Възможно ли е?

  • 3 138
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Прогестеронът през бременността:

Mid-Luteal Phase 5+ ng/ml    As mentioned above, a level of 5 indicates some kind of ovulatory activity, though most doctors want to see a level over 10 on unmedicated cycles, and over 15 with medications. There is no mid-luteal level that predicts pregnancy.

First Trimester 10-90 ng/ml    Average is about 20 at 4 weeks LMP, and 40 at 14 weeks LMP. It is important to note that while a higher progesterone level corresponds with higher pregnancy success rates, one cannot fully predict outcome based on progesterone levels. Progesterone supplementation is unlikely to help if started after a positive pregnancy test.

Second Trimester 25-90 ng/ml    Average is 40 at beginning, 90 at end.

Third Trimester 49-423 ng/ml    Usually peaks at about 175.

# 16
  • Мнения: 274
lea, мисля че не си права! Хормона започва да се образува от опложданети и през цялата бременност е в наличие в майката!
Същноста на всички такива тестове е следене за наличие и количество на специфичният хормон – HCG в урината. Нивото му е доста ниско при небременни жени, но започва много бързо да се покачва още в първите дни след зачеването и се удвоява средно на всеки 1-2 дни.

# 17
  • Мнения: 4 212
Да , и аз така съм 4увала, 4е след 3 месец не от4итат,искам да кажа показват отрицателен... не съм пробвала де...

Слън4огледке, ами остана да стискам палци за съботният преглед, дано си бременна и после пиши как си. Simple Smile

Милена, а ти какво ще правиш, ще 4акаш или ще отидеш на лекар.Май е по хубаво да отидеш и ти. Един бърз кръвен тест и да излезеш от невидението.

# 18
  • Мнения: 274
Ето какво открих:


Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

# 19
  • Мнения: 2 494
Тази табличка я писа клеа, в Прочети преди да попиташ, но аз малко не я разбирам, някой би ли ми обяснил тези стойности?Явно са най-големи м/у 7 и 16 седмица, но какви са тези ст-сти в 5 седмица - защо втората стойност е по-малка?

# 20
  • Мнения: 274
Цитат на: megan@
Тази табличка я писа клеа


От там я копнах! Това е хормона който тестовете засичат, ако си бременна; и от 3-тата седмица ти дават количеството на хормона до 40-тата седмица!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
A виждате ли после как количеството намалява? Това, което казвам, не съм си го измислила. Доколкото си спомням, го четох в упътването на тест за бременност - Унимарк.

# 22
Ох да ми стискате палци! Ама си знам, че щастието няма и този месец да ме огрее, и все пак надеждата умира последна!

# 23
  • Мнения: 1 214
Слънчогледка, извинявай за въпроса,но от колко време опитвате?За каква стимулация говориш?

Ето моят съвет:Опитай това-при мен ,а и при някои мои приятелки така стана.Аз всъщност нямах търпение/то кой ли има?/и реших да помогна на съдбата newsm53

Като ГО направите luvbed ,вдигаш краката на стената и стоиш минимум половин час.Вземи си и тест за овулация

Хайде Успех!И скоро да си preggo  

# 24
... година и половина опитваме, но аз съм с 2 спонтанни аборта в 6 г.с. При мен не забременяването, а износването е проблем! Иначе това с краката и двата пъти не го направих и си стана. Този месец май пропуснахме овуто или не знам какво, но днес ми дойде. А вчера на прегледа имах някаква минимална надежда, защото имало данни за Ову.

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: taigi-waigi
lulu, може ли въпросче?
кога го засекоха на ехографа при теб?
меЛси Simple Smile

искам да пожелая успех и скорошно забременяване на всички тук присъстващи дами!

мен ми засякоха сака на 17 март а съм забременяла на 27-29 февруари мин.година

Дано не само забременеете но и успешно износите здрави бебчовци

От мама НАдя и бебе ДАни  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт