Имам ли шанс с турчин или мисията е невъзможна?

  • 14 564
  • 379
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 364



Дали ми харесват или не отговорите няма значение. Това са последствията от писането на такова нещо във форум. Реших, че се палиш, защото само един безгрешен може да каже на друг човек, когото не познава, какъв родител е. Извинявай и на теб, че разпалих непукизма ти!



Като гледам как рипаш на всяко мнение, явно има значение за теб и то огромно.
Но това е риска да пуснеш тема. Мнения ще получиш най-различни.
Това, че някое мнение не ти допада не го прави агресивно и нападателно както писа назад.
Никъде не съм писала, че съм безгрешна. Но благодарско за оценката.
Все пак ти сама се определи като лош родител, а не аз съм го писала.
Непукизма си ми е наред, споко. Няма нужда от извинения.
Как се разпалва непукизъм само не разбрах, ама карай Joy

# 61
  • Мнения: 1 599
Би било виц и изобщо не вяравам в Истанбул да няма международно училище с обучение на английски. Цените обаче не биха били за средностатическа заплата, а да се запише първи клас в местно училище без език е обричане на доста съсипани нерви и самочувствие на детето.
Подкрепям, че мъжът търси неангажираща връзка, в удобно за него място и време.
Ако не е женен с пет деца, със сигурност някоя булка е предвидена.

# 62
  • Мнения: 1 264
Аз, да попитам, ако е удобно - темата можем ли от Да отида ли при мъж в Турция и Училище за детето, да я сменим на Какво да направя със свекървата - рецепти и идеи.

Авторката да каже, че се изгубих малко. Щото за мен проблемът е в свекървата, всичко друго е розово.

# 63
  • Мнения: 18 384
Всъщност свекървата няма чак толкова голямо значение. Ползват я за оправдание.

# 64
# 65
  • Мнения: 23
Къде ще живеете - при родителите му, отделно от тях или двамата на различни места?

Бащата на детето ми много отдавна сам реши да се откаже от нея и правата върху нея са само мои, така че няма значение какво мисли.
Ще живеем заедно, но отделно от родителите му. Просто тяхното мнение е важно за него.

Понякога се налага да взимаме решения, които са в разрез с това, което искаме. Ти си го обичай колкото искаш, това не означава, че трябва да действаш. Любовта не е винаги най-хубавото или най-доброто нещо, много често обичаме хора, които са безкрайно неподходящи. Не си затваряй очите за това.

Да така е, за това няколко пъти опитвам да обясня, че няма как да знам без да опитам. За това искам да отида да опитам, да видя как ще се случат /или сгромолясат/ нещата и да преценя за напред. Това означава ли, че не трябва предварително да съм потърсила училище и работа, за да може в случай, че всичко е наред да остане само преместването чисто физически?

И като го обичаш, не виждаш ли, че не му доставяш радост с планираното си преместване, а само стрес?

И като го обичаш, не виждаш ли, че не му доставяш радост с планираното си преместване, а само стрес?

Той не вярва, че ще бъда щастлива там, поради родители, обстоятелства, това че не знам езика достатъчно добре и т.н. Не е казал "абсурд, кракът ти да не е стъпил тук". Напротив каза щом искам сама да се убедя, да отивам. Казах по-напред, грижа го е и за мен и за детето. Просто тук аз нямам какво да губя повече, докато той има много, ако се премести. Дилемата винаги е била детето. И в крайна сметка 2 години не са достатъчни, за да се убедиш, че не е просто въпрос на секс ли? За мен е достатъчно, предвид и това, че се е грижил за детето и за мен като за бебе, тъй като бях много болна, както казах, в продължение на 2 месеца. И през това време не е било въпрос на секс, а на оцеляване..

# 66
  • Мнения: 1 264
Просто тук аз нямам какво да губя повече, докато той има много, ако се премести.

Какво много има да губи, като твърдиш, че му е било трудно в Турция? Баклава и в София продават, спокойно. Няма да умре гладен.

# 67
  • Мнения: 18 384
Тоест той не споделя мнението на родителите си, че разведена жена с дете е второ качество, за него си си перфектна за съпруга, няма никакви предразсъдъци в това отношение, просто се бои, че майка му ще мрънка?

# 68
  • Мнения: 23
Просто тук аз нямам какво да губя повече, докато той има много, ако се премести.

Какво много има да губи, като твърдиш, че му е било трудно в Турция? Баклава и в София продават, спокойно. Няма да умре гладен.

Има семейство, има и семеен бизнес, за който частично отговаря. Те са доста благодарни и предани към семействата си и към бизнеса, който ги е изхранил, изучил, отгледал... Това, че му е трудно е защото икономическата криза, в която е държавата им не е нещо, за което можеш просто да си затвориш очите.. Разбрах, че искаш да ми отвориш очите, може ли да престанеш с иронията, защото вече става гадно, честно

# 69
  • Мнения: 4 359
Дори и да се съберете в брак с този турчин, мила авторке, трябва да си наясно, че ако родиш второ дете от него, ще се появят проблемите с принадлежноста към религията.
Обичта на мъжете от тази националност минава на заден план много след националистическите и верски убеждения. Те винаги са на първо място.
Детето ти момче ли е?
Имах навремето съученик, който чиято майка за да бъде приета от богатият си потенциален съпруг, арабин, го бе обрязала.
Много добре момче, но с много травми от "ритуала". И всичко беше напразно в края на краищата, защото тя се бе върнала в България, не бе останала в Арабския полуостров...
А ако е момиченце.... Какво точно бъдеще ще ѝ осигуриш в Турция?
Че там могат и да я изнасилят, само защото е "гяурка". Ако си мислиш че е модерна страна - модерна е, но само на пръв поглед.
Не забравяй, че децата копират от родителите си и могат да са страшни.
Не съм чела подробности след първият пост.
Но помисли за детето.
И не говоря от злоба да те наплаша.
Турците могат да работят с жени, но никога няма да ги уважават така, както на запад или поне тук в България...
Жената в тяхното съзнание е едно стъпало надолу. Какъвто и професионалист да е.
И не, това е като с пиенето - само защото те обича един мъж, няма да измени на неписаните си закони - да пие/ да слуша родителите/ да смята че вашето общо дете ще  трябва да е мюсюлманин/ да бие..... Сложи тук всяко качество, за което си си казала - той няма да е такъв.
Нищо лично. Надявам се да бъркам. Но турците си имат азиатски манталитет, независимо че живеят и в Европа. А мъжете в Азия смятат, че жените им принадлежат.
П.с. прочетох че той ви е обгрижил. Много мило. Но....
Имах приятелка, която беше обгрижена максимално, когато беше с тумор. Три години по-късно роди дете и настоящият ѝ приятел, същият грижовен човек от по-рано, започна да я бие... А даже не е турчин...🤦

# 70
  • Мнения: 32 364

Подкрепям, че мъжът търси неангажираща връзка, в удобно за него място и време.
Ако не е женен с пет деца, със сигурност някоя булка е предвидена.
E, те нали са мюсюлмани. Тя може да му е втората или третата жена.
Ама да ходи, да пробва.


Vicky_P, права си. Ама явно тия неща не я притесняват авторката.

# 71
  • Мнения: 23
Тоест той не споделя мнението на родителите си, че разведена жена с дете е второ качество, за него си си перфектна за съпруга, няма никакви предразсъдъци в това отношение, просто се бои, че майка му ще мрънка?

Чак перфектна не. Най-малкото те адски държат на храната, а аз далеч не съм кулинар, да не говорим за турска кухня. Но да, няма предразсъдъци. В тяхното семейство казват, че се женят семействата, не просто мъжът и жената. Следователно вариантите са два - или ме приемат, или му казват "абсурд". От там пак вариантите са два - или ги слуша или им тегли майните (което вярвам няма как да стане предвид колко държи на тях). За мен единствения шанс е да ме харесат и също да се отърсят от предразсъдъците си.. ама мога ли да разбера от тука? Това, че вярвам в щастливия край и искам да имам всичко готово там, в случай на щастлив край, прави ли ме най-лошата майка, най-безумната и т.н...

Дори и да се съберете в брак с този турчин, мила авторке, трябва да си наясно, че ако родиш второ дете от него, ще се появят проблемите с принадлежноста към религията.
Обичта на мъжете от тази националност минава на заден план много след националистическите и верски убеждения. Те винаги са на първо място.
Детето ти момче ли е?
Имах навремето съученик, който чиято майка за да бъде приета от богатият си потенциален съпруг, арабин, го бе обрязала.
Много добре момче, но с много травми от "ритуала". И всичко беше напразно в края на краищата, защото тя се бе върнала в България, не бе останала в Арабския полуостров...
А ако е момиченце.... Какво точно бъдеще ще ѝ осигуриш в Турция?
Че там могат и да я изнасилят, само защото е "гяурка". Ако си мислиш че е модерна страна - модерна е, но само на пръв поглед.
Не забравяй, че децата копират от родителите си и могат да са страшни.
Не съм чела подробности след първият пост.
Но помисли за детето.
И не говоря от злоба да те наплаша.
Турците могат да работят с жени, но никога няма да ги уважават така, както на запад или поне тук в България...
Жената в тяхното съзнание е едно стъпало надолу. Какъвто и професионалист да е.
И не, това е като с пиенето - само защото те обича един мъж, няма да измени на неписаните си закони - да пие/ да слуша родителите/ да смята че вашето общо дете ще  трябва да е мюсюлманин/ да бие..... Сложи тук всяко качество, за което си си казала - той няма да е такъв.
Нищо лично. Надявам се да бъркам. Но турците си имат азиатски манталитет, независимо че живеят и в Европа. А мъжете в Азия смятат, че жените им принадлежат.
П.с. прочетох че той ви е обгрижил. Много мило. Но....
Имах приятелка, която беше обгрижена максимално, когато беше с тумор. Три години по-късно роди дете и настоящият ѝ приятел, същият грижовен човек от по-рано, започна да я бие... А даже не е турчин...🤦

Ти си много мила, благодаря ти. Аз в него не съм видяла никога разделение между мъже и жени на висша и по-нисша класа. Разбира се, права си, че утре всичко може да се промени, но в крайна сметка кое е сигурно в тоя свят? Аз бях далеч по-сигурна в бащата на детето ми, но ето нещата се развалиха.. ти казваш след 3 години започва побой от човек, който е бил прекрасен допреди това. След като да кажем има и много свестни хора и прасета сред българите, защо да няма и същите сред турците, арабите и т.н.
Детето ми е момиченце, но кой може да каже, че тук или в уредена европейска държава е застрахована от лоши неща.. Реално не знаеш какво ти е писано и кога един риск ще е за добро и кога за лошо. Предвид това, което ние знаем за манталитета и разбиранията им, най-логичното е да бягаме от тях, особено за такъв тип отношения, но пък и не малко българки имат щастлив живот с турските си съпрузи (поне по това, което изчетох, лично не познавам двойки от смесени бракове)

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 00:45 от Sanqta

# 72
  • Мнения: 4 359
За мен единствения шанс е да ме харесат и също да се отърсят от предразсъдъците си...
А аз на времето вярвах в Дядо Коледа...
Звучи ми като тъжен виц.
Тук съм не 100, а 1000 процента сигурна, че това няма как да стане!!!

# 73
  • Мнения: 1 854
Ваканция е детето преди училище, имаш 2 месеца.Оставаш го на някоя баба и си отиваш в турция за 1 седмица да се "харесаш" на който тртябва, кат се върнеш решаваш струва ли си или не.
Просто е.
Ако толкова ти харесва турция може да се преместиш и без тоя младеж, където ти е ОК там.

# 74
  • Мнения: 1 433
Много си наивна, авторке, и имаш много повърхностно разбиране за културата им. Фантазиите ти са съвсем нереалистични и ще останеш много разочарована, ако отидеш да се буташ там, където вече са ти казали, че не си желана. Не причинявай това на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт