Термин ДЕКЕМВРИ -- тема 4, 2022

  • 31 790
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 738
Здравейте! Аз от 2 седмици съм само на магнезий и нищо друго. На последния преглед пуснахме изследвания, но не са качени в системата и не зная какви са ми показателите. Ще трябва дя изчакам до следващия преглед.
Козметика не съм взела предварително, защото не зная как ще реагира кожата на бебето. Вкъщи каката ползва продукти на Клоран, може да пробвам как ще е с тях(те са 0+). А, когато беше бебе, стартирах с Мустела и бях много доволна. При смяна на пелени, мажех с 1 македонски крем в розова опаковка -"Детска витаминска мас". Нямах никакви проблеми, само 1-2пъти се беше подсекла, но от други пелени, които не бях ползвала преди. Имам една приятелка(която не възприема съвети от никого) постоянно маже със Судокрем, който много силен и се използва, когато вече е подсечено дупето. С мострата от родилното изкарах докато махнахме памперса. Мисля този път отново да е така.
Аз се върнах на работа вече, отпуската свърши, а 45-дневния болничен ми се пада да започне в края на октомври и мисля до тогава да отивам. Все още не ми тежи ходенето .

# 691
  • Варна
  • Мнения: 504
Благодаря на всички за съветите как да повдигна желязото. Ще се съобразя с тях и вече имам идеи за хапване за дни напред , дано да не позволя да пада повече.
Altaya относно Судокрем и аз знам че не е препоръчителен за всекидневна грижа. По принцип кремове със съдържание на цинк се препоръчват, когато има проблем. Друг такъв крем е ПАВЛОВИЧА МАС.

# 692
  • Мнения: 818
Викиту аз лично нямам проблем с хемоглобина, някак си успях да го вдигна с хапване, но понеже съм на намален въглехидратен режим и хапвам често яйца, мляко, кашкавал, зеленчуци, риба и месо и явно това е повлияло върху резултата. Сестра ми обаче имаше проблеми и с двете бременности, а тя изобщо не обича месо и съветът на нейната лекарка беше за сок от цвекло. Та те си взеха сокоизтисквачка и тя пиеше стабилно количество сок от цвекло всеки ден и успя да закрепи положението. Знам че не е най-якото нещо, защото мирише малко на пръст, но се търпи. Друго което на мен лично ми допада много на вкус е салата с настъргано цвекло, морков и ябълка, с добавка вкусен дресинг с лимон и поръсени тиквени белени семки, става страхотно 😎 и си е направо витаминена бомба от всякъде.

Благодаря на всички за съветите как да повдигна желязото. Ще се съобразя с тях и вече имам идеи за хапване за дни напред , дано да не позволя да пада повече.
Altaya относно Судокрем и аз знам че не е препоръчителен за всекидневна грижа. По принцип кремове със съдържание на цинк се препоръчват, когато има проблем. Друг такъв крем е ПАВЛОВИЧА МАС.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 504
Butterfly_Lilly благодаря за съвета. Аз обичам цвекло и ям много точно тази салата, но главно зимата. Затова от днес минавам на зимното си меню - салата с цвекло и зелена салата със спанак. Просто лятото обичам да ям домати и сирене и все отлагах момента за тези салати, но ги започвам.Съшо така ще си хапвам и хумус, също любимо нещо, но лятото наблягам на други неща и си личи от изследванията ми. Иначе съм от "тревопасните" няма растение,корен, което да не ям , само да не ям месо 😔

# 694
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Как си правиш хумуса? Имам една торба с нахут и не знам какво да го правя.

# 695
  • Мнения: 1 738
Вики, именно, затова казвам, че моята плиятелка не възприема съвети. В родилното дават подаръци за бебето - мостри от различни продукти. С такава ва судокрем изкарах близо 2г. и то много пъти съм мазала вратлето или покрай лактите, че от гънките+горещината имаше раздразнени участъци. Та.. не беше само за зоната на пелените.

# 696
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
В АГ Варна дали дават такива неща, натам съм се насочила да раждам? Нямам идея за лекаря още.

# 697
  • София
  • Мнения: 323
Вмъквам се да споделя, че сме към края на текущата тема и направих анкета за името за следващата, както бях обещала.

Ще я кръстя според опцията с най-много гласове (независимо дали от анкетата или предложена в отговор и подкрепена с "Полезно").

Благодаря за вниманието Relaxed

# 698
  • Варна
  • Мнения: 504
Как си правиш хумуса? Имам една торба с нахут и не знам какво да го правя.
Аз го правя само с нахут от консерва , но по тази рецепта https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%85%D0%B0%D0%BD, предпочитам сама да си го правя иначе и готов съм намирала хубав.
Според мен всяка болница дава подаръци при изписване просто са различни марки.

# 699
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Мерси, Вики, ще се пробвам. Познавам супичката и й са хубави рецептите.

# 700
  • Мнения: 644
Здравейте, пия но шпа 80мг,Алеракт и Магнерот.Забелязах силна миризма в урината. За жалост не мога да ги спра  заради честитте контракции и така да преценя дали е от тях.. Нямам бактерии.  Има ли го и при друга бременна?

# 701
  • Мнения: 706
Здравейте, пия но шпа 80мг,Алеракт и Магнерот.Забелязах силна миризма в урината. За жалост не мога да ги спра  заради честитте контракции и така да преценя дали е от тях.. Нямам бактерии.  Има ли го и при друга бременна?
И при мен е така , два пъти си пуснах стерилна и нямам бактерии. Усещам и аз една не приятна миризма притесних се ама лекаря , казва че всичко е наред , високи изследвания са чисти не мога да разбера... Пия магнерот, нош па и витамини.

# 702
  • Мнения: 1 306
И аз съм така! От самата бременност е. Четох някъде, че и цвета и миризмата се променят от хормоните.
Здравейте, пия но шпа 80мг,Алеракт и Магнерот.Забелязах силна миризма в урината. За жалост не мога да ги спра  заради честитте контракции и така да преценя дали е от тях.. Нямам бактерии.  Има ли го и при друга бременна?

# 703
  • Мнения: 644
Благодаря ви Simple Smile . Пила съм витамини и от тях мирише  леко  на лекарства и става една електрикова от вит.Ц.
 Сега пия само тези трите.Мирисът е много странен.Не е лош като при болест,развалено,на лекарства,а нещо супер различно ,но определено е силно и не ми допада. Може и от бременността да е ,но май повече залагам на високите дози Магнезий-Но шпа.

# 704
  • София
  • Мнения: 575
В началото на бременността и аз усещах по-силна и неприятна миризма на урината. Сега не знам дали с времето ми се промени обонянието, но не усещам миризми толкова силно сякаш, както в началото. Аз забелязвам, че цвета също варира. В началото на бременността обаче се влудявах от всякакви миризми сега вече отслабна този ефект.

Общи условия

Активация на акаунт