Търсите ли работа?А искате ли я?!!!!!

  • 6 908
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 500
Преди около месец имах нужда от продавачка эа магаэина ни в Раэград.Пуснах обява,каэах на поэнати,приятели,роднини.Никой не се съгласи!!??При условие,че ставаше вапрос эа 4 часов раб.ден,на мин.эаплата с пьлни осигуровки!Е,кажете ми сега,че бьлгарина има нужда от работа......

# 1
  • Мнения: 1 761
Пусни обява пак и остави координати.Все някой ще се обади.

# 2
  • Мнения: 4 668
В нашият блок си търсим портиери  Confused Става въпрос за само  8 дежурства месечно , имат си стая , TV с кабелна , отопление и всички удобства . Даваме добри пари . Да , ама не  Sick
Много претенции , много нещо ... Ама няма ли диван ... ама не може ли по - късно да идвам ... Почнаха едни и след 1 седмица избягаха  Thinking явно много им е натежало да стоят и нищо да не правят , а и парите може да са им били малко ...
Оставам с впечатление , че на много хора не им се работи , по - лесно е да се оплакват колко им е трудно , но като им предложиш вариант - тц  Thinking

# 3
  • Мнения: 15 619
Монетата има две страни...
И вероятно не сте попаднали на точния човек за работата, която предлагате.
Всички не могат да са под общ знаменател.
Успех в мисията.

# 4
  • Мнения: 6 472
Аз никога не съм била от страната на работодателя и но и на мен ми прави впечатление, че много хора предпочитат да се оплакват и жалват, вместо да направят нещо. Хем безработен, хем парите за нищо не стигат, хем той нищо не може да прави освен неквалифициран труд, хем претенциите големи.
Текучеството точно при никоквалифицираните работници е най- голямо и като гледам там са и най- некоректни. Може и да не съм права, но си мисля, че не може да очакваш да работиш като метач и да ти плащат колкото на програмист newsm78

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не знам приятелите и роднините ти на какъв хал са и какво образование имат, но напр. аз никога няма да се навия за 180 лв, иначе за какво инвестирам в себе си 4 години да уча, на година да давам по 1000 лв за образование, после да продавам банички ли?

И аз си търся работа, но за по-малко от 400 лв не бих почнала, това ми е абсолютния минимум.

# 6
  • София
  • Мнения: 607
Подкрепям Лулуто 100%  Peace В момента всеки иска голяма заплата, ако може да работи 5 часа, а не предлага нищо от себе си - няма образование, няма стаж. Но мрънка и избира и все е недоволен.
Когато аз започнах да си търся работа (ееех, преди колко години беше Laughing) бях готова да работя за малко пари, но да работя. Така и стана. Сега вече се радвам на хубава работа, която съм извоювала сама.
Просто е необходимо да си даваме реална оценка, а не само да искаме.  Naughty  

# 7
  • Мнения: 25 707
Аз пък знам едно - от хубавото не се бяга. Има работни места, където не само, че никой не бяга, ами и чакат с години да се освободи място. Някои даже подкупи дават, само и само да ги назначат. И нямам предвид само чиновнически и други клатикраковски длъжности. Имам предвид и тежка, мръсна, опасна за здравето работа! И се натискат, представи си, глупаците! Що ли тъй?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Erica, нали видя, че става въпрос за 4 часов работен ден. В момента, ако ми предложат такава работа бих я започнала, защото в 10 часовия ми работен ден изкарвам, по-малко пари кат оги сметна, а и детето си не мога да прибирам от ясла. Хубавото е, че имам сестра, която да я взима от ясла и да я гледа по 3 часа докато се прибера, ама и на нея и давам пари за това, че ми помага. Та 400лв, които взимам са си 350лв, но на 10 часов работен ден. Нямам време да изчистя и да сготвя, а какво остава да си гледам пълноценно детето. НЕ се оплаквам просто тази работа е доста добра, за майка, която иска да си уплътни 4 часа от деня и да може да си гледа детето спокойно.

# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Ние пък си търсим ІТ специалист за филиала ни в град Плевен. С много добър осигурителен пакет и бонуси.

# 10
  • Мнения: 6 206
И аз не знам, ето имам обява, пусната по всички правила да си продам позицията...
Кандидадстват страшно много хора, примерно 70.
Първоначално каня 10 на интервю, от тези 10 идва един единствен. Толкова.
Как си го обяснявате?
После още около 30, от тях вече идват 10 човека.
Това какво значи?
Пускат се автобиографии ей така за отчитане на дейност, а когато трябва да си вдигнеш дупето и да отидеш на интервю, не става.

