Питане за лекарства

  • 788
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте. Имам нужда от помощ за едни лекарства, които са ми изписани. Първо накратко да обясня здравословните си проблеми.
Преди пет дни направих фебрилен гърч с висока температура. Покрай лечението ми ми откриха два неочаквани здравословни проблема за мен - миоматични възли (от които се оказа дългият ми едномесечен цикъл) и малки камъни в бъбреците. И желязодефицитна анемия. Изписаха ми три лекарства, за два от които страшно много се притеснявам да ги пия заради противопоказания и странични ефекти:

дицинон 500 mg
малтофер


Първото не смея да го пия, защото в бележката към лекарството (прочетох я във сайта на "Фрамар"), пишеше, че е противопоказно за хора с бъбречно - каменна болест, а от второто се страхувам заради два странични ефекта - запек и анафилатичен шок. Самата аз страдам от сериозен запек, изхождам се по веднъж седмично.Помагах си със свещички, но не бива да се прекалява с тях. Страх ме е и да не получа анафилактичен шок. Аз съм с увреждания, живея с родителите си, които са възрастни, а майка ми и забравя, боя се, че докато дойде спешната помощ, може да е късно.Точно днес ме изписаха от болницата, още са ми пресни двата фебрилни гърча. Знам, че от анафилактичен шок се умира.

Та исках да Ви помоля за някакви по - безвредни варианти на тези две лекарства, особено желязото. За съжаление с храната не мога да си помогна, защото нямам зъби, това съвсем сериозно. Мога да ям само супи, крем-супи, пюрета, пастети и яйца, обожавам прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци.
Предварително Ви благодаря за съветите Ви!:praying_hands:

# 1
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Всяко лекарство е редно да бъде предписано от лекар запознат изцяло със състоянието Ви.
Не виждам с какъв ъкъл разчитате на абсолютно непознати в интернет да ви кажат нещо различно и уж по-добро от лекар учил години наред.
Малтофера го предписват дори на бременни и деца.
Малко по-сериозно, не може да сте такава пъзла за всичко.
Всяко лекарсто има някакви странични действия.
Каквото Ви е казал лекар това пийте, не си правете експерименти със здравето си.

# 2
  • Мнения: 15
Знам, но ужасно много ме е страх да го пия, защото се страхувам ужасно много да не получа анафилактичен шок, а никой не може да е до мен 24/7 в седмицата. Двата фебрилни гърча, които направих, още са ми пред очите, а  прочетеното за анафилактичния шок още повече ме натъжи............. Ако бях в болница, може би щях да го взимам, ако имаше кой да ме наблюдава  да реагира веднага.
А и проблемът със запекът ми е сериозен, и може да се усложни още.

Аз съм с увреждания и почти несамостоятелна. Имах зверски болки в корема, мама ме приготвяше за да отидем в болницата, остави ме за малко, и аз припаднах на леглото, просто ми стана ужасно студено  изгубих съзнание............. Добре, че мама се върнала бързо  ме видяла, била съм пребледняла, събуди ме с удари и плискане на студена вода, от което ми стана още по - студено...............
Просто се страхувам да не умра, знам, че не се умира безболезнено, както е по филмите..............Много се страхувам също и че дори да успеят да ме спасят навреме, ме е страх да не ме закачат за машинка с тръбички...........

# 3
  • София
  • Мнения: 28 571
Обади се на лекаря, който ти е изписал лекарствата, обясни му проблема и го помоли да ти ги смени. Или помоли близък да отиде на място.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако имаш възможност, обърни се към терапевт.

Разбирам, че много ти се е насъбрало, но не трябва да оставяш стеаховете ти да дават уклон на живота ти и да възпрепятстват назначеното ти лечение.

Аз от лекарства за желязодефицитна анемия не съм получавала запек. Има едни, които се усвояват в стомаха и не водят до запек, но някои пък получават гадене.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Скрит текст:
Здравейте. Имам нужда от помощ за едни лекарства, които са ми изписани. Първо накратко да обясня здравословните си проблеми.
Преди пет дни направих фебрилен гърч с висока температура. Покрай лечението ми ми откриха два неочаквани здравословни проблема за мен - миоматични възли (от които се оказа дългият ми едномесечен цикъл) и малки камъни в бъбреците. И желязодефицитна анемия. Изписаха ми три лекарства, за два от които страшно много се притеснявам да ги пия заради противопоказания и странични ефекти:

дицинон 500 mg
малтофер


Първото не смея да го пия, защото в бележката към лекарството (прочетох я във сайта на "Фрамар"), пишеше, че е противопоказно за хора с бъбречно - каменна болест,
Скрит текст:
а от второто се страхувам заради два странични ефекта - запек и анафилатичен шок. Самата аз страдам от сериозен запек, изхождам се по веднъж седмично.Помагах си със свещички, но не бива да се прекалява с тях. Страх ме е и да не получа анафилактичен шок. Аз съм с увреждания, живея с родителите си, които са възрастни, а майка ми и забравя, боя се, че докато дойде спешната помощ, може да е късно.Точно днес ме изписаха от болницата, още са ми пресни двата фебрилни гърча. Знам, че от анафилактичен шок се умира.

Та исках да Ви помоля за някакви по - безвредни варианти на тези две лекарства, особено желязото. За съжаление с храната не мога да си помогна, защото нямам зъби, това съвсем сериозно. Мога да ям само супи, крем-супи, пюрета, пастети и яйца, обожавам прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци.
Предварително Ви благодаря за съветите Ви!:praying_hands:


Не виждам да пише такова нещо на сайта на Фрамар

Скрит текст:
Не приемайте ДИЦИНОН 500 mg таблетки

ако сте алергични към активното вещество или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
ако имате доказана свръхчувствителност към сулфити, или ако имате бронхиална астма: ДИЦИНОН 500 mg таблетки съдържа сулфити, които рядко могат да предизвикат тежки реакции на свръхчувствителност и бронхоспазъм;
ако страдате от заболяване на кръвта, наречено порфирия (заболяване) характеризиращо се с дефицит при синтеза на хемоглобин): в този случай попитайте Вашия лекар. Той знае какво да предприеме.

А Малтофера съдържа само желязо и консерванти, изполвани в хранителната индустрия

Мисля, че нямаш поводи за тревога

# 6
  • Мнения: 15
В паниката си, докато пишех, съм го объркала със "Рутаскорбин". И настина много ми се насъбра. Трудно ми е да взимам лекарство, което може да ми докара запек, при положение, че имам трудности със изхождането по голяма нужда и то е веднъж седмично. Не искам още да влоша нещата.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 571
Ами обади се на лекаря в болницата да ти смени лекарството или твой близък да отиде на място, както вече написах.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Запекът също може да има психологична основа - страх от загуба; контрол.

Работи в тази посока.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В паниката си, докато пишех, съм го объркала със "Рутаскорбин". И настина много ми се насъбра. Трудно ми е да взимам лекарство, което може да ми докара запек, при положение, че имам трудности със изхождането по голяма нужда и то е веднъж седмично. Не искам още да влоша нещата.

И за това не пише нищо такова.
Напротив, съдържа вит. С и един цитрусов флавоноид,
който  полезен за вените и дори облекчава хемороидите

не разбирам ?!

Общи условия

Активация на акаунт