Камъни в жлъчката - тема 9

  • 33 101
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 60
Здравейте! Някой имал ли е промяна в кръвната картина преди да се оперира? Имам предвид високи левкоцити и ЦРП. За чернодробни, билробини и т.н. ми е ясно, че могат да се променят при проблеми с жлъчката, но общата кр.картина...
На мен откакто знам за камъните, левкоцити и ЦРП са ми високи, ето днес:
левкоцити- 16 при норма 10.5
ЦРП - 21 при норма 5
Уж жлъчката не е възпалена... Нямам други оплаквания в момента...  Но явно има възпаление ☹️

# 856
  • Мнения: 1 033
То ако има възпаление може да не е в жлъчката

# 857
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Lileta0807Скоро имали ли сте криза?
На мен след криза доста показатели бяха или увеличени или намалени.

# 858
  • Мнения: 60
Lileta0807Скоро имали ли сте криза?
На мен след криза доста показатели бяха или увеличени или намалени.

Не беше точно криза, но имах болки 2-3 дни преди да пусна изследванията. Затова се зачудих, дали не е свързани... Но пък аз от няколко години имам все едни и същи завишени показатели в кръвната, а не съм имала кризи, болки. Сложна работа. Ще трябва да я махна явно да се види тогава, дали ще се променят резултатите.

# 859
  • Мнения: 214
Аз пък надебелях рязко след операцията. Започнах да пия пробиотик Прохелико  преди 3 седмици и направо се преродих. Спря разстройството, болките в стомаха вече 20 дена. Отложих гастроскопията за сега, надявам се тези болки да не се появяват повече. Само след кисело мляко и сирене се появява къркорене и болки.
И да попитам, не  е ли време за нова тема?

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 01:15 от pipence

# 860
  • Мнения: 289
Аз пък надебелях рязко след операцията. Започнах да пия пробиотик Прохелико  преди 3 седмици и направо се преродих. Спря разстройството, болките в стомаха вече 20 дена. Отложих гастроскопията за сега, надявам се тези болки да не се появяват повече. Само след кисело мляко и сирене се появява къркорене и болки.
И да попитам, не  е ли време за нова тема?
Pipence  дай повече информация за пробиотика моля те. В неделя ходихме до Стара Загора добре че бяхме в мола. Като започна едно въртене в стомаха 8 пъти тичах до тоалетната. Накрая малко ми остана да седна и да ревна 😥моя мъж ми казва тръгваме си къде да тръгвам като имам път с кола няма да спирам на всяко храстче. Като ми се доходи и трябва веднага да влезна в тоалетна. Омръзна ми да ходя със страх навън и все да се оглеждам има ли тоалетна наблизо.
На 24 ще станат 3 месеца от операцията съобразявам се какво ям а няма оправя с това тичане до тоалетната 😥

# 861
  • Мнения: 705
Аз пък надебелях рязко след операцията. Започнах да пия пробиотик Прохелико  преди 3 седмици и направо се преродих. Спря разстройството, болките в стомаха вече 20 дена. Отложих гастроскопията за сега, надявам се тези болки да не се появяват повече. Само след кисело мляко и сирене се появява къркорене и болки.
И да попитам, не  е ли време за нова тема?
Този пробиотик е за хелико бактерия.

# 862
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Разстройството ми беше от урзофалк а.Но аз си предписах пробиотик"пробием" и сега всичко е наред.Почти 2 месеца от операцията и още не съм вкарвала нова храна.Страха е голяма работа.2дни имах придърпване вляво от пъпа,което беше само при движение,остава сега и херния да съм си направила...

# 863
  • Мнения: 4 038
Аз си ям и пия вече всичко. Без пържено. Досега от никоя храна не съм имала проблем. Но съм решила пак да въведа диета защото килограмите вървят нагоре. Глад ме гони непрекъснато. Ще спра сладките неща и силно ще огранича тестените.

# 864
  • Мнения: 289
Аз си ям и пия вече всичко. Без пържено. Досега от никоя храна не съм имала проблем. Но съм решила пак да въведа диета защото килограмите вървят нагоре. Глад ме гони непрекъснато. Ще спра сладките неща и силно ще огранича тестените.
Ходих вчера при личния да си взема направление за гастроентеролог да видим какво ще каже.
Още не съм яла свинско грах боб леща ориз. Всичко което ям е печено или в мултикукъра на сурово и пак имам проблеми със стомаха 😥
Вчера от една попара със сухар ме боля стомаха.

# 865
  • Мнения: 4 038
Аз си ям и пия вече всичко. Без пържено. Досега от никоя храна не съм имала проблем. Но съм решила пак да въведа диета защото килограмите вървят нагоре. Глад ме гони непрекъснато. Ще спра сладките неща и силно ще огранича тестените.
Ходих вчера при личния да си взема направление за гастроентеролог да видим какво ще каже.
Още не съм яла свинско грах боб леща ориз. Всичко което ям е печено или в мултикукъра на сурово и пак имам проблеми със стомаха 😥
Вчера от една попара със сухар ме боля стомаха.
Боб, леща и грах и аз не съм яла. Но това е странно да те боли стомаха, може и да не е свързано с операцията.

# 866
  • Мнения: 10 057

Боб, леща и грах и аз не съм яла.
А с консумацията на месо как си?  Освен пилешко без кожа и заешко, включи ли нещо друго
като свинско например? Нямам предвид сланина и свински ребра, които са по-мазнички.

# 867
  • Мнения: 4 038
Не, май само пилешко, риба и веднъж агнешко. Но поначало много не ми се яде  месо.

# 868
  • Мнения: 98
Операцията ми (лапороскопска) бе на 07.03. Спазвах диета около две седмици, но в момента си ям почти всичко (+пържени мекици) от време на време Rolling Eyes   Мин. седмица обаче се издъних, пренасях два часа тухли. Знам, че ни е забранено вдигане на тежко, но реших да помогна на ММ. Pensive Колкото и да ми се кара човека да не пипам нищо , просто го съжалих сам да работи толкова и реших, че вече се чувствам в топ форма и му помогнах с пренасянето на ПЕТ палета тухли. Но сега...тази седмица имам леки и постоянни болки в областта, точно там където съм оперирана.  Така, че дами един съвет от мен: Пазете се наистина и не вдигайте тежко, че при мен положението не е никак розово в момента. А, като си помисля, че почти не чувствах никакво неразположение, бях забравила, че съм от групата на ''без жлъчните'' Smiley

# 869
  • Мнения: 3 321
Минали са 3м, не би трябвало да е проблем да вдигате тежко. По скоро сте се преуморила отколкото да сте направили беля.

Общи условия

Активация на акаунт