# 11
  • Мнения: 4 586
   Мирката, а продавач не става ли. Смятам бързо, даже и касов апарат няма да ми трябва. Ако искаш тапии- ще ти покажа - например от МГ "Д-р проф. акад. Н. Обрешков" - Разград. От колок до колко часа?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Преди месец и нещо и аз търсех работа (в джобс.бг). Отидох на всички интервюта, на които бях поканена (ставаше дума за неквалифицирана работа - продавачка в магазин за дрехи и за една почасова работа нещо като куриер), но не ме взеха. След това прегледах още подобни обяви, напусках си автобиографията и не ми се обадиха от нито едно място Sad. Аз също няма да започна работа за 180 лева, защото абсолютно няма да ми покрие месечните задължения. Сега карам курс, който би могъл да ми осигури прилична работа, а и да не ми осигури, поне ще ми даде основа в определена насока. Да ви кажа обаче всичко си е шуробаджанащина, за съжаление. Единствената работа, която съм си намирала сама без познати и на която ме взеха на доверие, беше предишната ми такава. Дори и за този курс ми каза мой близък човек. Така, че нещата са доста разтегнати и не опират до това на кой му се работи и кой го мързи.

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз не съм на страната на работодателите, обаче, може ли да съм учила 5 години, няма да споменавам професията, и да ми предлагат 200 лева за пълен работен ден, без договор, без осигуровки, без карта за транспорт, телефон или други подобни неща.

Подобно предложение крие риска, че човек ще продължи да се оглежда за нещо по-добро, дори да се навие, и в първия удобен момент ще напусне.

Може ли да се задържи служител или работник с подобно обидно възнаграждение.  Confused

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мда, това е последната болест. Имам познати работодатели, даващи добри заплати и соц.придобивки и никой насреща. Пазара на труда боледува от нискоквалифицирана работна ръка, която е масово без опит и култура на работа, несъответстващо образование, нелоялни. Уви, и от страна на работодателите има доста пропуски... ама то, каквото повикало, такова се обадило.

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Erica, нали видя, че става въпрос за 4 часов работен ден. В момента, ако ми предложат такава работа бих я започнала, защото в 10 часовия ми работен ден изкарвам, по-малко пари кат оги сметна, а и детето си не мога да прибирам от ясла. Хубавото е, че имам сестра, която да я взима от ясла и да я гледа по 3 часа докато се прибера, ама и на нея и давам пари за това, че ми помага. Та 400лв, които взимам са си 350лв, но на 10 часов работен ден. Нямам време да изчистя и да сготвя, а какво остава да си гледам пълноценно детето. НЕ се оплаквам просто тази работа е доста добра, за майка, която иска да си уплътни 4 часа от деня и да може да си гледа детето спокойно.

Видях Джу, но всеки гледа от собствената си камбанария. На мен децата ми има кой да ги гледа- т.е не държа да работя на 4 часа, 10 часа идеално ме устройват, но искам прилични пари...ако не исках, щях да си остана със средното образование и да се задоволявам с полученото според квалификацията си.
Просто не може да се обобщава кой го мързи, кой е с високи претенции и така...Няма нищо лошо човек да знае цената си и да гони интересите си.

# 16
  • Мнения: 15 619
....

Подобно предложение крие риска, че човек ще продължи да се оглежда за нещо по-добро, дори да се навие, и в първия удобен момент ще напусне.

Може ли да се задържи служител или работник с подобно обидно възнаграждение.  Confused
Да,  работиш, докато си намериш по - добра работа /по -  добро възнаграждение/.
Абсолютно права си.

# 17
  • Мнения: 4 668
Всички сте прави , просто монетата има две страни  Sick
В случая на нашият блок ние търсим пенсионери за портиери - ще се работи 24 ч. и после три дни почиваш . Заплатата е малко по - малка от на една учителка примерно . Не е трудно , а и ние не търсим барети от специалните части ... ама нещо не става ...

Колкото до ниските заплати по принцип - те са факт , така е ... но случая на авторката е малко по друг , ако разбирате ...

# 18
  • Мнения: 920
Не знам как е във вашия блок и колко плащате, но в нашия се изтрепват за портиер. Всички пенсионери жадно чакат някой да се откаже.

# 19
  • Мнения: 4 668
Не знам как е във вашия блок и колко плащате, но в нашия се изтрепват за портиер. Всички пенсионери жадно чакат някой да се откаже.
Добре плащаме и условията са повече от идеални ... но не можем да намерим свестни хора  Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 607
Erica, точно за това става въпрос, мисля - човек трябва да си знае цената и способностите (както си казала). И да си ги определя обективно, въз основа на получените знания и квалификация.
А в момента наистина има недостиг на квалифицирани хора (каквото и да значи това и както и да го разбират работодатели и търсещи работа).

# 21
  • Мнения: 227
До скоро работех, получавах 205 лв. чисто, имам две деца и две висши икономически образования. Напуснах работа, защото ми предложиха  работа по специалността във фирма, на познати, ПрИ СУПЕр УСлОВИЯ при предварителния ни разговор, за 500 лв. заплата. Приех, още не съм получила заплата, а работя от месец и половина... и чакам, .... newsm78 Cry Дано не съм се прецакала
Не знам какво да кажа... Сложно е и се чувствам прецакана ... но с 205 лв. не можех да си позволя нищо друго освен да ходя на работа

# 22
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз си мисля, че ако заплащането отговаря на предложените условия, винаги ще се намери работник, защото човек рано или късно си дава сметка колко пари реално може да получи срещу квалификацията и опита си. Повечето хора не биха работили за 160 лв на месец, защото те ще покриват само пътните и джобните. А така ходенето на работа се превръща в загуба на време. Няма смисъл и да работиш на 2 места за по 4 часа, защото пак ще губиш време и пари в пътуване... Общо взето този половин работен ден и минималната РЗ, лично за мен е доста безмислено предложение.

# 23
  • Мнения: 4 447
Проблема с кадрите е доста сериозен.
На тези, които нямат квалификация не им се работи, кретат си на помощи и се оплакват, че нямат "вуйчо владика".
Квалифицираните пък, излизат от университета, или пък са още учащи и претендират за големи заплати и процент от оборота.
Преди 3-4 месеца пуснах обява за специалист, мин. заплата 400 лв - отзоваха се около 30 човека, от тях дойдоха на интервю около 10. Повече от половината питаха дали може да са на хонорар, а не на заплата. Казвам "да", но това означава, че този месец може да вземеш 1000 или 1500, а другия нищо - ако те устройва. Неее, хем да са на хонорар (един вид бонуси), хем да са на трудов договор и да имат сигурна заплата.
Много хора ще си променят мнението, когато преминат от страната на даващия работа. Случих на хора, надявам се,и гледам да са доволни. Мисля, че не им е все едно, дали ги харесвам или не, а това е добре!

# 24
  • Мнения: 6 206
И аз това казвам, недоволните все са си недоволни, независимо от коя страна са - работодатели или работници.
Калпави по много има и от двете страни...
Това е дълга тема, аз никога не се оплаквам, първо търся вината в себе си, ако нещо не се получи. Та затова питам, къде сбърках, че от 40 човека поканени на интервю дойдоха само 11.
Бях любезна когато ги канех, както винаги съм, междудругото...

# 25
  • Мнения: 25 707
Та затова питам, къде сбърках, че от 40 човека поканени на интервю дойдоха само 11.
Бях любезна когато ги канех, както винаги съм, междудругото...

И тези 11 не ти ли стигнаха, за да си избереш 1?  newsm78
Първо, ако поканените са знаели каква е бройката им - ето откъде отпадат половината. Всеки си преценя шанса и такъв от порядъка на 40:1...
Второ - който наистина търси работа, не залага на 1 кон. Което означава, че докато дойде времето за интервюто им, може би вече са започнали някъде другаде.
И трето (не казвам, че при тебе важи това, просто отмятам факт!  Peace), между търсещите работа също върви информационен поток. Много пъти ми се е случвало да попитам за някоя фирма, където кандидаствам или мисля да кандидатствам и често да получа съвет да бягам надалече! Или не плащат с месеци на персонала си, или текучеството е прекалено голямо, или лъжат, че на 2, 3 или 4-ти месец ще вдигнат заплатата, но всъщност си остават на минималната и хората сами напускат възмутени. Да не говорим за редовните злоупотреби с работното време - това си е класика.
И това са само част от причините един безработен да не се яви на интервю.

# 26
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Съгласна съм с Как' Сийка.
По-ефективно е работникът/служителят да е стимулиран от добро възнаграждение, добри работни условия, социални придобивки. При тези условия, надали някой ще бяга или няма да се старае и да си пази работата. Нали  Peace

А не да работи за 200 лева, да чака по-добра възможност и да бяга. С какво го стимулират тези 200 лева ? Може ли дори да живее с тях?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

# 28
Пробвай с това, изглежда по лесно, аз го сложих брои наистина някакви точки, ама дали плаща незнам. Поне със сигурност ви казвам, че не е вирус или някакъв червей


http://www.plam595.hit.bg/

 Simple Smile

# 29
  • Мнения: 25 707
Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

Сама казваш, че работата е специфична. Т.е. обучените кадри би трябвало да са съвсем малко или изобщо да липсват.
Вие готови ли сте да обучавате персонала си или очаквате още с идването си да почне да работи пълноценно?  newsm78
Специалист се става с практика, а не само с тапия.  Peace

# 30
  • Мнения: 631
Лошото е, че всички търсят на баницата мекото и на работата лекото. Някои работодатели дават лоши условия за много труд, други добри условия пък куца работно време и така... Да не говорим за хилядите безработни дето  "за по малко от 500 няма да се хвана никъде"
Лично мен никой не може да ме убеди, че няма работа. Работа има и още как. Когато завършвах започнах държавна работа (семестриално завършила на 111 000лв.) Взех си тапията и заплатата скочи, да ама не ми стигаше и се хванах на още една. Следващите 4 години работех на 2 места + частно и учех на две места. Е не съм се изкривила кой знае колко, но от натрупания опит и квалификации сега не бих се хванала за по малко от 1000. Та мисълта ми е, че се започва от някъде и естествено е необходимо да оценяваш много правилно какво можеш да дадеш като опит, квалификация и естествено какво ще получиш.

# 31
  • Мнения: 293
само да се включа и аз с малко мрънкане: постоянно търся колеги. Не поради толкова текучество, ами защото работата ни се увеличи, а хора, на които им се работи, е мн трудно да се намерят. Без майтап.

Вече се научих едва ли не по тел да ги отсявам. Ми то къде ви е офиса... а ми то пари ...(разбираемо, но първо кажи какво ти можеш да предложиш, че да питаш за пари), ми то... Че аз лично дори не бях идвала в люлин, а като ми звънна шеф, ми каза: виж ни сайта, ще видиш къде сме (тогава нямах нет вкъщи).

Има още какво да добавя, ама ще бягам вече (по работа  Tired )

# 32
  • Мнения: 9 990
За мен 4-часовият работен ден би бил манна небесна.Мечтая вече за такъв.Реалността в столицата е такава, че се прибирам вкъщи като на хотел, само да преспя.Разстоянията не са чак толкова големи, но задръстванията са и това ти увеличава работният ден с до 3 часа.Докато стигна до градината, после до вкъщи-станало време да легнем.Половин работен ден направо го лелея вече...Хем ще имам време за детето ми/ не желая друг да ми го гледа, да се прибирам , а то да е заспало/ хем ще съм в работна среда, няма да се чувствам непълноценна евентуално.Все пак в случая става въпрос за неквалифициран труд, заплатата за 4 часа е нормална, много хора работят за минимална на цял работен ден, даже в столицата.Много жени в след-пенсионна възраст, а все още дейни могат да се възползват, много учещи девойки, много майки с дете, които нямат баби или лели насреща.Така понхе си мисля аз де, но за дългият си трудов стаж вече, минала през какво ли не, през работа без договори в ония времена, до нормална работа с нормално работно време и добро заплащане-сега даже бих се навила, въпреки, че заплащането в случая рязко ще падне/ признавам аз в момента не съм зависима финансово, а така бих станала/Но пък имам нужда и от глътка въздух, от време, пък не ми се остава директно вкъщи ей така, заради това само... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 498
Да наистина като че ли на много хора хич не им се работи ..или казано по просто:"Търся си работа ама гледам да не я срещна"
Но е вярно и това че пътуването направо понякога почти обезсмисля работата-да се губи на ден по 2-3 часа време в път е голяма загуба , а и ако парите не са много, като махнеш дневните разходи, понякога излиза че рабош за 150 -180 лв. чисти на месец и те няма от тъмно до тъмно.... Друг е въпроса ако се взимат по-добри пари. И не винаги те оценяват правилно, и не всякога работодателят попада на точният човек....
Да монетата наистина има две страни, а може би даже и три. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 897
Момичета, докато четях тази тема ми хрумна една идея, не знам дали това е подходящо за тук, вие кажете. Доста от майките, които пишат тук са работодатели, други търсят работа, трети работят на места, където търсят специалисти... не може ли да пуснем една тема и да я заковем и да споделяме кой и каква работа предлага. Знам, че има сайтове за работа, но има и сайтове за готварство, а тук също има такъв подфорум. Както готварството би било полезно на майките, така и тази тема ще е полезна да си намерят подходяща за тях работа,за да осигурят повече средства за семейството и децата си. Няма какво да се лъжем много от обявите в сайтовете за работа не са истински, други не са точно това, за което пише в тях. Така ще получаваме информация от "първа ръка" като обявите могат да започват с - "предлагам работа" или в "нашата фирма търсят"...  А и клюкарника според мен е много подходящо място за това. Какво ще кажете? Не знам дали идеята ми е добра, но знам,че така може да се помогне на много хора!

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.
Точно така е. Ние имаме доста сходна дейност, така да се каже, с вашата. Освен това, предлагаме обучение (като заплатата си върви през това време). Но хората ги мързи, не искат да работят, не искат да поемат инициатива и най-странното за мен - нямат никакво желание дори да повишат стандарта си. Цъцкат си някъде нещичко за 400 кинта и им било добре така... Shocked
Да не зачеквам темата, че няколко години не можах да намеря човек да ми помага за правенето на едно тв предаване, хем готина работа, хем добре платена, хем от къщи може да се върши. (Вече не се занимавам с това, ако има кандидати - късно е.)

# 36
  • Мнения: 7 837
Да не зачеквам темата, че няколко години не можах да намеря човек да ми помага за правенето на едно тв предаване, хем готина работа, хем добре платена, хем от къщи може да се върши. (Вече не се занимавам с това, ако има кандидати - късно е.)

Уф, да знаех тогава. Имам познати... Mr. Green


А аз си мислех, че като сме се изнесли мързеливите в чужбина и оставяме големи възможности за развитие на другите  Rolling Eyes Laughing
По мое време също беше така. Жалко, че няма развитие...

# 37
  • Мнения: 500
Благддаря ви момичета!Наистина ми бяхте много полеэни!Аэ в крайна сметка си намерих човек-еедна студентка эадочничка.Мисля,че тоэи вариант устройва и двете,эащото тя каэа,че доста време е тьрсила работа,но щом каже,че учи эадочно и следвал отговор-не!А эа това,че монетата има две страни-факт!Но аэ не винаги съм била от таэи страна,а дори и в момента работя от 9 до19 и мога само да си эаведа детето на градина,а раэчитам някоя пра-баба да я вэеме,защото мьжа ми работи на две места,а когато почива,ходи эа стока.Така че няма лесно както се каэва!

# 38
  • Мнения: 15 619
За всеки влак си има пътници.

# 39
  • Мнения: 6 167
абсолютно съм убедена, че ако искаш да работиш - работиш.
ако не искаш да работиш - не работиш.
за 'българина', като обобщен образ мога да кажа, че той често не знае какво иска.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 825
Уфффф, много болна тема. И ние търсим хора за работа в офис без особени изисквания (няма нужда от висше образование дори), а с доста добра заплата  и пак не можем да намерим Sad Почти никой не  идва на интервюта, а тези които дойдат са...... мани-мани.

Търсещите работа - пишете ми на лични ако имате желание - сериозно!

# 41
  • Мнения: 4 392
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

За тези пари съм готова да се преквалифицирам (ама дали е възможно newsm78), че и града да сменя. Laughing

# 42
  • Мнения: 3 423
Аз пък не мога да проумея,
как така има заплати 200 лв.
За какво стигат тези пари????

# 43
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

# 44
  • Мнения: 2 180
Аз пък не мога да проумея,
как така има заплати 200 лв.
За какво стигат тези пари????
Разводняваме темата, но искам да кажа,че много хора работят за сумата около 200 лв. А цените хвърчат!!!  #Cussing out Ако някой ми каже как аджеба работодателите ще вдигнат заплатите след влизането ни в ЕС... кой и как ще ги накара....Ако вдигнат осигурителните прагове само се увеличават удръжките и реално получаваната заплата се намалява, вместо да се увеличи.
Аз съм бясна и едновременно с това силно притеснена от перспективата....

# 45
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Докато има хора, които се съгласяват да работят за 200 лв, ще има и такива заплати. Не е луд онзи, който яде баницата. Трябва да е пълно куку работодателят, за да се натиска да дава повече пари.

# 46
  • Мнения: 3 861
....Когато аз започнах да си търся работа (ееех, преди колко години беше Laughing) бях готова да работя за малко пари, но да работя. Така и стана. Сега вече се радвам на хубава работа, която съм извоювала сама.
Просто е необходимо да си даваме реална оценка, а не само да искаме.  Naughty  


Ти си работила за малко пари, аз съм работила за 0 пари, само и само да съм там, да уча професията на място...и да, горда съм, че и аз като теб съм си я извоювала сама

Не може да се изисква само, човек трябва да има покритоие, да има какво да предложи...

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.

# 48
  • Мнения: 206
И аз не знам, ето имам обява, пусната по всички правила да си продам позицията...
Кандидадстват страшно много хора, примерно 70.
Първоначално каня 10 на интервю, от тези 10 идва един единствен. Толкова.
Как си го обяснявате?
После още около 30, от тях вече идват 10 човека.
Това какво значи?
Пускат се автобиографии ей така за отчитане на дейност, а когато трябва да си вдигнеш дупето и да отидеш на интервю, не става.

