Търсите ли работа?А искате ли я?!!!!!

  • 6 921
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 631
Лошото е, че всички търсят на баницата мекото и на работата лекото. Някои работодатели дават лоши условия за много труд, други добри условия пък куца работно време и така... Да не говорим за хилядите безработни дето  "за по малко от 500 няма да се хвана никъде"
Лично мен никой не може да ме убеди, че няма работа. Работа има и още как. Когато завършвах започнах държавна работа (семестриално завършила на 111 000лв.) Взех си тапията и заплатата скочи, да ама не ми стигаше и се хванах на още една. Следващите 4 години работех на 2 места + частно и учех на две места. Е не съм се изкривила кой знае колко, но от натрупания опит и квалификации сега не бих се хванала за по малко от 1000. Та мисълта ми е, че се започва от някъде и естествено е необходимо да оценяваш много правилно какво можеш да дадеш като опит, квалификация и естествено какво ще получиш.

# 31
  • Мнения: 293
само да се включа и аз с малко мрънкане: постоянно търся колеги. Не поради толкова текучество, ами защото работата ни се увеличи, а хора, на които им се работи, е мн трудно да се намерят. Без майтап.

Вече се научих едва ли не по тел да ги отсявам. Ми то къде ви е офиса... а ми то пари ...(разбираемо, но първо кажи какво ти можеш да предложиш, че да питаш за пари), ми то... Че аз лично дори не бях идвала в люлин, а като ми звънна шеф, ми каза: виж ни сайта, ще видиш къде сме (тогава нямах нет вкъщи).

Има още какво да добавя, ама ще бягам вече (по работа  Tired )

# 32
  • Мнения: 9 990
За мен 4-часовият работен ден би бил манна небесна.Мечтая вече за такъв.Реалността в столицата е такава, че се прибирам вкъщи като на хотел, само да преспя.Разстоянията не са чак толкова големи, но задръстванията са и това ти увеличава работният ден с до 3 часа.Докато стигна до градината, после до вкъщи-станало време да легнем.Половин работен ден направо го лелея вече...Хем ще имам време за детето ми/ не желая друг да ми го гледа, да се прибирам , а то да е заспало/ хем ще съм в работна среда, няма да се чувствам непълноценна евентуално.Все пак в случая става въпрос за неквалифициран труд, заплатата за 4 часа е нормална, много хора работят за минимална на цял работен ден, даже в столицата.Много жени в след-пенсионна възраст, а все още дейни могат да се възползват, много учещи девойки, много майки с дете, които нямат баби или лели насреща.Така понхе си мисля аз де, но за дългият си трудов стаж вече, минала през какво ли не, през работа без договори в ония времена, до нормална работа с нормално работно време и добро заплащане-сега даже бих се навила, въпреки, че заплащането в случая рязко ще падне/ признавам аз в момента не съм зависима финансово, а така бих станала/Но пък имам нужда и от глътка въздух, от време, пък не ми се остава директно вкъщи ей така, заради това само... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 498
Да наистина като че ли на много хора хич не им се работи ..или казано по просто:"Търся си работа ама гледам да не я срещна"
Но е вярно и това че пътуването направо понякога почти обезсмисля работата-да се губи на ден по 2-3 часа време в път е голяма загуба , а и ако парите не са много, като махнеш дневните разходи, понякога излиза че рабош за 150 -180 лв. чисти на месец и те няма от тъмно до тъмно.... Друг е въпроса ако се взимат по-добри пари. И не винаги те оценяват правилно, и не всякога работодателят попада на точният човек....
Да монетата наистина има две страни, а може би даже и три. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 897
Момичета, докато четях тази тема ми хрумна една идея, не знам дали това е подходящо за тук, вие кажете. Доста от майките, които пишат тук са работодатели, други търсят работа, трети работят на места, където търсят специалисти... не може ли да пуснем една тема и да я заковем и да споделяме кой и каква работа предлага. Знам, че има сайтове за работа, но има и сайтове за готварство, а тук също има такъв подфорум. Както готварството би било полезно на майките, така и тази тема ще е полезна да си намерят подходяща за тях работа,за да осигурят повече средства за семейството и децата си. Няма какво да се лъжем много от обявите в сайтовете за работа не са истински, други не са точно това, за което пише в тях. Така ще получаваме информация от "първа ръка" като обявите могат да започват с - "предлагам работа" или в "нашата фирма търсят"...  А и клюкарника според мен е много подходящо място за това. Какво ще кажете? Не знам дали идеята ми е добра, но знам,че така може да се помогне на много хора!

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.
Точно така е. Ние имаме доста сходна дейност, така да се каже, с вашата. Освен това, предлагаме обучение (като заплатата си върви през това време). Но хората ги мързи, не искат да работят, не искат да поемат инициатива и най-странното за мен - нямат никакво желание дори да повишат стандарта си. Цъцкат си някъде нещичко за 400 кинта и им било добре така... Shocked
Да не зачеквам темата, че няколко години не можах да намеря човек да ми помага за правенето на едно тв предаване, хем готина работа, хем добре платена, хем от къщи може да се върши. (Вече не се занимавам с това, ако има кандидати - късно е.)

# 36
  • Мнения: 7 837
Да не зачеквам темата, че няколко години не можах да намеря човек да ми помага за правенето на едно тв предаване, хем готина работа, хем добре платена, хем от къщи може да се върши. (Вече не се занимавам с това, ако има кандидати - късно е.)

Уф, да знаех тогава. Имам познати... Mr. Green


А аз си мислех, че като сме се изнесли мързеливите в чужбина и оставяме големи възможности за развитие на другите  Rolling Eyes Laughing
По мое време също беше така. Жалко, че няма развитие...

# 37
  • Мнения: 500
Благддаря ви момичета!Наистина ми бяхте много полеэни!Аэ в крайна сметка си намерих човек-еедна студентка эадочничка.Мисля,че тоэи вариант устройва и двете,эащото тя каэа,че доста време е тьрсила работа,но щом каже,че учи эадочно и следвал отговор-не!А эа това,че монетата има две страни-факт!Но аэ не винаги съм била от таэи страна,а дори и в момента работя от 9 до19 и мога само да си эаведа детето на градина,а раэчитам някоя пра-баба да я вэеме,защото мьжа ми работи на две места,а когато почива,ходи эа стока.Така че няма лесно както се каэва!

# 38
  • Мнения: 15 619
За всеки влак си има пътници.

# 39
  • Мнения: 6 167
абсолютно съм убедена, че ако искаш да работиш - работиш.
ако не искаш да работиш - не работиш.
за 'българина', като обобщен образ мога да кажа, че той често не знае какво иска.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 825
Уфффф, много болна тема. И ние търсим хора за работа в офис без особени изисквания (няма нужда от висше образование дори), а с доста добра заплата  и пак не можем да намерим Sad Почти никой не  идва на интервюта, а тези които дойдат са...... мани-мани.

Търсещите работа - пишете ми на лични ако имате желание - сериозно!

# 41
  • Мнения: 4 392
Доста често се случва и да търсиш специалист и въпреки всички добри условия за него да не можеш да намериш. Търсим при нас хора от 1 година-не е дошъл и един подходящ. А заплатата е между 1500-2000 лева. Ако работиш събота и/или/ неделя става още по-висока. Плащат абсолютно регулярно-на точен ден, в точен час....Ами кажете защо се получава така? А уж много специалисти има в БГ... Sad
  Вярно, че работата е специфична, но все пак.

За тези пари съм готова да се преквалифицирам (ама дали е възможно newsm78), че и града да сменя. Laughing

# 42
  • Мнения: 3 423
Аз пък не мога да проумея,
как така има заплати 200 лв.
За какво стигат тези пари????

# 43
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

# 44
  • Мнения: 2 180
Аз пък не мога да проумея,
как така има заплати 200 лв.
За какво стигат тези пари????
Разводняваме темата, но искам да кажа,че много хора работят за сумата около 200 лв. А цените хвърчат!!!  #Cussing out Ако някой ми каже как аджеба работодателите ще вдигнат заплатите след влизането ни в ЕС... кой и как ще ги накара....Ако вдигнат осигурителните прагове само се увеличават удръжките и реално получаваната заплата се намалява, вместо да се увеличи.
Аз съм бясна и едновременно с това силно притеснена от перспективата....

Общи условия

Активация на акаунт