Търсите ли работа?А искате ли я?!!!!!

  • 6 904
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Erica, нали видя, че става въпрос за 4 часов работен ден. В момента, ако ми предложат такава работа бих я започнала, защото в 10 часовия ми работен ден изкарвам, по-малко пари кат оги сметна, а и детето си не мога да прибирам от ясла. Хубавото е, че имам сестра, която да я взима от ясла и да я гледа по 3 часа докато се прибера, ама и на нея и давам пари за това, че ми помага. Та 400лв, които взимам са си 350лв, но на 10 часов работен ден. Нямам време да изчистя и да сготвя, а какво остава да си гледам пълноценно детето. НЕ се оплаквам просто тази работа е доста добра, за майка, която иска да си уплътни 4 часа от деня и да може да си гледа детето спокойно.

Видях Джу, но всеки гледа от собствената си камбанария. На мен децата ми има кой да ги гледа- т.е не държа да работя на 4 часа, 10 часа идеално ме устройват, но искам прилични пари...ако не исках, щях да си остана със средното образование и да се задоволявам с полученото според квалификацията си.
Просто не може да се обобщава кой го мързи, кой е с високи претенции и така...Няма нищо лошо човек да знае цената си и да гони интересите си.

# 16
  • Мнения: 15 619
....

Подобно предложение крие риска, че човек ще продължи да се оглежда за нещо по-добро, дори да се навие, и в първия удобен момент ще напусне.

Може ли да се задържи служител или работник с подобно обидно възнаграждение.  Confused
Да,  работиш, докато си намериш по - добра работа /по -  добро възнаграждение/.
Абсолютно права си.

# 17
  • Мнения: 4 668
Всички сте прави , просто монетата има две страни  Sick
В случая на нашият блок ние търсим пенсионери за портиери - ще се работи 24 ч. и после три дни почиваш . Заплатата е малко по - малка от на една учителка примерно . Не е трудно , а и ние не търсим барети от специалните части ... ама нещо не става ...

Колкото до ниските заплати по принцип - те са факт , така е ... но случая на авторката е малко по друг , ако разбирате ...

# 18
  • Мнения: 920
Не знам как е във вашия блок и колко плащате, но в нашия се изтрепват за портиер. Всички пенсионери жадно чакат някой да се откаже.

# 19
  • Мнения: 4 668
Не знам как е във вашия блок и колко плащате, но в нашия се изтрепват за портиер. Всички пенсионери жадно чакат някой да се откаже.
Добре плащаме и условията са повече от идеални ... но не можем да намерим свестни хора  Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 607
Erica, точно за това става въпрос, мисля - човек трябва да си знае цената и способностите (както си казала). И да си ги определя обективно, въз основа на получените знания и квалификация.
А в момента наистина има недостиг на квалифицирани хора (каквото и да значи това и както и да го разбират работодатели и търсещи работа).

# 21
  • Мнения: 227
До скоро работех, получавах 205 лв. чисто, имам две деца и две висши икономически образования. Напуснах работа, защото ми предложиха  работа по специалността във фирма, на познати, ПрИ СУПЕр УСлОВИЯ при предварителния ни разговор, за 500 лв. заплата. Приех, още не съм получила заплата, а работя от месец и половина... и чакам, .... newsm78 Cry Дано не съм се прецакала
Не знам какво да кажа... Сложно е и се чувствам прецакана ... но с 205 лв. не можех да си позволя нищо друго освен да ходя на работа

# 22
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз си мисля, че ако заплащането отговаря на предложените условия, винаги ще се намери работник, защото човек рано или късно си дава сметка колко пари реално може да получи срещу квалификацията и опита си. Повечето хора не биха работили за 160 лв на месец, защото те ще покриват само пътните и джобните. А така ходенето на работа се превръща в загуба на време. Няма смисъл и да работиш на 2 места за по 4 часа, защото пак ще губиш време и пари в пътуване... Общо взето този половин работен ден и минималната РЗ, лично за мен е доста безмислено предложение.

# 23
  • Мнения: 4 447
Проблема с кадрите е доста сериозен.
На тези, които нямат квалификация не им се работи, кретат си на помощи и се оплакват, че нямат "вуйчо владика".
Квалифицираните пък, излизат от университета, или пък са още учащи и претендират за големи заплати и процент от оборота.
Преди 3-4 месеца пуснах обява за специалист, мин. заплата 400 лв - отзоваха се около 30 човека, от тях дойдоха на интервю около 10. Повече от половината питаха дали може да са на хонорар, а не на заплата. Казвам "да", но това означава, че този месец може да вземеш 1000 или 1500, а другия нищо - ако те устройва. Неее, хем да са на хонорар (един вид бонуси), хем да са на трудов договор и да имат сигурна заплата.
Много хора ще си променят мнението, когато преминат от страната на даващия работа. Случих на хора, надявам се,и гледам да са доволни. Мисля, че не им е все едно, дали ги харесвам или не, а това е добре!

# 24
  • Мнения: 6 206
И аз това казвам, недоволните все са си недоволни, независимо от коя страна са - работодатели или работници.
Калпави по много има и от двете страни...
Това е дълга тема, аз никога не се оплаквам, първо търся вината в себе си, ако нещо не се получи. Та затова питам, къде сбърках, че от 40 човека поканени на интервю дойдоха само 11.
Бях любезна когато ги канех, както винаги съм, междудругото...

# 25
  • Мнения: 25 620
Та затова питам, къде сбърках, че от 40 човека поканени на интервю дойдоха само 11.
Бях любезна когато ги канех, както винаги съм, междудругото...

И тези 11 не ти ли стигнаха, за да си избереш 1?  newsm78
Първо, ако поканените са знаели каква е бройката им - ето откъде отпадат половината. Всеки си преценя шанса и такъв от порядъка на 40:1...
Второ - който наистина търси работа, не залага на 1 кон. Което означава, че докато дойде времето за интервюто им, може би вече са започнали някъде другаде.
И трето (не казвам, че при тебе важи това, просто отмятам факт!  Peace), между търсещите работа също върви информационен поток. Много пъти ми се е случвало да попитам за някоя фирма, където кандидаствам или мисля да кандидатствам и често да получа съвет да бягам надалече! Или не плащат с месеци на персонала си, или текучеството е прекалено голямо, или лъжат, че на 2, 3 или 4-ти месец ще вдигнат заплатата, но всъщност си остават на минималната и хората сами напускат възмутени. Да не говорим за редовните злоупотреби с работното време - това си е класика.
И това са само част от причините един безработен да не се яви на интервю.

# 26
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Съгласна съм с Как' Сийка.
По-ефективно е работникът/служителят да е стимулиран от добро възнаграждение, добри работни условия, социални придобивки. При тези условия, надали някой ще бяга или няма да се старае и да си пази работата. Нали  Peace

А не да работи за 200 лева, да чака по-добра възможност и да бяга. С какво го стимулират тези 200 лева ? Може ли дори да живее с тях?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

# 28
Пробвай с това, изглежда по лесно, аз го сложих брои наистина някакви точки, ама дали плаща незнам. Поне със сигурност ви казвам, че не е вирус или някакъв червей


http://www.plam595.hit.bg/

 Simple Smile

# 29
  • Мнения: 25 620
Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

Сама казваш, че работата е специфична. Т.е. обучените кадри би трябвало да са съвсем малко или изобщо да липсват.
Вие готови ли сте да обучавате персонала си или очаквате още с идването си да почне да работи пълноценно?  newsm78
Специалист се става с практика, а не само с тапия.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт