Трапезата за Бъдни вечер (ястията, не сладки!)

  • 47 695
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Само да кажа да внимавате със сушените чушки... аз миналата Коледа купих някакви, които явно бяха стари - изобщо не омекнаха и усмърдях на мухъл цялата манджа ... (варих ги заедно със сърмите)  Tired

ще бъде ли голям грях вместо ошав да отворя 2-3 различни компота и да ги сложа тях на масата newsm78

Не мисля  Grinning Аз предпочитам такъв вариант, ошава винаги ми 'артисва...

# 16
  • Мнения: 3 647
чушките можеш да ги напълниш и със ориз  Laughing
задушаваш ориз със зеленчуци  и пълниш пипера
може да поставиш капаче от домат (ама понеже сега са скъпи може и да ги пропуснеш)
имам и идеялна  салатка  питателна и лесна за приготвяне
настъргваш цвекло, ряпа  и моркови ->овкусяваш с оцет и сол
прибавяш малко варена царевица и разбъркваш със соева майонеза
  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 647
 Peace картофени пантовки
сваряваш цели едри картофи( небелени )
разрязжаш на две издълбаваш малка дупка в тях
щприцоваш в нея картофено  пюре ( може леко да позапечеш
П.П за да стоят прави може малко да отрежеш дънцето
  bouquet
  chef

# 18
БЕ ХОРА НЕ СТЕ ЧУВАЛИ И ЗА КАЛЕНО ГЪРНЕ ТАМ СТАВАТ НАЙ-ХУБАВИ

# 19
ИЗВИНЯВАЙТЕ АКО СЪМ БИЛА ГРУБА PraynigНО АЗ МИСЛЯ ТАЗИ ГОДИНА ДА ГИ НАПРАВЯ ЧУШКИТЕ С БОБ,А СЪРМИТЕ КАКТО ОБИКНОВЕННО В ТЯХ СЛАГАМ И СТАФИДИ

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 21
Здравейте мами! Искам а ви попитам може ли да направим "вегетарианска" пица,съдържаща като например царевица от консерва,кисели краставички и др. Embarassed  chef

# 22
  • Мнения: 6 778
Здравейте мами! Искам а ви попитам може ли да направим "вегетарианска" пица,съдържаща като например царевица от консерва,кисели краставички и др. Embarassed  chef

Може,но ако искаш да спазваш всичко и тестото трябва да е постно,т.е. без мая,а със сода.

# 23
  • Мнения: 3 034
именно. аз тесто за пица със сода веднъж съм правила и стана много хубаво, обаче го напоих със зехтин когато вече се беше позапекло - с кухненска четка добре намазах, особено по ръбовете. иначе може да стане суховато към края  Peace
не за Бъдни вечер, но правя и празена пита - същото тесто, отгоре задушен в мазнина праз и най-отгоре топено сирене - запичам   chef

# 24
Мами,искрено много ви благодаря за бързият отговор!Ще взема вашите съвети под внимание!



Благодаря! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  bouquet bowuu Simple Smile Wink

# 25
  • Мнения: 95

За Бъдни вечер задължително приготвям ястия, които е приготвяла и баба ми- боб, зеле, сърми, пълнени чушки, тиквеник, слагам на масата варена тиква със сини сливи, питка с пара, плодове - пресни, сушени, задължително слагам в съд орехи, жито, лук и чесън и този съд стои на масата до посрещането на новата година.
Ето и снимка:



# 26
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Neli^na  изглежда страхотно Grinning
А може ли рецептата за питката Blush
 

# 27
  • Мнения: 1 313
Ето от мен малко идейки да Бъдни вечер, освен това слагам и ,кисело зеле, печена тиква, ошав, пресни плодове, картофена баница по някога , вино, вода, чинийка с чесън, орехи и лук  и разни такива неща  chef

# 28
  • Мнения: 77
Neli^na браво

# 29
  • София
  • Мнения: 581
Момичета тази година съм решила да направя  баница с тиква  но да я залея със сироп.Нещо като баклава да стане,дали ще стане добре newsm78

Общи условия

Активация на акаунт