Слънцезащита - 7 тема

  • 61 564
  • 637
  •   3
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 416
Този флуид на Адерма предпазва със сигурност, няма нови петънца. Защото доста други слънцезащити не предпазват, при първото излизане на слънце - тен и нови петна и все едно с нищо не съм намазана.
Миналата година изкарах с нея в Турция и Гърция - никакви проблеми. Не знам сега какво се случва, но въпреки това ще я продължа още 2-3 дни.
От някакво време ползвам слънцезащитата на Центела, на която дадох втори шанс, след като ми се стори, че след употреба ми излизат ситни пъпчици. Та, след като вече няколко месеца я ползвам, на лицето ми се появиха много на брой малки тъмни петънца от слънцето. Направо ми се пигментира лицето на няколко места.
От утре я сменям с Capital Soleil на Виши и не се занимавам повече с експерименти.
Може ли линк за крема на Виши?

# 511
  • Мнения: 226
От флуида на А дерма на мен ми излизат ситни пъпчици. Пробвах го на три пъти за по 3-4 дни - не е моята слънцезащита. За сметка на това с нито един вариант на Авен не съм имала такива проблеми. С Виши пробвах миналото лято - понасяше ми само на “гола кожа” (без серуми и тонери ) ,иначе правеше невероятен кир ефект.

# 512
  • Мнения: 883
Напълно съм съгласна с мнението на Надежда Павлова.
А Дерма е доста тежък ,особено ако си със смесена към мазна кожа.
Виши за смесена към мазна кожа прави кир ефект. И аз за това се отказах от него.
Любимец на слънцезащитните са ми Avène B-protect spf 50 и Eucerin Oil Control. Макар ,че отчитам минус за Eucerin ,защото не минимизира разширени пори ,докато Avène ги скрива напълно.
До скоро използвах на Авен с фактор 100 и макар да е с една идея по-тежък ,порите пак ги покриваше на 100 %.

# 513
  • Мнения: 4 021
Avène B-protect spf 50 тониран ли е?

Някой дали изпробва новия L’Oreal Bright Reveal UV Флуид против тъмни петна SPF50+ ?

# 514
  • Мнения: 1 636
Аз използвам тази слънцезащита на Skin 1004, но я използвам зимата и в градски условия. Много добре стои под грим.

Миналото лято взех този флуид на Виши за морето и после си я доизразходих. За морето беше супер, много добре пази. Не ми е правила кир ефект и под грима, но е малко по-тежка от на Skin 1004. С мазна кожа съм.

# 515
  • BG
  • Мнения: 893

Миналото лято взех този флуид на Виши за морето и после си я доизразходих. За морето беше супер, много добре пази. Не ми е правила кир ефект и под грима, но е малко по-тежка от на Skin 1004. С мазна кожа съм.

А матира ли кожата? И нали не е оцветен този на Виши? ЗАщото се чудя между него, млякото на Мишa-Soft finish и на А-Дерма-invisible fluid-понеже съм с много мазна можа и малко неща ми понасят, а ми омръзна само да купувам и хвърлям.

# 516
  • София
  • Мнения: 4 338
Да, B-Protect е тониран - има пигментни частици, които се отключват като се нанася. Цветът е по-скоро светъл с розов подтон, но се слива с кожата и розовото изчезва (моята е светла и леко златиста)

# 517
  • BG
  • Мнения: 893
Жалко, значи отпада. Аз ако ще взема оцветен ще е на Bioderma Nude Touch, за мазна кожа е бетон, не мръдваше! Но е като фон дьо тен и честно казано ме мързи всяка вечер да го свалям, та затова си търся нещо подобно , но без оцветяване, а за съжаление Биодерма нямат такова-не и 50-ти фактор, което не ми върши работа, защото освен всичко ми излизат и пигментни петна Sad.

# 518
  • Мнения: 1 636
Този на Виши който съм показала не е тониран.
За матиране, аз на напълно матираща слънцезащита не съм попадала. Най-много може би тази на Skin 1004.
Този на Виши върху моята кожа се държи прилично, сравнително лек е, но в следобените часове лъсвам. От кожа до кожа е различно.
Знам, че е почти невъзможно, но пробвайте да намерите мостри.

# 519
  • София
  • Мнения: 416
Жалко, значи отпада. Аз ако ще взема оцветен ще е на Bioderma Nude Touch, за мазна кожа е бетон, не мръдваше! Но е като фон дьо тен и честно казано ме мързи всяка вечер да го свалям, та затова си търся нещо подобно , но без оцветяване, а за съжаление Биодерма нямат такова-не и 50-ти фактор, което не ми върши работа, защото освен всичко ми излизат и пигментни петна Sad.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030019333
Този не знам как се държи на мазна кожа и дали наистина пази.

# 520
  • BG
  • Мнения: 893
Само на някои намерих мостри, за съжаление и затова реших да се допитам тук. И пак повечето ми мазнеят. Обаче като чета май са развалили на А дерма invisible fruid, а от мострите той най ми понесе . А на корейските пък съвсем няма откъде та ще играя май на ези тука пак Sad

# 521
  • Мнения: 39
Аз използвам тази слънцезащита на Skin 1004, но я използвам зимата и в градски условия. Много добре стои под грим.

Миналото лято взех този флуид на Виши за морето и после си я доизразходих. За морето беше супер, много добре пази. Не ми е правила кир ефект и под грима, но е малко по-тежка от на Skin 1004. С мазна кожа съм.

това е минералната нали? Не оставя бели следи нали ?

# 522
  • Мнения: 4 021
Този на  Skin 1004 с центела е минерален да, аз го имам но не съм доволна,не ме предпазва . Гъст е и трудно го разнасям ако не сложа фон дьо тен или бб стои бяло.

# 523
  • София
  • Мнения: 4 338
Корейските слънцезащити са чудесни за зимата. Не пазят достатъчно през топлите сезони е моето впечатление. Иначе, особено ако са с химични филтри, са прекрасни като усещане - леки, озаряващи кожата, с хубав състав.

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 14:50 от Harpalike

# 524
  • Мнения: 2 031
Аз съм с този целогодишно. Ползвам го от миналата година, нямам забележки. Моята кожа обаче не е мазна, а чувствителна към суха на моменти

Общи условия

Активация на акаунт