Каспър, а какво е предложението? Интересът ми е личен и сериозен... Hug

По темата... друг път.

# 49
  • Мнения: 2 180
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.
При мед. работници нещата ще се оправят. Сега гласят закони, проекти....ще им вдигнат заплатите, защото са на бюджетна издръжка.

# 50
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

И нас това ни чака май, което за малкото останали тук ще е добре, защото заплатите ще растат заради липсата на работна ръка. Абе, работа има много, кандидатите май са малко.

# 51
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

И нас това ни чака май, което за малкото останали тук ще е добре, защото заплатите ще растат заради липсата на работна ръка. Абе, работа има много, кандидатите май са малко.


Не знам дали ще растат зашлатите, защото в момента там разрешават проблема, като наемат затворници, които са готови на всичко, за да изкарат някой лев. Не се споменава за растеж на заплатите.  Confused

# 52
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Айде сега чак пък толкова.... Разбира се, че ще растат... като се изнесохте всички, тук нормални хора останаха малко - така че ще сме на почит Joy.

# 53
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.


ха,че моята лекарска е 200 лв.
за какво изобщо говорим-нещата са вятър и мъгла.......

# 54
  • Мнения: 2 180
Айде сега чак пък толкова.... Разбира се, че ще растат... като се изнесохте всички, тук нормални хора останаха малко - така че ще сме на почит Joy.
Май по-скоро останахме ненормалните, ама това е друга тема.  Laughing

спирам да спамя

# 55
[[/quote]
При мед. работници нещата ще се оправят. Сега гласят закони, проекти....ще им вдигнат заплатите, защото са на бюджетна издръжка.
[/quote]

и на колко ще я вдигнат според теб-на 250 Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 180
и на колко ще я вдигнат според теб-на 250 Mr. Green

Идеята е,че има начини държавата да въздейства и регулира заплатите на бюджетните структури.

# 57

Идеята е,че има начини държавата да въздейства и регулира заплатите на бюджетните структури.

разбира се ,че има!само остава наистина да го направи.
а по темата-да търсих я тази си работа,искам я, а и направо да не повярва човек-даже много си я обичам!

# 58
  • Мнения: 22 867

а по темата-да търсих я тази си работа,искам я, а и направо да не повярва човек-даже много си я обичам!

Нищо по-хубаво от това, да ти харесва работата, която работиш, няма! Доста години имах такава любима работа, отпуската ми се струваше дълга и нямах търпение да се върна на работа, но след закриване, от няколко години, всеки божи ден ходя насила на новата ми работа, върша си задълженията, защото мисля, че така трябва да бъде, като съм се хванала на хорото. И всеки ден си мисля да напусна. За съжаление, на този етап не мога да си го позволя. Чудя се, отде толкова мазохизъм у мен? Разбира се, че търся работа, но за сега нищо подходящо не намирам. Трябва да съм прегрешила много, за да ме наказва господ така. Направо си е божие наказание да ходиш на работа с нежелание и без настроение. Sick

# 59
Здравейте,
Търся почасова работа след 17,30ч., някой може ли да ми помогне.
От София съм.

# 60
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 863
Да, търся работа и да, наистина я искам, защото иначе ми излиза твърде скъпо да живея и дишам  Wink

# 61
  • Мнения: 2 697
Момичета, докато четях тази тема ми хрумна една идея, не знам дали това е подходящо за тук, вие кажете. Доста от майките, които пишат тук са работодатели, други търсят работа, трети работят на места, където търсят специалисти... не може ли да пуснем една тема и да я заковем и да споделяме кой и каква работа предлага. Знам, че има сайтове за работа, но има и сайтове за готварство, а тук също има такъв подфорум. Както готварството би било полезно на майките, така и тази тема ще е полезна да си намерят подходяща за тях работа,за да осигурят повече средства за семейството и децата си. Няма какво да се лъжем много от обявите в сайтовете за работа не са истински, други не са точно това, за което пише в тях. Така ще получаваме информация от "първа ръка" като обявите могат да започват с - "предлагам работа" или в "нашата фирма търсят"...  А и клюкарника според мен е много подходящо място за това. Какво ще кажете? Не знам дали идеята ми е добра, но знам,че така може да се помогне на много хора!

Абсолютно съм "за" тази идея. Все пак, ако модераторите одобрят - защо не? И без това тези форуми са създадени с цел взаимопомощ и не мисля, че една такава тема би застрашила съществуването на сайтове за търсене на работа и пр.
Толкова много хора сме се събрали тук - можем да сме си полезни и в не особено лекото начинание - търсене/предлагане на работа Peace Peace Peace

# 62
  • Мнения: 1 615
Кой ще ми тълкува понятието "българина"??? Ние тука какви сме? Да, има и мързливи, и тарикати. В коя нация няма? Да, има и всякакви работодатели, но пак: къде няма? Но когато държавата не създава правила или поне не следи за спазването им, обобщенията винаги ще натежават в негативната посока. Но все пак, не се дистанцирайте чак толкова от "българите", де... Все си мисля, че е вероятно и родителите, и децата, и приятелите ви да са предимно такива. Поне моите са!

# 63
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Наистина - какво означава "българина". Аз съм българка, търся си работа, но няма да работя само за да си покривам разходите да отида до работа. Имам образование - филолог съм - славист. Имах хубава работа, която обичах, но се случи така, че я напуснах. Преди три седмици започнах нова работа, а от седмица съм освободена, защото работодателите ( робовладетелите в техния случай) решават, че прекалено много хора са наели и на 8 човека пожелаха "весели празници". Ако ви се чете моля - първите ми впечатления, които за две седмици се превърнаха в убеждения:
 - обръщението към работодателите е ГОСПОДИНА и ГОСПОЖАТА, като и самите те така се наричат
 - постоянни обиди и потъпкване на смочувствието на служителите. Ако искате ми вярвайте, но се чувствах като ученичка на изпит
 - не съм машинописка, но твърдя, че пиша доста бързичко на компютър. На втория ми работен ден ГОСПОЖАТА застана зад гърба ми и започна да ми диктува. Притесних се и направих няколко грешки - пръстите ми бяха кашкавалени. Тросна ми се и си го довърши сама. На следващия ден ми даваше задачи и отбеляза със злобен тон " видяхме, че пишеш бавно на компютър, но не виждам да си записваш в тефтер. #Cussing out"
Честно казано се радвам, че не работя за тях, но все пак разчитах на заплатата. Сега се оказва, че две седмици работих, написах 300 поздравителни картички за празниците и търпях капризи за никакви пари.
КЪДЕ СГРЕШИХ?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 105
Наистина - какво означава "българина". Аз съм българка, търся си работа, но няма да работя само за да си покривам разходите да отида до работа. Имам образование - филолог съм - славист. Имах хубава работа, която обичах, но се случи така, че я напуснах. Преди три седмици започнах нова работа, а от седмица съм освободена, защото работодателите ( робовладетелите в техния случай) решават, че прекалено много хора са наели и на 8 човека пожелаха "весели празници". Ако ви се чете моля - първите ми впечатления, които за две седмици се превърнаха в убеждения:
 - обръщението към работодателите е ГОСПОДИНА и ГОСПОЖАТА, като и самите те така се наричат
 - постоянни обиди и потъпкване на смочувствието на служителите. Ако искате ми вярвайте, но се чувствах като ученичка на изпит
 - не съм машинописка, но твърдя, че пиша доста бързичко на компютър. На втория ми работен ден ГОСПОЖАТА застана зад гърба ми и започна да ми диктува. Притесних се и направих няколко грешки - пръстите ми бяха кашкавалени. Тросна ми се и си го довърши сама. На следващия ден ми даваше задачи и отбеляза със злобен тон " видяхме, че пишеш бавно на компютър, но не виждам да си записваш в тефтер. #Cussing out"
Честно казано се радвам, че не работя за тях, но все пак разчитах на заплатата. Сега се оказва, че две седмици работих, написах 300 поздравителни картички за празниците и търпях капризи за никакви пари.
КЪДЕ СГРЕШИХ?

Уф като прочетох и се ядосах. Грешката не е в теб, и аз не знам къде е, за съжаление. Едно не ми е ясно - каква е тая амбиция на всеки работодател в нашата страна (защото аз само тук съм работила) да унижава персонала си и да избива комплексите си върху него. Разбира се, не всички са такива. На братовчед ми шефа например, всеки ден го води на обяд, а за Коледа му е купил обувки, защото знае, че няма кой да му купи. Братовчед ми е на 17 години и човека си е сложил главата в торбата, за да му осигури прехраната и НЕ спекулира с това! Не го познавам, но го уважавам безусловно. Аз никога не съм бачкала за свестен човек. ПОследната ми шефка живееше някъде с около 20 години назад, комунизъм та дрънка. Учудващо е, че не беше отделила място за концентрационен лагер. Тежък случай, за който се радвам, че не работя вече!

# 65
  • Мнения: 293
моят шеф нещо се е газирал тия дни дотолкова, че смятам, че падам невинна жертва на лични проблеми. Ще го мисля туй, само да му върна заема Mr. Green

Позволено ли е да пускам обява тук - март-април: счети си търси готина работа, мисли за бизнеса повече от собственика, ма вече му писва Crazy

# 66
  • Мнения: 41
Т.к. работата ми е свързана с това, мога да ви уверя, че на повечето млади хора не им се работи-ние обучаваме безработни лица по програми към АЗ, на които след това трябва да се осигури работа-когато приключват курсовете, едва ли не им се молим да ги назначим /защото това е наше задължение по договор/. И точно по такава програма съпругът ми назначи продавачка, на която й се заплаща заплата от Бюрото по труда, осигуровки и клас- съпругът ми е вдигнал ръце от нея и само се ядосва и ми казва, как не им иска нито парите, нито нищо.......а тази жена се държи все едно, че му прави услуга, като я е назначил на работа /а работата се състои в това да продава в магазин за друхи, в който повечето от времето прекарваш в скука, четене на книги, вестници, не е магазин за хр. стоки в който по цял ден да си накрака/. И това е при всеки едни курс-молим им се да ги назначим на работа-на тях обаче им харесва да стоят на БТ записани. Аз също на колко ли  момичета не се обидх, за които зная, че не работят, нито една не се съгласи.........  Просто повечето се оплакват, а като им предложиш-ти казват-малка заплата. Да, но като нямаш други доходи, дяволът на две ще направиш, но ще предприемеш нещо......

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 895
Чесън, в кой град си? За март си търся заместник  Flutter

Сега по темата: Била съм и от двете страни на барикадата в счетоводния бранш. Откакто съм от страната на работодателя и правя интервюта съм в ступор. Първото, което ме изуми е, че на интервюта се явяват хора, които изобщо не отговарят на изискванията по обявата и още по-лошо, в биографиите им пише, че отговарят, т.е. лъжат! Пример: търсихме счетоводител с говорим немски. Кандидатури доста, избрахме 3 дами по документи. На интервютата се оказа, че и трите са излъгали за нивото на езика, едната не можеше дори едно изречение на прочете.
После в друга фирма търсихме начинаещ счетоводител без много опит, но да работи бързо и да понася на натоварване когато се наложи. Заплатата е повече от добра. Явиха се основно току що завършили. Ей такива претенции не бях виждала  Shocked И аз съм била като тях и помня много добре на каква работа се хванах само и само да натрупам стаж.  не съм и сънувала да претендирам за стартова чиста заплата 500 лв и за работно време 9.00-17.30.
Догодина ще търсим колега с опит и отсега ми е настръхнала косата.

# 68
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Светли, извинявай, но когато човек си търси работа има право на избор. Ако на мен ми предложат работа за 300 лв. като продавачка - няма да приема. Все пак не съм учила 5 год., за да продавам дрехи за 300лв. Все пак мисля и за CVто си. За по-малко от 500лв. бих започнала работа само свързана със специалността ми, иначе Naughty. Всеки има един абсолютен минимум, без който цялата работа се обезсмисля.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3 895
Май не съм писала никъде, че работата е за продавач. Писах, че става дума за счетоводител и че парите са повече от добри за човек без опит, какъвто търсехме.
Писах освен това, че когато си току що завършил и нямаш никакъв стаж, т.е. няма какво да предложиш освен амбицията си, не почваш интервюто с това колко ти е "абсолютният минимум".

# 70
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Извинявай! Веси 1 беше писала за продавачки Embarassed. Не съм счетоводител, но заплата от 500 първоначално е добре. Никой не започва с "това ми е минимумът", но все пак никой не работи за слава, а за пари, нали?

# 71
  • Мнения: 2 697
Май не съм писала никъде, че работата е за продавач. Писах, че става дума за счетоводител и че парите са повече от добри за човек без опит, какъвто търсехме.
Писах освен това, че когато си току що завършил и нямаш никакъв стаж, т.е. няма какво да предложиш освен амбицията си, не почваш интервюто с това колко ти е "абсолютният минимум".

Между другото, не съм съвсем съгласна, че започвайки работа след университета можеш да предложиш само амбицията си...Говоря по принцип, не за конкретния случай, защото Светли описва по-скоро за хора с неадекватна самооценка и високо ниво на претенциите. Идеята ми беше, че много често в БГ мноооого работодатели не оценяват новозавършили специалисти, които нямат стаж, но това е и основното им предимство - самата назначаваща ги компания може да ги "моделира" според собствения си стил и технология на работа. Но е нужно и добре да ги обезпечи материално, защото парите в БГ си остават основен мотиватор, каквото и да си говорим... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт