Какво повече НЯМА да купя - 21

  • 92 793
  • 828
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 129
За сега Кърнаре държат качество, но Съединение не става. Жалкото е, че не е вече до партида. И аз им дадох шанс. Но беше за последно. При тези цени....
Откъде го купуваш? Предстои да захранвам дъщеря ми със сирене и се чудя какво да й дам. Бях се насочила към Домлян, но не е зле да имам и алтернатива.
В кварталните бакалии из Кършияка го има, в Лекси също. В единия ни селски магазин също зареждат Кърнаре.

# 31
  • Мнения: 10 423
Козунак и козуначено тесто е едно и също. Прави се с малко захар, да сладни леко, но не да в сладко. Ако се сложи много захар не ферментира и не бухва добре. Това традиционно.
Модерно вече се добавят всякакви подсладители и набухватели, че да се докара хем обем, хем сладост (без значение какво пише на етикета).
Съединение и аз много купувах но го развалаиха. Кърнаре не съм впечетлена.
Напоследък малко сбирщайн сирена ядем, че нямам време да гледам и да мисля за пазар особено.

# 32
  • Мнения: 12 129
За козунак 200 грама захар на килограм брашно никак не е малко. Оригиналните рецепти са с 320 грама захар обикновено.

# 33
  • Мнения: 10 423
Никак не е по темата, ама ето  (като гледам за 4-5 кила козунак готов 😁) захарта е 350 гр.
Иначе импровизации за сладост колкото искаш. Козуначеното тесто НЕ е сладко, сладни леко. Примерно брьош-а също е подобно.
500г пшеничной муки
50г сахара
15г свежих дрожжей
10г соли
350г яиц (без скорлупы)Это 6 больших яиц
250г сливочного не соленого масла желательно французского производства.(холодного)
1 яйцо взбитое с щепоткой соли(для глазури)
*** козунак
брашно - 2.5 кг
жълтъци - 20 бр.
белтъци - 10 бр.
захар - 350 г
ванилия - 3 пакетчета
стафиди - 1/2 ч. чаша
мас - 200 г
прясно мляко - 350 г
каймак - 1/4 ч.ч. /сега е трудно да се намери каймак и може да се замени с течна сметана, но не растителна/
мая - кубче с размери 5 на 5 см. (1 1/2 см дебело)

На кексово тесто, примерно, захарта и брашното е почти 1:1.

# 34
  • Мнения: 588
Много се отплеснахте, аз само казах, че кифличките със сирене и кифличките със сладък пълнеж не е редно да са еднакво сладки.
Не съм казвала, че не трябва да сладнят, а че не може да пише, че са със сирене, а пък да са ОТРОВНО сладки.
И не, не е смес между сладко и солено, защото сиренето изобщо не се усеща.
А козуначени кифлички със сирене, не е същото като козунак, в който да си сложите сирене...

Сега, ако сте свикнали, че слагат захар и глюкоза и в салами, шунки, сосове и къде ли още не, и вече приемате това за нормално, е съвсем друг въпрос.
Пък и темата е "Какво повече няма да купя" и аз лично определено не бих повторила този псевдо продукт.

# 35
  • Мнения: 9 531
Максимумът е 350 г захар на килограм, което за мен никак не е леко сладко. Съвсем добре си е за моя вкус и не налага добавянето на още сладост. С кексово тесто ли сравнявате? Няма как, съвсем различни са.
Иначе да, не трябва да са отровно сладки тези кифли, разбира се.

# 36
  • Мнения: 10 423
Максимумът е 350 г захар на килограм, което за мен никак не е леко сладко. Съвсем добре си е за моя вкус и не налага добавянето на още сладост. С кексово тесто ли сравнявате? Няма как, съвсем различни са.
Иначе да, не трябва да са отровно сладки тези кифли, разбира се.
Ако забеляза 350 гр е на 2.5 кг захар+ сумати яйца и мляко.
Което е много далече от 350 на кг
Сладнят гадно и натрапчиво, когато освен захар или вместо, има подсладител...
А на тия кифлички сладост та, което е субективно понятие, им е най-малката драма. Нито сиренето е сирене, мазнината също може би не е много как.
Хич даже няма да се замисля да купя такива.

# 37
  • Мнения: 9 531
350 г захар на килограм брашно е максимум по разкладка, по учебник. аз слагам около 300. Конкретните рецепти не ме интересуват. Има си технология и пропорции. В темата за козунаците сме го дъвкали до припадък.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Момичета, за някои хора няма значение колко захар има, даже и малко сладко да е. На мен също ми се гади, ако хапна сандвич със сладко тесто даже и леко да сладнее.
А по темата, имах разочарование от моето любимо Елко. Изхвърлих един Луканков салам, никак не ми хареса. Добре че домашната луканка си е същата. Единствените колбаси, които ми понасят са тя и един салам Бургас с марка Billa, не знам кой е производител.

Последна редакция: нд, 24 юли 2022, 13:25 от *Дорис*

# 39
  • Мнения: 588
Ето тази възглавница също не бих купила отново. Вярно евтина беше, но пише, че пълнежът е от парченца мемори пяна, а всъщност са смесили мемори с парченца обикновен дунапрен. Грубо може би съотношението е около 50:50, не мога да кажа точно, но ако знаех, нямаше да я взема.
Предполагам вероятността някой да разпори калъфа и да погледне е малка и затова хитреят, но аз пък бях решила да си направя две малки възглавнички и така случайно разбрах SmileSmileSmile
При пълнежа не пише 100% и сигурно така се спасяват от санкции, но пък и не са упоменали никакъв друг материал, затова и този етикет считам за подвеждащ.

# 40
  • Мнения: 452
А като гледам колко сертификации е минала фирмата...Срамота!

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не остана нищо читаво на пазара.
Не бих купила никакви млечни продукти на Бор Чвор, както и на Данон, на Верея също. Върховни боклуци са.

# 42
  • Мнения: 9 531
Не остана нищо читаво на пазара.
Не бих купила никакви млечни продукти на Бор Чвор, както и на Данон, на Верея също. Върховни боклуци са.

Вярно е, масово е трагедия. От масовите май елби държат постоянно качество.

# 43
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
От приятелка, която работи безопасност на храните знам, че само Ел Би и Ведраре напълно отговарят на всички условия за нормално мляко. За съжаление не изследват всички продукти, а само когато някой се оплаче от нещо и чак тогава изследват всички партиди от това. Помолила съм я да ми казва за всички издънки щом открият нещо.

# 44
  • Мнения: 10 379
Аз купувам от Елби, защото имат магазинче близо до нас. Харесват ми киселото мляко, сиренето и кашкавала, маслото им е трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт