Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 34

  • 23 886
  • 758
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 844
Аз пих сироп Лактулоза, който ми казаха, че е съвместим. Може да потърсите и някакви свещички също.

# 346
  • Мнения: 611
Здравейте,някой пил ли е чай за кърмачки от кога и какъв благодаря предварително Hug

# 347
  • Мнения: 151
Има един чай Блевит Л, мисля че трябва да е съвместим с кърменето. По принцип го дават и за бебета.

# 348
# 349
  • Мнения: 611
благодаря,а от болницата още ли го пихте?

# 350
  • Мнения: 2 265
аз пих и пия все още чай на хип, започнах го още от ден първи в болницата. според мен има ефект

# 351
  • Мнения: 751
Здравейте,някой пил ли е чай за кърмачки от кога и какъв благодаря предварително Hug
Аз заложих на Лактеса, такъв имаше и в болницата към закуската.

# 352
  • Мнения: 1 857
За запек като бременна пих Лактулоза, предполагам и за кърмене ще е ок. Яжте сутрин накиснати от предната вечер овесени ядки, като сутринта добавите сини сливи, пресни или сушени.

За чай за кърмене при мен резултат има от този на Хип, който е гранулиран в кутия.

# 353
  • Мнения: 319
Здравейте ,момичета. Искам да ви попитам цикъла как и кога си дойде? Бебето ми е на 2 м и кърмех до скоро изключително ,но започнах да дохранвам защото отказва лявата гърда и суче само от дясната. Рядко дохранвам с 60 мл,по-често с 30 мл. Лявата я поддържам с цедене. Преди няколко дни ми зацапва еднократно. Вчера и онзиден пак ми зацапа и се чудя бе ще ми идва ли ,нормално ли е? Да не би да е от намалялото количество кърма нямам си идея. С братчето му ми пропусна месец след раждането и ми дойде. Беше на смесено хранене до 5 м. На вас така зацапа ли ви? Трябва да отида и да преглед естествено ,но докато се случи да го обсъдим Simple Smile

# 354
  • Мнения: 708
Момичета, имам няколко въпроса:
1. Малката е почти на 1г., след последната й кърмаческа стачка, останахме само с едно кърмене вечер (от около 3 седмици). Давам й АМ също и така ми е добре. Въпроса ми е така има смисъл, нали? Колко дълго може да продължи така? Не мисля, че намалява кърмата засега.
2. Едната гърда не я харесва и затова в нея има доста по-малко мляко, съответно има разлика в размера. Това ще се оправи ли като спра с кърменето?
3. При самото спиране някой ден, едно кърмене дневно може ли да предизвика запушвания и проблеми? Ще се налага ли някакво цедене, дали ще има напрежение?

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Пак се включвам, защото имам дилема.
На път съм да приключа с кърменето. Малката е на 5+++ месеца, но на мен ми се налага да пия едно лекарство за по-продължително време. Активната му съставка е Betahistine Hydrochloride. УНГ казва, че мога да кърмя (но знам ли доколко е запознат 🤔). АГ ми казва да спирам кърменето. Но тя е против всякакви медикаменти приемани по време на кърмене. Тя ми беше казала да спирам и заради Аспирин протект. В е-lactancia са го определили като Low risk, но все пак с препоръката да се кърми 3-4 часа след приема.

И сега се чудя дали наистина е основателно решението ми да спирам да кърмя? Или все пак медикамент с Low risk е съвместим?

# 356
  • Мнения: 1 804
Brin, не съм запозната, но ако го пиеш вечер след последното кърмене? Скоро ще започнете вероятно захрване, ако не сте все още. Вярно че става бавно, но не може ли да отложиш приема докато не се замени 1 хранене.

# 357
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Аз вече започнах захранването. На обяд й давам пюре и добавка АМ (тогава не я кърмя).
А приемът на лекарството е 2х1. И не, не мога да отложа.
Евентуално мога да го пия след последното кърмене преди обяд и после вечер след последното кърмене. Все ще си намеря пролука от 3-4 часа.
Но не знам дали изобщо е подходящо да го пия на фона на кърмене. Страх ме е вместо да е за добро, да не взема да й навредя. Първоначално ще го пия две седмици. Но миналия път от две седмици откарах 6 месеца! Та не знам. Май за по-сигурно ще трябва да приключа с кърменето.

# 358
  • Мнения: 4 844
Отдолу излизат алтернативни варианти, има ли как да взимате друго лекарство за проблема ви?
Не знам дали ще е възможно във вашия случай, но бих попитала лекаря.
Иначе в сайта са задали годжи бери като примерно търсене и то също е low risk. Ако може да направите паузите, най-вероятно няма да имате проблеми. Пише да се следи за реакции при детето, винаги може да спрете веднага, ако забележите такива.

# 359
  • Мнения: 2 496
Имам въпрос относно кърменето на поискване. Какво точно ще рече? Бебчо е на два месеца, но все още прави кратки паузи между кърменията. Притеснявам се, че му давам твърде често. Вече не записвам колко хранения има за 24 часа, но когато е буден по-дълго време и е по-кисел, кърменията са на час, час и половина. Нощес също се буди често. За снощи съм отбелязала будения, съответно кърмения, в 01:30, 02:30, 05:00, 06:30, като е възможно да не съм записала първото кърмене, но нямам спомен вече. Работата е там, че аз за всяко мрън давам гърда и кога суче, кога примляска само, кога се извие назад и откаже, но имам чувстото, че му предлагам 15-20 пъти Flushed Виждам, че момичетата в отчетната тема кърмят през по-големи интервали, та явно аз нещо бъркам. С каката също предлагах гърда твърде често и може би в резултат на това беше много пристрастено кърмаче. Основната й храна докъм 2 години беше кърма. Нямаше заместени хранения, ядеше и пиеше много малко... Отбих я на 2г4м като през целия период и двете не сме спали нормално. Будеше се по 5-6-7 на вечер до последно.

Та, с една дума, притеснявам се, че аз му правя храненията толкова много. Чудя се дали да не опитам да увеличавам интервала през няколко дена, първо на 2 часа, след това на 2 часа и 20 минути и така докато стигнем до 3-4 часа. Писала съм преди, но той не виси на гърда по 10-20-30 минути. Та, най-вероятно си огладнява и всъщност не аз, а той си прави кърменията толкова много Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт