Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 6

  • 72 793
  • 796
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 87
Много благодаря! Преглеждайки сайтовете на училищата, единствено 30-то има публикувано много хубаво и изчерпателно представяне. Ще се радвам ако някой сподели мнения и за другите училища!
Здравейте, аз бях писала по-напред в темата, но ще се радвам да получа още мнения: детето иска профил “природни науки” с първи език испански - такива има в 22, 1, 30 и 127. Най-много се колебаем между 1 и 30. За 22-ро освен старата база има и доста негативни коментари. Друг вариант е 32-ро, но там първи чужд е АЕ, втори ИЕ. Върти ми се още един вариант - 31-во езикова с ИЕ и след 10 кл. избор на профилиращи БЗО и ХООС. Моля, споделете вашите мнения! Много благодаря!
В 30-то паралелката "Природни науки", в 11 клас първи и втори профил са Биология и Химия. Има СТЕМ център. Нивото на преподаване точно на тези предмети нямам представа какво е, тъй като дъщеря ми е там в чуждоезиковия профил.

Според по-нови мнения в Google Maps:

1 СУ - имало фекалии по стените, лоша хигиена, старомодно е
30 СУ - все някакви случки ставали
127 СУ - некоректно отношение от страна на ръководството, директорът не помагал при проблеми
А за 22 СУ, от мои познати - стара база, училището изглежда като затвор, но обучението е на ниво, особено по испански.
Питам, въобще има ли училище без проблеми или лоши отзиви? От изброените съм за 22-ро.

# 736
  • Мнения: 842
В google maps коментарите са потресващи за всички училища, които прегледах. Grinning Не знам дали да се отчайвам.

# 737
  • София
  • Мнения: 2 473
Гугъл мапс би било последното място, на което ще дам мнение за училище. Аз лично грам не бих разчитала на тези отзиви.

# 738
  • Мнения: 842
Знам, така е, всякакви идиоти пишат. Аз затова се информирам от бг мама основно. Grinning

# 739
  • Мнения: 87
Знам, така е, всякакви идиоти пишат. Аз затова се информирам от бг мама основно. Grinning

Да, но понякога са наистина прави, особено ако са повече от няколко отрицателните мнения. 30-то наистина беше западнало, сега не знам как е. Ако не Ви стигне бала за 22-ро, доверете се на 30-то. Моят син ревеше в 7-ми клас, беше толкова отчаян и притеснен, слава богу, че мина това време. За 51 СУ дори и да има негативни мнения, аз съм "за". Толкова се разви, вече е дори в ТОП 10. Напълно си заслужава да се учи там. Друго добро е 125 СУ Blush

# 740
  • Мнения: 775
А защо има негативни коментари за 51-во и какви са? Някой може ли да сподели?
Съжалявам, ако съм пропуснала и вече е коментирано 🥹

# 741
  • Мнения: 87
А защо има негативни коментари за 51-во и какви са? Някой може ли да сподели?
Съжалявам, ако съм пропуснала и вече е коментирано 🥹

Убедена съм, че е, защото се влиза доста по-трудно. Някои ги пускат тези отзиви нарочно, но ето два от най-скорошните:

# 742
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
Овенче,спри се,моля!Всеки може да си гугълне .
Това пък да се цитират коментари от Гугъл мапс вече е върхът! Толкова плювки ще намерите и за топ 10 ако ровите.
Всяка сутрин минавам край 1- во. Преди години виждах едни гимназисти, не ми харесваше гледката, сега виждам коренно различни деца, нормални,модерни,симпатични.
То и в Софийския университет имаше потресаващи надписи в тоалетните някога, ама обучението си ни беше топ.

# 743
  • Мнения: 842
Колебаем се между 1во и 30то с испански. Мисля, че балът ще й стигне за тези двете. Разбира се, все още няма как да съм абсолютно сигурна. За 22ро не мисля, че ще стигне. И 7мо е опция, но английски знае и не иска да учи пак първи език английски. Не иска и природни науки, иска само чуджоезиков профил.

# 744
  • Мнения: 87
Овенче,спри се,моля!Всеки може да си гугълне .
Това пък да се цитират коментари от Гугъл мапс вече е върхът! Толкова плювки ще намерите и за топ 10 ако ровите.
Всяка сутрин минавам край 1- во. Преди години виждах едни гимназисти, не ми харесваше гледката, сега виждам коренно различни деца, нормални,модерни,симпатични.
То и в Софийския университет имаше потресаващи надписи в тоалетните някога, ама обучението си ни беше топ.

Да де, но Always_in_love искаше да знае откъде идват негативните отзиви за 51-во. Нищо лошо не съм казала, нито направила. Човек, ако няма представа, и не събере повечко мнения, как ще е сигурен дали ще влезне в правилното място? Всичко се променя, всичко се изменя Simple Smile

# 745
  • Мнения: 7 482
....... как ще е сигурен дали ще влезне в правилното място? .....
                  Я да ми кажете къде точно се намира това "правилно" място? За едни е правилно ,за други- не! Иделно няма колкото и да търсите.

# 746
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Много благодаря! Преглеждайки сайтовете на училищата, единствено 30-то има публикувано много хубаво и изчерпателно представяне. Ще се радвам ако някой сподели мнения и за другите училища!
Здравейте, аз бях писала по-напред в темата, но ще се радвам да получа още мнения: детето иска профил “природни науки” с първи език испански - такива има в 22, 1, 30 и 127. Най-много се колебаем между 1 и 30. За 22-ро освен старата база има и доста негативни коментари. Друг вариант е 32-ро, но там първи чужд е АЕ, втори ИЕ. Върти ми се още един вариант - 31-во езикова с ИЕ и след 10 кл. избор на профилиращи БЗО и ХООС. Моля, споделете вашите мнения! Много благодаря!
В 30-то паралелката "Природни науки", в 11 клас първи и втори профил са Биология и Химия. Има СТЕМ център. Нивото на преподаване точно на тези предмети нямам представа какво е, тъй като дъщеря ми е там в чуждоезиковия профил.

Според по-нови мнения в Google Maps:

1 СУ - имало фекалии по стените, лоша хигиена, старомодно е
30 СУ - все някакви случки ставали
127 СУ - некоректно отношение от страна на ръководството, директорът не помагал при проблеми
А за 22 СУ, от мои познати - стара база, училището изглежда като затвор, но обучението е на ниво, особено по испански.
Питам, въобще има ли училище без проблеми или лоши отзиви? От изброените съм за 22-ро.
Ми не е точно така с испанския в 22-ро.
Интересно какви случки стават в 30-то? Че децата събраха за един ден пари за операция на техен съученик? Или че организираха и концерт за него? Гугъл мапс... Вие сериозно ли?

# 747
  • София
  • Мнения: 9 141
От училищата с профил софтуерни и хардуерни науки, може ли някакви мнения за: 40-то, 96-то, 97-мо, 79-то, 44-то, 128-мо, 118-то, 54-то, 137-мо, 39-то, 29-то, 93-то, 121-во. Били те положителни или отрицателни. Балът е нисък, затова гледам училища, за които има някакъв шанс.
Благодаря!

# 748
  • Мнения: 798
Преди време и аз питах за 44то и ми отговориха, че е "обикновено квартално училище". Понеже съм ходила там по неучебни поводи няколко пъти, мога да кажа, че базата е прилична, кварталът - спокоен, а мястото - комуникативно от гледна точка на градски транспорт. За качеството на обучение нищо не мога да кажа.

# 749
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 026
Както и друг път съм писала, аз информация за училищата съм вземала предимното от тази тема и от познати в образователните среди и през ум не би ми минало да търся в Гугъл информация за тях. Двама седмокласника минаха вече вкъщи и на такива градски легенди съм се наслушала, че вече вярвам само на очите си Simple Smile Това, което със сигурност мога да твърдя е, че няма училище без наркотици и без изцепки в отношенията. Както навремето ми каза моя близка от РУ на МОН, на елитните училища по - елитна им е само дрогата Sad Има много свестни деца и в по - "неелитните" училища и доста недоразумения в "елитните". Що се отнася до учителите няма колектив, в който да има само топ учители. Винаги има едно ядро, което дърпа останалите, на които нещо не им достига.
Тъй като дъщря ми е 8 клас в 1 СУ , то там сопред нейните думи тоалетните наистина не са ок. Сградата е стара /паметник на културата/, доста голяма, но пък много аристократична. Има учители, които харесва и такива, които не и допадат, но за нищо няма драма. Децата от класа и са много симпатични и свикнаха бързо заедно.
Синът ми е НТБГ. Догодина ще е 12 клас. Той искаше да учи там и не е разочарован от избора си. На родителските виждам приятни учители. Дали се учи много? Не, не мисля като го гледам. Отличник е, но по мое време с тези знания нямаше и 4ка да върже. Времената, обаче, се променят и обстоятелствата също. Дишам дълбоко и гледам да не сравнявам. В 8 клас е най - важното детето да се чувства добре и избора да е съобразен, както с желанието му /колкото и неоринтирани да са още/, така и с бала. Убедих се, че всеки си намира правилното място и повечето деца са доволни от класирането в крайна сметка независимо, че родителите искаме повече и повече. Ние искаме да предвидим всичко и да сме сигурни, че учителите са най - добри, че децата са най - ученолюбиви и възпитани, че училището ще е ремонтирано и готино и какво ли още не, но образователната система е динамична и нещата не са закотвени. Всичко, което сме избрали може да се промени в рамките само на 1 година, така,  че споко - всичко се нарежда Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт