На море в Турция - тема 75

  • 62 789
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 446
Здравейте, предстои ми първата ваканция с личен автомобил в Турция. До сега съм пътувала организирано, така, че този път добавям ново приключение.
Чета в темите, но един въпрос ми убягва. Всички ли купувате предплатени карти за магистралните такси? Гратисният период за таксите е 15 дни, това значи ли, че мога да пътувам 7-10 дни и на излизане от Турция да си платя натрупаните такси? Има ли такава опция или това може да създаде проблем при излизане от Турция?

# 46
  • Мнения: 562
Задължително си купувате карта, по новите им правила НЕ може да напуснете страната ако имате неплатени пътни такси. гратисния период важи ако не ви стигат парите по стикера и е за да може да го зередите в 15 срок. Може да карате без стикер и да си купите 2-3 дни след това и ще ви приспаднат сумата, но не на всякъде става, зависи по коя отсечка ще минете. по новите по скоро се тегли билет и се плаща на гише, но ви съветвам да имате стикер защото не винаги коректно отразяват сумите.
Преди можеше да излезеш и да си купиш стикер по късно и ти приспадаха парите, но вече не може.
На излизане няма къде да ги платите всичко се взима от стикера или глоба на излизане на гишето, но мисля че глобата е таксата умножено по-3.

# 47
  • Мнения: 446
Благодаря за отговора! Значи ще купя стикер Simple Smile

# 48
  • Мнения: 419
Задължително си купувате карта, по новите им правила НЕ може да напуснете страната ако имате неплатени пътни такси. гратисния период важи ако не ви стигат парите по стикера и е за да може да го зередите в 15 срок. Може да карате без стикер и да си купите 2-3 дни след това и ще ви приспаднат сумата, но не на всякъде става, зависи по коя отсечка ще минете. по новите по скоро се тегли билет и се плаща на гише, но ви съветвам да имате стикер защото не винаги коректно отразяват сумите.
Преди можеше да излезеш и да си купиш стикер по късно и ти приспадаха парите, но вече не може.
На излизане няма къде да ги платите всичко се взима от стикера или глоба на излизане на гишето, но мисля че глобата е таксата умножено по-3.
Ние до сега не сме купували стикер. Плащали сме на гише винаги. Нямали сме проблем, с едно изключение . А откога са тези нови условия, тази година не сме ходили още. Иначе Аз знам че ако има нещо до 15 дни можеш да платиш, ако не платиш тогава е по 5 сумата. Преди 2 години с друг автомобил по отсечката Дидим - Измир, единия изход не ние отчетен и там дължим точно х5 или 50 лири. Бяхме ходили до града. Незнам  как е станало, ама факт. Иначе границата си минахме, доста по късно, разбрахме. После със същия, имахме няколко ходения до Турция на границата пак не са ни ги искали пари. Може още да сме длъжници по него. Колата не е наша. Аз се мъчих да проверя в сайта за проверка на такси пътища, ама не успявам. Успях само в този за скорост и камери, там за радост нямаме 🚘

# 49
  • Мнения: 27
Тези сайтове са само за турци.Някои от нашите сънародници които имат близки там им запазват.Не знам как става!.Халим беше такъв .Но явно му писна и се загуби.А и не е длъжен.
Славейче, ние тази година бяхме в четири различни хотела, от които двата ги резервирахме през Etstur.
А нямаме турско гражданство. Но е факт, че имахме резервация без проблем.

Да, разбира се, че Халим не е длъжен...
Направи ми впечатление, че за последните няколко години много членове на тази група от турския етнос се отдръпнаха. Някой въобще задава ли се, аджаба, защо?
Честно казано и аз повече нямам желание да чета глупостите на някои хора, които волно или неволно съвсем тактично се изгаврят с турците и всичко турско, като цяло.
Наскоро прочетох една гнусотия от един индивид, който доколкото знам, че е от Варна.
От рода на "маанета" и темподобни гнусотии от този род. Всъщност на въпросния....не му е за първи път! Разбира се, че аз светкавично, както се подобава му отговорих. Но за моя изненада коментара ми беше изтрит. Както и неговия, разбира се. Кофтито е, че уж тази група е за Турция, но в същото време подмолно се гаврим... Що за лицемерие е това? Дни наред този негов коментар си стоеше така. Но никой нямаше смелостта да му направи забележка.
Извинявайте, но няма как хора от турския етнос да останат тук. Просто мисията е невъзможна. Имах намерението да напиша отзив поне за Селектум Люксури в Белек, но няма смисъл.
Отвратен съм и от това, че "админите" са с двоен стандарт....
Извинявайте, не исках да засягам никой, но не са хубави тези работи.
С пожелания за приятни почивки в слънчева Турция.

