Забременяване след мисед аборт

  • 3 799
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 348
здравейте, момичета!
аз също минах през този ужас...в 8г.с се установи плод без сърдечна дейност и съответно преминах през МА. Пуснах си изследване само за тромбофилия, защото докторът каза, че това, което ми се е случило, се случва често и при втора бременност не би трябвало да има проблем.

Аз обаче не мога да си представя да мина отново през този ад....

Бихте ли ме посъветвали какви изследвания да си пусна?

Благодаря предварително и кураж на всички! Heart

# 16
  • Мнения: 13
здравейте, момичета!
аз също минах през този ужас...в 8г.с се установи плод без сърдечна дейност и съответно преминах през МА. Пуснах си изследване само за тромбофилия, защото докторът каза, че това, което ми се е случило, се случва често и при втора бременност не би трябвало да има проблем.

Аз обаче не мога да си представя да мина отново през този ад....

Бихте ли ме посъветвали какви изследвания да си пусна?

Благодаря предварително и кураж на всички! Heart


Здравей и аз минах през същото в 8г.с казаха че е нормално. Но бях на преглед при друг АГ и той ми пусна цитомегаловирус пкк влагалищен секрет цитонмазка и хормон TSH за него беше важен хормона защото трбвало да има определена граница за да имаш хубва бременост. Казах че е много важен и стреса. А аз бях изживяла много голям страх 3месеца нарес. Но всички изследвания са ми ок и нямаше проблем. Казаха че може би от сами стрес е избило там. Посъветваха ме са приемам Pregnacer витамини или само фолиева киселина месец преди да планираме отново. И ми казаха при положителен тест да се обадя веднага. Щели сме да предприемем мерки. Много успех ти желая и дано не ни се случи отново.

# 17
  • София
  • Мнения: 348
здравейте, момичета!
аз също минах през този ужас...в 8г.с се установи плод без сърдечна дейност и съответно преминах през МА. Пуснах си изследване само за тромбофилия, защото докторът каза, че това, което ми се е случило, се случва често и при втора бременност не би трябвало да има проблем.

Аз обаче не мога да си представя да мина отново през този ад....

Бихте ли ме посъветвали какви изследвания да си пусна?

Благодаря предварително и кураж на всички! Heart


Здравей и аз минах през същото в 8г.с казаха че е нормално. Но бях на преглед при друг АГ и той ми пусна цитомегаловирус пкк влагалищен секрет цитонмазка и хормон TSH за него беше важен хормона защото трбвало да има определена граница за да имаш хубва бременост. Казах че е много важен и стреса. А аз бях изживяла много голям страх 3месеца нарес. Но всички изследвания са ми ок и нямаше проблем. Казаха че може би от сами стрес е избило там. Посъветваха ме са приемам Pregnacer витамини или само фолиева киселина месец преди да планираме отново. И ми казаха при положителен тест да се обадя веднага. Щели сме да предприемем мерки. Много успех ти желая и дано не ни се случи отново.

Много ти благодаря! Успех и на теб - ще се случи! Heart

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! За съжаление и при мен нещата завършиха зле. В 7 г.с. се установи мисед. Дадохме материала за изследване, но нямаше никакви генетични изменения. Има ли от вас такива с подобен резултат и какви изследвания сте си правили вие в такъв случай?
Благодаря предварително! Искрено съжалявам и пожелавам успех и нормална нова бременност на всички!

# 19
  • София
  • Мнения: 348
Много съжалявам за случилото се! Пожелавам сила и кураж Heart

Аз също минах през този ад и всички доктори, с които се консултирах, ми казаха да "не търся под вола теле" - изследвания се правели след 2 или повече аборта. Единствено ми препоръчаха да се изследвам за тромбофилия.

Разбирам какво имат предвид, но ако с някое изследване мога да предотвратя подобна случка, бих го направила още сега. С много ровене и четене, си направих тези изследвания, като пак подчертавам - те са си по мое усмотрение:

- кариотип;
- torch профил;
- пакет витамини (B12, B9 (фолиева), vit.D);
- желязо;
- проф. пакет за жени - 30г - 49г;
- щитовидна жлеза - диагностичен;
- фибриноген;
- за тромбофилия (по препоръка на гинеколога).

Надявам се, че това е от полза. Пожелавам ви бързо възстановяване - физически и емоционално Heart Всичко ще се подреди, вярвам го!

Здравейте, момичета! За съжаление и при мен нещата завършиха зле. В 7 г.с. се установи мисед. Дадохме материала за изследване, но нямаше никакви генетични изменения. Има ли от вас такива с подобен резултат и какви изследвания сте си правили вие в такъв случай?
Благодаря предварително! Искрено съжалявам и пожелавам успех и нормална нова бременност на всички!

# 20
  • Мнения: 206
Здравейте, момичета!
За тези, на които не са предписали изследвания, но искат да проверят на своя глава здравето и гените си, мога да споделя насоките на моето АГ - изпратиха ме в Геника да изследвам тиреориден пакет, антитела, тромбофилии.
След резултатите ме насочиха към имунолог, тъй като там излязоха разни антитела, които биха били причина за мисед.
Изследванията са малко скъпички и до колкото съм запозната не се покриват от ЗК, но за мен е важно човек да търси причината за всяко подобно събитие, а да не играе “на сляпо” следващия път.
Поздрави и успех на всички вас (нас)! Вярвам, че ще се случат нещата! 🍀🌸🌸🌸

# 21
  • Мнения: 44
Здравейте, момичета! За съжаление и при мен нещата завършиха зле. В 7 г.с. се установи мисед. Дадохме материала за изследване, но нямаше никакви генетични изменения. Има ли от вас такива с подобен резултат и какви изследвания сте си правили вие в такъв случай?
Благодаря предварително! Искрено съжалявам и пожелавам успех и нормална нова бременност на всички!


Съжалявам за случилото се и желая бързо оздравяване, както физическо, така и ментално! 😞

При мен излезе, че бебчето е било със Синдром на Търнър, което е довело до спирането на сърдечната дейност. Пуснахме допълнително кариотип и на мен, и на съпруга ми по препоръка на генетик от Геника и за радост всичко излезна чисто, по думи на АГто изглежда е било случайност при деленето на клетките. До някаква степен ми олекна, но все така си мисля "Защо на мен"...

Момичетата дават чудесни съвети за изследвания, определено мисля да пусна няколко на своя глава, въпреки че според докторите няма нужда да дълбая, но поне за мое спокойствие..

Желая на всички хубави новини съвсем скоро ❤️ Колко време ви препоръчаха да изчакате до нови опити?

# 22
  • Мнения: 206
След ултразвук АГ каза, че мога да започна още сега (след втора менструация) от нейна гледна точка. Но аз смятам да чуя и мнението на имунолога преди това, за да видим дали има нещо притеснително и дали ще се наложи предварителна терапия.

# 23
  • Мнения: 1 489
Гинекологът ми каза да изчакаме 1 цикъл. Но аз не бях готова за нови опити толкова скоро. Няколко месеца се възстановявах психически. Забременях след около година. Бременността ми беше проблемна, с много пазене и почивка, но родих живо и здраво дете. Вече е на 2г.3м.

Не спирайте да вярвате! Чудото ще се случи! При някои е по- лесно, при други- по- трудно, но е важен крайният резултат!

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте отново! Гинекологът и на мен ми препоръча изследвания за тромбофилии и аз избрах по-разширения пакет , който включва повече неща. Тези дни ще го направя и ще пиша пак за резултата.

# 25
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета!
За тези, на които не са предписали изследвания, но искат да проверят на своя глава здравето и гените си, мога да споделя насоките на моето АГ - изпратиха ме в Геника да изследвам тиреориден пакет, антитела, тромбофилии.
След резултатите ме насочиха към имунолог, тъй като там излязоха разни антитела, които биха били причина за мисед.
Изследванията са малко скъпички и до колкото съм запозната не се покриват от ЗК, но за мен е важно човек да търси причината за всяко подобно събитие, а да не играе “на сляпо” следващия път.
Поздрави и успех на всички вас (нас)! Вярвам, че ще се случат нещата! 🍀🌸🌸🌸

Какви антитела сте изследвали?

# 26
  • Мнения: 206
@theDoodLe, АГ ми предписа един от пакетите в Геника:

След консултация с имунолог в Надежда обаче направих изследвания в тяхната лаборатория (те държат да се пускат там имунологичните)  - имат някакъв свой пакет с изследвания:

# 27
  • Мнения: 173
Много благодаря!
Аз съм с missed в 8 г.с. и химическа бременност след това. Според моят лекар няма нищо притеснително засега - пускали сме всички изследвания за тромбофилии, хормони, вируси, витамини, коагулация и всичко излиза в норма.
Според него едва след още една неуспешна бременност може да се пуснат генетични и имунологични изследвания, обаче мен много ме човърка отвътре и се чудя дали на своя глава да не си пусна едни генетични поне.

# 28
  • Мнения: 206
Генетичните резултати не се променят във времето, така че за мен никога не е излишно човек да провери предразположеностите си. Разбира се, без да прави изводи на своя глава Simple Smile)

# 29
  • Мнения: 129
Здравейте момичета , на 11.10.23 направих спонтанен аборт в 6г.с. онзи ден подновихме опитите за бебе, не изчакахме както виждам че всички пишат да се чака поне един цикъл. Но гинеколожката ми каза че няма нужда да чакам. Сега съм объркана ,може ли да се случи нещо ....?

Общи условия

Активация на акаунт