Какво повече НЯМА да купя - 21

  • 93 216
  • 828
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 408
+1 за зеленчуковите кюфтенца
В Т-маркет само плодове и зеленчуци купувам. Харесвам плод-зеленчука им.
И да се включа по темата.
CeraVe Хидратиращ крем за лице за нормална към суха кожа. Не се разнася и не попива, а се рони като кир ефект. Аз съм тъпа и упорита и няколко пъти му давах шанс.
На Сами-М замразени зеленчукови кюфтенца и пак на Сами-М замразени спаначени пръчици. Миришат отвратително. Вкусово са ги предобрили. Нещо като застояла миризма на чесън.

# 721
  • Мнения: 252
Скрит текст:
Ужасен кашкавал. Вече се чудя какъв кашкавал да взимам от Лидл, че ми е най-удобен магазин за пазар.
Скрит текст:


Препаратите на Медикс също не ми харесват изобщо.

Масло. Трите не ми харесват.
Скрит текст:



Тези масла и аз не купувам вече от доста време.

А за посочения "кашкавал" - направо го върнах на Лидл и го зачеркнах. Писах и сигнал на производителя, но той дори не реагира /за разлика от други производители/търговци, на които се жалвам при лоши партиди/.

Скрит текст:
Купувам от Лидл кашкавал на Алфатар БДС 800 гр. Рядко се случва да има леко разминаване в качеството на различните партиди и много го харесваме вкъщи.

Защо последното масло? Именно то е оригиналното от трите показани.

А защо не яйца от Т маркет - защото точно от тях получих ужасно натравяне, уж от хладилника и уж в срок. Като цяло от тази верига купувам предимно пакетирани храни с дълга трайност, тип кафе-капсули и пр.

# 722
  • Мнения: 812
Оригиналното? Това беше много добра шега, оправихте ми деня.

# 723
  • Мнения: 3 925
Добротица, Алфатар и Елена вече са ми в черния списък за всякакви продукти. И от трите вида съм купувала сирене с тенекии и кофи, познавам им качеството от години, няма вече нищо общо.
За съжаление са започнали боклуците, които правят за веригите, да ги продават и във фирмените си магазини.. ами не благодаря

# 724
  • ново
  • Мнения: 6 051
Скрит текст:
Сирене Маджаров в опит да бъде запечено на плоча. Изпари се, извря, чак балончета пусна Rage Цената е 24 лв/кг на промоция. В дясно е същата марка кашкавал "Златна селекция", стана на гуменка, около 40 лв/ кг  Твърдо няма да ги купя повече!

# 725
  • Мнения: 10 677
Не всяко сирене/кашкавсл стават за грил.
Ползвала съм такова без проблеми https://shop24.bg/krave-sirene/15022-gril-sirene-madjarov-2-150g … 800106209102.html

# 726
  • ново
  • Мнения: 6 051
Съгласна съм, но и не е нормално да ври и да се изпарява.

# 727
  • Мнения: 10 677
Амиии нормално е, донякъде...
Първо парчетата трябва да са доста по-дебели. Също така трябва да са били охладени много добре, още по-лесно замразени.
И не на последно място самата скара не е много подходяща - тоя тип скари сваряват повече, отколкото да запичат. Даже и местото.. имали сме няколко - тц... Не става скара, става...някво никво.
Трябва да е много силно загрята, а тези са с едно тънко реотанче не се получава точно така.
Пробвай друг път наистина на силно загрята скара, по-дебели парчета и силно охладени.

# 728
  • ново
  • Мнения: 6 051
От няколко години ползваме скарата за запичане на сирене и кашкавал, рядко за месо. До сега такова нещо не ми се е случвало. Тези дни ще взема сирене от местна ферма и лично ще ви изпратя снимка как изглежда запечено Wink
Не знам как видяхте парчета, това просто са жалки остатъци от тях, това, което остана след като водата се изпари. Просто са прекалили с водата, това е!

# 729
  • Мнения: 812
Съгласна съм, но и не е нормално да ври и да се изпарява.
Не е нормално, разбира се. Хубавото, добре узряло сирене, макар и не специално за грил, никога няма да се изпари до такава степен.
Наскоро пуснах едно изследване на "Активни потребители" за процентното водно съдържание в сирената, което до голяма степен обяснява много неща. Мнозинството от т.нар. "сирена" на нашия пазар не отговарят на изсикванията нито за % сухо вещество, нито за качество и количество на самото мляко в тях. Смес от вода, палмова мазнина и сухо мляко на цена 13-14 лв. Не е зле, а? Ама война е, няма как...

# 730
  • Мнения: 27 844
За мен не е нормално и да купувам сирене за грил 2х150 грама на цена 12,99 лв...Иначе сигурно става за грил, но и цената му е златна...

# 731
  • София
  • Мнения: 16 182
Извън темата на темата, но купувам сирене Железница от Лидл.
Завивам го в омазнена хартия за печене, с подправки по вкус  и го мятам на скарата на балкона.
Това е уреда - https://www.rubinoshop.com/product/866/elektricheska-skara-rubin … 750w-s-kapak.html
Запичащата плоча отдавна я изхвърлих, пушеше и сякаш сваряваше мръвките.
После колко вино изпива ....
Не се задълбочавам колко е истинско, какво са слагали и подобни.

# 732
  • София
  • Мнения: 30 222
Скрит текст:
В Т-маркет само плодове и зеленчуци купувам. Харесвам плод-зеленчука им.
И да се включа по темата.
CeraVe Хидратиращ крем за лице за нормална към суха кожа. Не се разнася и не попива, а се рони като кир ефект. Аз съм тъпа и упорита и няколко пъти му давах шанс.
Скрит текст:
На Сами-М замразени зеленчукови кюфтенца и пак на Сами-М замразени спаначени пръчици. Миришат отвратително. Вкусово са ги предобрили. Нещо като застояла миризма на чесън.
Опа, в темата за празните опаковки имаше доста положителни мнения за този крем и аз се бях навила да го пробвам, сега малко ме разубеди, макар че от хидратиращия крем за тяло на същата марка съм супер доволна, ама това не е гаранция.

Маджаров отдавна не купувам. В началото (преди години) бяха много добре, сега вече не, поне за нашия вкус. Засега продължавам с President сирене и Добротица, да видим докога, дано не се издънят.
Преди време бях взела от фирмен магазин на Елена насипен кашкавал с парафин (режат го от пита) и беше супер, но не го продават в мрежата (попитах) и магазините им не са ми с удобни локации.

Г&В, изобщо не е нормално това, което си показала. Да не говорим, че и цената не е от ниските.

# 733
  • Мнения: 569
Misseence, аз го купих точно заради положителните мнения защото съм със суха кожа (лосиона и в момента ползвам и е супер). Първия път го сложих върху серум с хелурон и реших, че за това се е получило така, втория път директно върху измита кожа и същата неприятна изненада. Тогава го оставих за вечер, сега го мажа защото съм дала пари, но всеки път едно и също - става на топчета още докато го нанасям.
И да допълня крема е в срок и не е развален. Не знам защо се случва така. Само още едно момиче беше споменало за същия ефект. Може би несполучлива партида Sad

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 05:34 от Bug_Developer

# 734
  • София
  • Мнения: 11 784
ЗАРЕНА ( zarena) чанти. Пиша, след като вчера най-накрая ми разрешиха казуса и ми върнаха парите. Чанта  GALIA на една седмица носене, протърка се по ръбовете на капака, все е едно е носена 3г минимум. От начало се оправдаваха че е от експлоатация( 1 седмица!), после  да я върна, но за моя сметка, след като се наложи да им обясня че е в гаранция, поеха доставката. Оправдаха се е че е тяхна грешка, имало излишна боя и за това така станало, върнаха ми я и обещаха ваучер за отстъпка ( не получих такъв, уж по мейл). На пръв поглед изглеждаше оправен проблема, но след като постоя закачена няколко часа, мястото където беше оправена чантата почна да се разлепя ( нов проблем). По месинджър ми обясниха че е боя, което беше очевадно че не е, казаха върнете я, като им предложих или нова чанта или връщане на парите. Вчера директно ми върнаха парите. Явно не могат да си гарантират качеството, жалко, с много потенциал, много реклама... ама уви...

Общи условия

Активация на акаунт