# 50
  • Мнения: 3 638
Запис с резервация за септември, избрахме Аква Фентъзи
Били сме в Кушадасъ и сме разгледали основните забележителности - Ефес, къщата на Дева Мария, до Памуккале сме ходили.
Нещо друго интересно можете ли да препоръчате в близост около Кушадасъ? Със собствен транспорт сме.
Там ми е била една от най-хубавите разходки с корабче, на които съм ходила и може да се запишем пак.

# 51
  • Мнения: 562
Задължително си купувате карта, по новите им правила НЕ може да напуснете страната ако имате неплатени пътни такси. гратисния период важи ако не ви стигат парите по стикера и е за да може да го зередите в 15 срок. Може да карате без стикер и да си купите 2-3 дни след това и ще ви приспаднат сумата, но не на всякъде става, зависи по коя отсечка ще минете. по новите по скоро се тегли билет и се плаща на гише, но ви съветвам да имате стикер защото не винаги коректно отразяват сумите.
Преди можеше да излезеш и да си купиш стикер по късно и ти приспадаха парите, но вече не може.
На излизане няма къде да ги платите всичко се взима от стикера или глоба на излизане на гишето, но мисля че глобата е таксата умножено по-3.
Ние до сега не сме купували стикер. Плащали сме на гише винаги. Нямали сме проблем, с едно изключение . А откога са тези нови условия, тази година не сме ходили още. Иначе Аз знам че ако има нещо до 15 дни можеш да платиш, ако не платиш тогава е по 5 сумата. Преди 2 години с друг автомобил по отсечката Дидим - Измир, единия изход не ние отчетен и там дължим точно х5 или 50 лири. Бяхме ходили до града. Незнам  как е станало, ама факт. Иначе границата си минахме, доста по късно, разбрахме. После със същия, имахме няколко ходения до Турция на границата пак не са ни ги искали пари. Може още да сме длъжници по него. Колата не е наша. Аз се мъчих да проверя в сайта за проверка на такси пътища, ама не успявам. Успях само в този за скорост и камери, там за радост нямаме 🚘
На старите магистрали и тези в истанбул няма гишета или бариери само камери --билета отпада.
сумата е по 3 имам глоба от миналата година на изхода от Гебзе не ме е хванала камерата и 3*нещо беше сумата.
тази година ходихме на Чанаккале и на новия мост на нашите приятели си платиха на гише, на границата не беше излезнала още сумата и казват глоба по 3 или не може да напуснете. Платиха си.
иначе това е сайта през който проверявам и плащам става и с наша карта --много бавно работи и долу има едно едва забележимо квадратче в което трабва да има отметка за да проверите за глоба
https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

# 52
# 53
  • Мнения: 419
Задължително си купувате карта, по новите им правила НЕ може да напуснете страната ако имате неплатени пътни такси. гратисния период важи ако не ви стигат парите по стикера и е за да може да го зередите в 15 срок. Може да карате без стикер и да си купите 2-3 дни след това и ще ви приспаднат сумата, но не на всякъде става, зависи по коя отсечка ще минете. по новите по скоро се тегли билет и се плаща на гише, но ви съветвам да имате стикер защото не винаги коректно отразяват сумите.
Преди можеше да излезеш и да си купиш стикер по късно и ти приспадаха парите, но вече не може.
На излизане няма къде да ги платите всичко се взима от стикера или глоба на излизане на гишето, но мисля че глобата е таксата умножено по-3.
Ние до сега не сме купували стикер. Плащали сме на гише винаги. Нямали сме проблем, с едно изключение . А откога са тези нови условия, тази година не сме ходили още. Иначе Аз знам че ако има нещо до 15 дни можеш да платиш, ако не платиш тогава е по 5 сумата. Преди 2 години с друг автомобил по отсечката Дидим - Измир, единия изход не ние отчетен и там дължим точно х5 или 50 лири. Бяхме ходили до града. Незнам  как е станало, ама факт. Иначе границата си минахме, доста по късно, разбрахме. После със същия, имахме няколко ходения до Турция на границата пак не са ни ги искали пари. Може още да сме длъжници по него. Колата не е наша. Аз се мъчих да проверя в сайта за проверка на такси пътища, ама не успявам. Успях само в този за скорост и камери, там за радост нямаме 🚘
На старите магистрали и тези в истанбул няма гишета или бариери само камери --билета отпада.
сумата е по 3 имам глоба от миналата година на изхода от Гебзе не ме е хванала камерата и 3*нещо беше сумата.
тази година ходихме на Чанаккале и на новия мост на нашите приятели си платиха на гише, на границата не беше излезнала още сумата и казват глоба по 3 или не може да напуснете. Платиха си.
иначе това е сайта през който проверявам и плащам става и с наша карта --много бавно работи и долу има едно едва забележимо квадратче в което трабва да има отметка за да проверите за глоба
https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama
Може не знам, Аз точно от този мъчих и не става. Ще търсим и ние да купим тази година стикер. Разбирам, че приятелите Ви са глоби ли, а не пазиха ли квитанция та за плащане

