Преследвач

  • 13 615
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 929
Здравей, съжалявам за тази неприятна ситуация! И аз съм ЗА да разкажеш на мъжа си абсолютно всичко, без да спестяваш нищо! Ако пак мислиш, пе няма да те изслуша, напиши му го и му дай да прочете. Направи скрийн шотове на цялата кореспонденция между теб и преследвача и му я прати на вайбър. Следващата ти стъпка е да се разбереш с мъжа ти, след като е наясно с всичко, да поканиш преследвача във вас, уж с цел да се изясните и т. н., без да му казваш, че съпругът ти е вкъщи. Като се хване на въдицата и довтаса, ще се натъкне на мъжа ти, който би трябвало да го сплаши достатъчно така, че повече да не те доближава. Дори и една бухалка да вземе в ръце не е зле. Дано бързо да се отървеш! Щастие ти желая!

# 31
  • Мнения: 18 782
Има разлика между "някой ме дебне" и "имах връзка, скъсах, той не го прие и сега ме дебне".

Ако историята е реална, няма как да си решиш проблема с криене на "подробностите и детайла", понеже това все пак е съществена част от историята.

# 32
  • Мнения: 1 520
Заснеми го и го пусни в ютуб.

# 33
  • Мнения: 15 136
Стига с тези тъпотии с ютюб! Първо, че реално няма какво лошо да му заснема, второ е незаконно и той ще почне да я шантажира след качването на клипа!

Авторке, да се присъединя към съветите да обмислиш отношенията и с мъжа ти. Поведението му не е 'трудно показване на емоциите', а човекът откровено те смята за тъпачка и луда и по думите ти най-прямо ти го казва.

# 34
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 928
Казваш всичко на мъжа си...че току виж кукуфайникът цъфне с някоя стара снимка или любовен чат и ги представи като текущи и ти прецака шансът за възраждане на връзката със съпруга ти. Ако обаче мъжът ти след всичко новоразказано пак се държи несериозно...замисли се ти сериозно.

# 35
  • Мнения: 1 520
Е ваште съвети са култови - да си смени адреса, държавата и телефона.

Що да не може в ютуб - то ако толкова лесно ставаше съденето - Любо Жечев досега да са го осъдили. Да не мислиш, че той пита примерно всеки - може ли да те заснема. Нищо не могат да й направят през ютуб. Нека я съди - тамън ще влезе делото в съда и там може тя да го осъди. Качвай го по социалните мрежи с лице - яко ще му се спече ако стане известен.

# 36
  • Мнения: 15 136
Ти наистина не си добре. Не правиш разлика между наличие и липса на доказателства, между съвети и ирония.
И да, когато някои хората имат такива проблеми, сменят всичко, колкото и да ти е странно. Не си постилат да ги съди някой кукувец за снимки без позволение или клевета.

# 37
  • Мнения: 1 623
Благодаря за съветите.
Довечера ще инициирам разговор с разказване на всичко в подробности, но истината е, че аз никога не съм търсила опора в него за такива неща, защото не са ми се случвали и досега опитвах сама да се справя със ситуацията чрез игнор и правене, че нищо няма с идеята да отшуми.
Явно съм се надявала нещата сами да се размият без да е необходимо да забърквам други лица.
По-скоро ме притеснява това, че като го привикат след жалбата и го пуснат, тъй като най-много да му искат обяснения, доколко е склонен да ме причака и да се саморазправя с мен, предвид, че знае в детайли ежедневието ми и това, къде ходи детето ми на детска градина, примерно.
Не искам никой да се саморазправя физически с него, най-малкото защото е хитър и веднага ще го подведе под отговорност.
Осъзнавам, че явно мълчанието ми се тълкува като разрешение да се прекрачват границите на допустимото, доколкото изобщо се съобразява, че има такива.

# 38
  • Мнения: 6 276
И кво като го пусне в ютуб? Някъв си обикаля наоколо или кара кола. Супер интересно ще събере хиляди гледани веднага и онзи ще се тръгне.
Малко по реалистични съвети са нужни на авторката.

# 39
  • София
  • Мнения: 19 418
Е ваште съвети са култови - да си смени адреса, държавата и телефона.

Що да не може в ютуб - то ако толкова лесно ставаше съденето - Любо Жечев досега да са го осъдили. Да не мислиш, че той пита примерно всеки - може ли да те заснема. Нищо не могат да й направят през ютуб.
Любо Жечев (поне това, което съм гледала), ползва вече пуснати клипове, т.е. хората сами са се изтипосали.
Телефон се сменя най-безболезнено, ти все едно падаш от Марс. Какво пречи? Колко хора са си сменяли телефоните, на моя предишен номер 3 години търсеха стария титуляр. Сега е при дъщеря ми, та съм спокойна, че тя ще даде актуалния ми номер, ако се наложи.

Докато жените избягват конфронтацията, такива идиоти ще си разиграват коня.

izgaria6tata, да не смяташ, че ако някой тръгне да бие твоя бивш, ще е посред бял ден и пред хората, та да го съди? На кой свят живееш?

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 16:14 от Cuckoo

# 40
  • Мнения: 3 296
Още нещо ми хрумна - ако знае за негови бивши евентуално да се свърже с тях и да пита как са се отървали. Не му е за пръв път. Все си мисля, че ако си намери нова жертва, ще се откачи авторката, но кога ли...

# 41
  • Мнения: 6 184
И като каже на мъжа ѝ какво се очаква да се случи? Питам просто.

# 42
  • Мнения: 4 215
Започни от общите мерки за сигурност, които зависят от теб - лютив спрей в джоба и свирка, предупреждаване на персонала в детската градина, предупреждаване на колегите (охраната) във фирмата и съседите от входа, контрол на достъпа във входа чрез автоматична брава и видеонаблюдение. Видеорегистратор в колата.
Едновременно с това среща и разговор с районния инспектор (кварталния полицай). Той/тя много добре си познава контингента, ще даде съвет, ще се свърже с колегата си който отговаря за квартала на преследвача и може да се окаже, че има и други преследвани жени.
Консултация с юрист на някое сдружение за закрила на жени от насилие може да ти даде идеи.
Има още една стъпка, но за нея по-нататък...

# 43
  • София
  • Мнения: 35 326
И като каже на мъжа ѝ какво се очаква да се случи? Питам просто.
Да го причака да види какво е и да му каже - пич, оставяш жена ми на мира, да?

Не е нужно при съпруг да се оправяш сама.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 676
И като каже на мъжа ѝ какво се очаква да се случи? Питам просто.

Най-малкото ще отпадне вероятността преследвачът да създаде интрига с мъжа й, че още имат връзка и той може да вземе насериозно притеснението за жена си и за детето си. Може да ги защити или поне да не пренебрегва притесненията й. Може да поговори с този мъж по мъжки. Поне да не я оставя сама да се справя, а да види другият, че той е до жена си.

Общи условия

Активация на акаунт