Има ли деца приети в 134 СУ?

  • 3 885
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 222
Благодаря! А как е средата, приобщават ли се по-различните деца или се отхвърлят?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 371
Благодаря! А как е средата, приобщават ли се по-различните деца или се отхвърлят?
Ами не знам как да Ви отговоря на този въпрос. Децата са различни и трудни на тази възраст и ако Ви кажа, че приобщават и различните деца мога и да Ви заблудя, защото зависи от децата в класа.

# 32
  • Мнения: 127
Здравейте, искам да попитам в гимназията има ли дискриминация на децата на база произход - такива с еврейски и такива без еврейски произход.
Програмите в други държави и лагери за всички деца ли са или само за тези с еврейски произход?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 371
Здравейте, искам да попитам в гимназията има ли дискриминация на децата на база произход - такива с еврейски и такива без еврейски произход.
Програмите в други държави и лагери за всички деца ли са или само за тези с еврейски произход?
Това е българско държавно училище с изучаване на иврит. След 7 клас остават много малко деца с произход и е абсурдно да се говори за дискриминация. Учителите не питат децата дали са с или без произход. Всички деца празнуват празниците свързани с държавата Израел. Има една организация, която организира лагери, но не дели децата по произход.

# 34
  • Мнения: 127
Не знам, от прочетеното в нета, останах с впечатление, че в училището може да има дискриминация , поне това са споделили бивши възпитаници във форуми .
Преподавателите по биология/химия  от СУ ли са ? Децата от природни науки разполага ли с лаборатория по химия?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 371
Не знам, от прочетеното в нета, останах с впечатление, че в училището може да има дискриминация , поне това са споделили бивши възпитаници във форуми .
Преподавателите по биология/химия  от СУ ли са ? Децата от природни науки разполага ли с лаборатория по химия?
Много ми е интересно по какво децата мислят, че са дискриминирни, спрямо тези с произход. Моят син има произход, но смея да твърдя, че по никакъв начин не е толериран. Не е ходил засега никъде по международна програма, не е с по-високи оценки от съучениците си, няма специално отношение към него. Ако сметна в класа ни има -няма 5 деца с произход...Не мисля, че това трябва да Ви е дилемата дали да е това училище или не. По-скоро дали иската втори език, който изучава детето Ви да е иврит. За преподавателите и идея си нямам от СУ ли са, но имат много хубави, модерни кабинети за профил Природни науки.

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 10:20 от aria_82

# 36
  • Мнения: 614
Привет, исках да попитам, дали е задължително всеки ден носенето на униформа? Също в сайта видях, че има и спортни панталони - има ли изрично изискване за тях?

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 800
Привет, исках да попитам, дали е задължително всеки ден носенето на униформа? Също в сайта видях, че има и спортни панталони - има ли изрично изискване за тях?
Задължително е , да . Но..
Не пълна . Част от униформата може. Обичайно това са блузите с къс / дълъг ръкав.

# 38
  • София
  • Мнения: 813
Изискват ли високи резултати при Иврита или се учи отгоре отгоре?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 371
Привет, исках да попитам, дали е задължително всеки ден носенето на униформа? Също в сайта видях, че има и спортни панталони - има ли изрично изискване за тях?
Здравейте, задължително е носенето на тениските и надолу ако момче четрен панталон(синът ми носи тип джогъри или дънки). На празниците и официалните посещения, които не са малко, трябва да са с официални униформи като надолу пак слага тъмносиви дънки. За момичетата , не може да носят клинове. Но със сигурност тениските им са задължителни.
Относно иврита, какво означава отгоре отгоре. Това е език, който няма аналог с друг и трябва да научиш поне азбуката в осми склас и, че се пише отдясно наляво, за да имаш що годе идея за какво става на въпрос. Не го учат както тези, които са напреднали, но не е като свободен час Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 813
Aria, какво е мнението на сина ви, харесва ли си училището, средата? Има ли голямо текучество на учители?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 371
Aria, какво е мнението на сина ви, харесва ли си училището, средата? Има ли голямо текучество на учители?
Аз не съм база за сравнение, защото синът ми си учи там от първи клас и аз си държах да си остане в това училище, и той си искаше също така. Сега вече е друг въпроса в осми клас като се започна колко е ужасно, колко строги и взискателни били, колко по-лесно било в другите училища  и всички тинейджъркси драми Simple Smile За текучество не мога да кажа в гимназиален етап, защото учителите са различни от тези в начален, но през годината не сме имали смяна на преподаватели, тази ще е нов учител по МАТ , поради пенсиониране на предходния.

# 42
  • Мнения: 614
Днес записах дъщеря ми Simple Smile Много ни хареса базата и съм впечатлена от правилата!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 371
Днес записах дъщеря ми Simple Smile Много ни хареса базата и съм впечатлена от правилата!
От кои правила? Simple Smile Че децата хич не харесват правилата Simple Smile

# 44
  • Мнения: 614
Днес записах дъщеря ми Simple Smile Много ни хареса базата и съм впечатлена от правилата!
От кои правила? Simple Smile Че децата хич не харесват правилата Simple Smile

За контрол на достъпа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт