Търсите ли работа?А искате ли я?!!!!!

  • 6 919
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Докато има хора, които се съгласяват да работят за 200 лв, ще има и такива заплати. Не е луд онзи, който яде баницата. Трябва да е пълно куку работодателят, за да се натиска да дава повече пари.

# 46
  • Мнения: 3 861
....Когато аз започнах да си търся работа (ееех, преди колко години беше Laughing) бях готова да работя за малко пари, но да работя. Така и стана. Сега вече се радвам на хубава работа, която съм извоювала сама.
Просто е необходимо да си даваме реална оценка, а не само да искаме.  Naughty  


Ти си работила за малко пари, аз съм работила за 0 пари, само и само да съм там, да уча професията на място...и да, горда съм, че и аз като теб съм си я извоювала сама

Не може да се изисква само, човек трябва да има покритоие, да има какво да предложи...

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.

# 48
  • Мнения: 206
И аз не знам, ето имам обява, пусната по всички правила да си продам позицията...
Кандидадстват страшно много хора, примерно 70.
Първоначално каня 10 на интервю, от тези 10 идва един единствен. Толкова.
Как си го обяснявате?
После още около 30, от тях вече идват 10 човека.
Това какво значи?
Пускат се автобиографии ей така за отчитане на дейност, а когато трябва да си вдигнеш дупето и да отидеш на интервю, не става.

Каспър, а какво е предложението? Интересът ми е личен и сериозен... Hug

По темата... друг път.

# 49
  • Мнения: 2 180
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.
При мед. работници нещата ще се оправят. Сега гласят закони, проекти....ще им вдигнат заплатите, защото са на бюджетна издръжка.

# 50
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

И нас това ни чака май, което за малкото останали тук ще е добре, защото заплатите ще растат заради липсата на работна ръка. Абе, работа има много, кандидатите май са малко.

# 51
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Между впрочем днес имаше едно предаване по телевизията за Полша, където след влизането на страната в ЕС и заминаването на много хора да работят в чужбина, са се хванали за главата, защото не могат да намерят работна ръка за голям брой работни места.

И нас това ни чака май, което за малкото останали тук ще е добре, защото заплатите ще растат заради липсата на работна ръка. Абе, работа има много, кандидатите май са малко.


Не знам дали ще растат зашлатите, защото в момента там разрешават проблема, като наемат затворници, които са готови на всичко, за да изкарат някой лев. Не се споменава за растеж на заплатите.  Confused

# 52
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Айде сега чак пък толкова.... Разбира се, че ще растат... като се изнесохте всички, тук нормални хора останаха малко - така че ще сме на почит Joy.

# 53
Ето пресен пример: Снощи се запознах с една жена- медицинска сестра в Бургаската болница. На смени, отговорност, нощем се бачка и т.н. Къде другаде да работи като мед. сестра освен там? Заплатата и била 220 лв.


ха,че моята лекарска е 200 лв.
за какво изобщо говорим-нещата са вятър и мъгла.......

# 54
  • Мнения: 2 180
Айде сега чак пък толкова.... Разбира се, че ще растат... като се изнесохте всички, тук нормални хора останаха малко - така че ще сме на почит Joy.
Май по-скоро останахме ненормалните, ама това е друга тема.  Laughing

спирам да спамя

# 55
[[/quote]
При мед. работници нещата ще се оправят. Сега гласят закони, проекти....ще им вдигнат заплатите, защото са на бюджетна издръжка.
[/quote]

и на колко ще я вдигнат според теб-на 250 Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 180
и на колко ще я вдигнат според теб-на 250 Mr. Green

Идеята е,че има начини държавата да въздейства и регулира заплатите на бюджетните структури.

# 57

Идеята е,че има начини държавата да въздейства и регулира заплатите на бюджетните структури.

разбира се ,че има!само остава наистина да го направи.
а по темата-да търсих я тази си работа,искам я, а и направо да не повярва човек-даже много си я обичам!

# 58
  • Мнения: 22 867

а по темата-да търсих я тази си работа,искам я, а и направо да не повярва човек-даже много си я обичам!

Нищо по-хубаво от това, да ти харесва работата, която работиш, няма! Доста години имах такава любима работа, отпуската ми се струваше дълга и нямах търпение да се върна на работа, но след закриване, от няколко години, всеки божи ден ходя насила на новата ми работа, върша си задълженията, защото мисля, че така трябва да бъде, като съм се хванала на хорото. И всеки ден си мисля да напусна. За съжаление, на този етап не мога да си го позволя. Чудя се, отде толкова мазохизъм у мен? Разбира се, че търся работа, но за сега нищо подходящо не намирам. Трябва да съм прегрешила много, за да ме наказва господ така. Направо си е божие наказание да ходиш на работа с нежелание и без настроение. Sick

# 59
Здравейте,
Търся почасова работа след 17,30ч., някой може ли да ми помогне.
От София съм.

Общи условия

Активация на акаунт