# 54
  • Мнения: 562
Да глобиха ги, не пазеха бележката или поне никой не ни попита за бележка --ние минахме без проблем със стикера, те на другите гишета платиха, но явно по късно се е отразило плащането.

# 55
  • Мнения: 711
Deniz  Myumyun забранила си ЛС. Това което исках да ти го пиша на лично, ще го публикувам тук.

Здравей Дениз! Напълно подкрепям казаното от теб. В групата за Истанбул даже имаше още по грозни коментари. В разгара на Рамазан, хората правеха ифтар на полянките пред джамиите, а някой се изрази, че местните “плющяли, като луди” на тревата 🙄
Народ всякакъв! На мен душата ми е в Турция и много се дразня на подобни коментари. Като не им харесва да изчезват от групата за Турция.

Исках да те питам, как правите резервации през Естур, защото Халим нещо беше питал и му бяха отказали? Сами ли си я правите или с посредник?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 015
Тези сайтове са само за турци.Някои от нашите сънародници които имат близки там им запазват.Не знам как става!.Халим беше такъв .Но явно му писна и се загуби.А и не е длъжен.
Славейче, ние тази година бяхме в четири различни хотела, от които двата ги резервирахме през Etstur.
А нямаме турско гражданство. Но е факт, че имахме резервация без проблем.

Да, разбира се, че Халим не е длъжен...
Направи ми впечатление, че за последните няколко години много членове на тази група от турския етнос се отдръпнаха. Някой въобще задава ли се, аджаба, защо?
Честно казано и аз повече нямам желание да чета глупостите на някои хора, които волно или неволно съвсем тактично се изгаврят с турците и всичко турско, като цяло.
Наскоро прочетох една гнусотия от един индивид, който доколкото знам, че е от Варна.
От рода на "маанета" и темподобни гнусотии от този род. Всъщност на въпросния....не му е за първи път! Разбира се, че аз светкавично, както се подобава му отговорих. Но за моя изненада коментара ми беше изтрит. Както и неговия, разбира се. Кофтито е, че уж тази група е за Турция, но в същото време подмолно се гаврим... Що за лицемерие е това? Дни наред този негов коментар си стоеше така. Но никой нямаше смелостта да му направи забележка.
Извинявайте, но няма как хора от турския етнос да останат тук. Просто мисията е невъзможна. Имах намерението да напиша отзив поне за Селектум Люксури в Белек, но няма смисъл.
Отвратен съм и от това, че "админите" са с двоен стандарт....
Извинявайте, не исках да засягам никой, но не са хубави тези работи.
С пожелания за приятни почивки в слънчева Турция.
Е защо не напишеш коментар за хотела?Много обичам да чета.Все едно се пренасям за миг там.Толкова е хубаво усещането.А за обидите и лошото отношение на някои хора към други е според мен до възпитание и ограничено мислене.Наскоро бях в Истанбул на екскурзия там ни посрещна месно момче екскурзовод бях възхитена от него.Никога не е живял в България няма близки тук а говореше отлично български без грам акцент.Научил сам езика.Поднасяше информацията със страхотно чувство за хумор.Щом се прибрах първата работа ми беше да напиша поздравително писмо на фирмата в България която го е наела.Респект към такива хора!Нека забелязваме  хубавите неща  и бъдем по-добри.

# 57
  • Мнения: 112
Здравейте, искам да помоля, ако някой е почивал тази година в Gural Premier Belek да сподели впечатленията си от хотела. Отзивите за него на първа страница  са стари, от 2018г, 2019 г. Ние вече имаме резервация от 21.09., но ми се иска  да съм подготвена  и да знам какво да очаквам.

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 21:35 от Andi14

# 58
  • София
  • Мнения: 4 746
Andi, Всичко беше на ниво, нямаме забележки към хотела.

# 59
  • Мнения: 37
Някой ползвал ли е кола под наем в Турция?

Общи условия

Активация на акаунт