Странна и силно натрапчива миризма се носи от съседа ми!

  • 1 493
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Blush
От преди един месец от както се нанесе съседа под нас тази странна миризма се появи.
Не знам какво прави този човек, но миризмата е отвратителна, прането ми се умирисва и все едно не съм прала... Абсолютно всеки ден е, но в различен час. Оприличавам миризмата на сто убити смрадливки (миризливки) или там както им се вика. Предполагам всички знаете една колко отвратително мирише, я си представете сто вкупом какво ще е...Имам приятелка и съседка на същият етаж, но в друг по страничен апартамент и съм я питала, когато усетя миризмата дали и тя я усеща, но тя казва, че не я усеща. Нямам лукса да ползвам климатик и по жегите държа прозорците отворени, но от тази смрад ги затварям и пуквам от жега:cry:
Рядко се засичаме със съседа, но в редките случай винаги го питам по нещо от типа на: 'Усеща ли някаква неприятна миризма'' отговора му е не. Дали не е загорил някоя манджа казва, че не готви.
Много интересен аромат се носи какъв прах за пране ползва отговора му е обикновен прах.. Знам, че са супер малоумни въпросите, но как да му кажа директно "От вас смърди, та не се трае''...
Вярвам, че ако миризмата се носеше не от въпросният съсед със сигурност щеше да я усети и съответно още на първият ми въпрос да си каже.
Според вас каква може да е причината за миризмата и как да се справя?Weary

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 03:22 от chervenata_shapchica_

# 1
  • Мнения: 147
Да разбирам, че твърдиш, че миризмата идва отвън, през прозорците? Разпитай всички съседи според мен. В нашия апартамент понякога мирише неприятно от абсорбатора и общия отдушник със съседите.

# 2
  • София
  • Мнения: 528
Ако пуши трева на балкона или прозореца, вонята дори за мен, като пушач е отвратителна.

# 3
  • Мнения: 1 195
Смрадта от миризливките е доста специфична и не мога да се сетя за нещо в бита, което да мирише така, странна работа. Нашите съседи (над нашия апартамент) си оставят чувала с боклука понякога на терасата в жегата и като се напече вони ужасно, но щяхте да различите ако е миризма на боклук.

# 4
  • Мнения: 10
Ако пуши трева на балкона или прозореца, вонята дори за мен, като пушач е отвратителна.
Не мисля, че е това все пак тревата си има много специфичен аромат.

# 5
  • Мнения: 11 382
Първото, което трябва да установиш е НЯКОЙ освен теб да дойде у вас и да усети същата миризма. Да каже "ДА, мирише силно и гадно ...."

В тези времена след ковид бая народ има извратено обоняние ... за теб миризливки, за друг розов храст ....

# 6
  • Мнения: 10
Първото, което трябва да установиш е НЯКОЙ освен теб да дойде у вас и да усети същата миризма. Да каже "ДА, мирише силно и гадно ...."

В тези времена след ковид бая народ има извратено обоняние ... за теб миризливки, за друг розов храст ....

Идвали са приятели и са потвърждавали, че мирише силно и гадно, но те не могат да определят източника и. Пък то и аз със сигурност не мога да определя, но много ми напомня на тази миризма на смрадливки, вероятно е нещо друго...

# 7
  • Мнения: 5 399
Само идея. Хора, които мразят кориандър, оприличават миризмата му на смрадливка...

# 8
  • Мнения: 10
Само идея. Хора, които мразят кориандър, оприличават миризмата му на смрадливка...

В казан на терасата ли трябва да го вари, че да е толкова силна миризмата..  Joy
Шегата на страна, но дори и да е това мисля, че трябва доста огромни количества за да е толкова силна миризмата.
За момента нямам спомени някоя подправка чак толкова непоносимо да ми мирише...

# 9
  • Мнения: 11 382
Между другото ако нещо някога съм определяла, като смрад от много смачкани миризливки то това са козметичните продукти с ОЗОН. Патентовани са и се използват за кожни проблеми. Наистина помагат, но наистина миришат ужасно и много дълго.
Едното за което се сетих ако има човек или животно, който се пръска/маже на терасата.
А другото е някой да пръска Вашата тераса с някаква цел.

Все пак вие говорите, че чак прането се вмирисва, която означава, че има някакъв процес на горене вероятно.

# 10
  • Мнения: 10
Между другото ако нещо някога съм определяла, като смрад от много смачкани миризливки то това са козметичните продукти с ОЗОН. Патентовани са и се използват за кожни проблеми. Наистина помагат, но наистина миришат ужасно и много дълго.
Едното за което се сетих ако има човек или животно, който се пръска/маже на терасата.
А другото е някой да пръска Вашата тераса с някаква цел.

Все пак вие говорите, че чак прането се вмирисва, която означава, че има някакъв процес на горене вероятно.
Въобще за това не се бях сетила Thinking
Доколкото знам той има куче, може това да е причината..

# 11
  • Мнения: 11 382
Ако кучето пикае на терасата му пак при вас ще се усеща смрад.
Аз имам куче една педя, но пикае на терасата и наистина мирише доста лошо. Мия я през ден за целта, но пак се усеща.
Ако е маркиращ мъжкар със сигурност усещате миризмата му.

Общи условия

Активация на акаунт