърши 10 клас тази година - 44-то паралелката с немски. Имайте предвид, че профилът там е  графичен дизайн. Т.е. Той ще е застъпен най-вече в 11 и 12 клас. Информационно технологии също ще има повече часове. Директорката е страхотна.  Сложила е доста строги правила относно поведение и пушене. Пушене в и около сградата са абсолютно забранени. Който иска, ходи да си търси къде. Сградата, както и дворът са в отлично състояние. Аз лично от учителките съм много доволна. Който иска да учи, ще научи. В стаите има камери. Не се наблюдават, но при нужда пускат запис. Правят доста проекти, както и канят гост учители. Дъщеря ми е възхитена, когато идват такива. Ако имате други въпроси питайте, ще се радвам да отговоря.

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 11:12 от sofy

# 783
  • Мнения: 23 189
Кое е училището?

# 784
  • София
  • Мнения: 969
Извинявам се, редактирах. 44-то е училището.

# 785
  • Мнения: 429
От училищата с профил софтуерни и хардуерни науки, може ли някакви мнения за: 40-то, 96-то, 97-мо, 79-то, 44-то, 128-мо, 118-то, 54-то, 137-мо, 39-то, 29-то, 93-то, 121-во. Били те положителни или отрицателни. Балът е нисък, затова гледам училища, за които има някакъв шанс.
Благодаря!

Дъщеря ми завърши 10 клас тази година - 44-то паралелката с немски. Имайте предвид, че профилът там е  графичен дизайн. Т.е. Той ще е застъпен най-вече в 11 и 12 клас. Информационно технологии също ще има повече часове. Директорката е страхотна.  Сложила е доста строги правила относно поведение и пушене. Пушене в и около сградата са абсолютно забранени. Който иска, ходи да си търси къде. Сградата, както и дворът са в отлично състояние. Аз лично от учителките съм много доволна. Който иска да учи, ще научи. В стаите има камери. Не се наблюдават, но при нужда пускат запис. Правят доста проекти, както и канят гост учители. Дъщеря ми е възхитена, когато идват такива. Ако имате други въпроси питайте, ще се радвам да отговоря.
Въпрос малко извън темата. Ще изместят ли гимназиалния курс в сградата в Хаджи Димитър? Имате ли информация?

# 786
  • София
  • Мнения: 969
От училищата с профил софтуерни и хардуерни науки, може ли някакви мнения за: 40-то, 96-то, 97-мо, 79-то, 44-то, 128-мо, 118-то, 54-то, 137-мо, 39-то, 29-то, 93-то, 121-во. Били те положителни или отрицателни. Балът е нисък, затова гледам училища, за които има някакъв шанс.
Благодаря!

Дъщеря ми завърши 10 клас тази година - 44-то паралелката с немски. Имайте предвид, че профилът там е  графичен дизайн. Т.е. Той ще е застъпен най-вече в 11 и 12 клас. Информационно технологии също ще има повече часове. Директорката е страхотна.  Сложила е доста строги правила относно поведение и пушене. Пушене в и около сградата са абсолютно забранени. Който иска, ходи да си търси къде. Сградата, както и дворът са в отлично състояние. Аз лично от учителките съм много доволна. Който иска да учи, ще научи. В стаите има камери. Не се наблюдават, но при нужда пускат запис. Правят доста проекти, както и канят гост учители. Дъщеря ми е възхитена, когато идват такива. Ако имате други въпроси питайте, ще се радвам да отговоря.
Въпрос малко извън темата. Ще изместят ли гимназиалния курс в сградата в Хаджи Димитър? Имате ли информация?

Мисля, че няма да е следващата учебна година.

# 787
  • Мнения: 36 067
Моля някой да пусне нова тема.

# 788
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
Сина ми иска АЕ/ИЕ. Може да влезе в 22-ро и 1-во. За 22- повечето отзиви не са ок, но ни е удобно като локация. За 1-во са по-добри отзивите, но локацията не ни е ок. Дилемата продължава. И други иска,но....

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 17:32 от etty775

# 789
  • Мнения: 8
Здравейте!
В голяма дилема сме, как да подредим училищата при подаване на заявлението. Търся мнение за следните училища: 1 СУ; 7 СУ“; 12 СУ; 31 СУ; 35 СУ; 119 СУ;127 СУ; 133 СУ; 134 СУ.
Интересува ме нивото на преподаване, материална база и отношението в самото училище

# 790
  • София
  • Мнения: 1 457
Здравейте!
В голяма дилема сме, как да подредим училищата при подаване на заявлението. Търся мнение за следните училища: 1 СУ; 7 СУ“; 12 СУ; 31 СУ; 35 СУ; 119 СУ;127 СУ; 133 СУ; 134 СУ.
Интересува ме нивото на преподаване, материална база и отношението в самото училище

Зависи от това кой първи език иска да учи детето. Аз бих ги наредила в следнота последователност:
- английски - 31 СУЧЕМ и 133 СУ; след това 7 СУ,12 СУ и 1 СУ;  след тях 127 СУ и 119 СУ
- немски - 35 СУ; 31 СУЧЕМ; 12,
- френски - 35 СУ; 133 СУ; 12 СУ
За 134- то нямам мнение.

# 791
  • Мнения: 23 189
Аз бих сложила 1 пред 12

# 792
  • Мнения: 7 436

За 134- то нямам мнение.
                    В 134-то задължително се изучава иврит!

# 793
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте. Да попитам - медицинско свидетелство нали се изисква за професионалните гимназии? Купува ли се специална бланка? Само личния лекар ли може да го издаде? Благодаря!

# 794
  • Мнения: 627
Здравейте. Да попитам - медицинско свидетелство нали се изисква за професионалните гимназии? Купува ли се специална бланка? Само личния лекар ли може да го издаде? Благодаря!
Да, за професионалните гимназии, а и изобщо за професионалните паралелки се изисква медицинско. Миналата година купих бланка за медицинско за работа, но в крайна сметка личния лекар изготви компютърна разпечатка А4. Зависи как процедира Вашият лекар (ако Ви пише на бланка/картон ежегодните здравно-профилактични карти - подгответе се с предварително с бланка; ако ги вади на компютър - вероятно и медицинското така ще Ви извади).

Общи условия

Активация на акаунт