Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 79

  • 39 273
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 773
Нямам идея. Но все пак съм гост е техния дом и спазвам техните порядки.

# 76
# 77
  • Мнения: 1 117
“Изнасилена луксозност” 🤣🤣🤣

Ама толкова да е точно! Общо взето, струва ми се, “успешните бг дизайнери” творят в жанр, близък до сърцата на платежоспособните им клиенти, и така колелото се завърта и няма край.
И отърване от мутробарока няма.

Skk, много хубава идея за чешмата от метална тръба, мисля да я открадна.

# 78
  • Мнения: 1 613
“Изнасилена луксозност” 🤣🤣🤣

Ама толкова да е точно! Общо взето, струва ми се, “успешните бг дизайнери” творят в жанр, близък до сърцата на платежоспособните им клиенти, и така колелото се завърта и няма край.
И отърване от мутробарока няма.

Skk, много хубава идея за чешмата от метална тръба, мисля да я открадна.
Платежоспособните клиенти са лекари, адвокати, ИТ и въобще 99 процента от хората ползващи дизайнер в днешно време не са мутри. Май някои хора си живеят в 90-те.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Мутробарок  е нарицателен стил  ,разпознаваем по това ,че човекът с парите не дава само насока на интериора ,а иска  често несъвместими елементи .Дали е  високо в обществената  йерархия няма значение ,щом наема специалист ,а му диктува всеки детайл ,по модерният начин по който сам си го разбира .Защо тогава наемаш този специалист?Само за визуализация ли ?
 А,смятах да не взимам отношение .

# 80
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Това, че имаш високоплатена професия не гарантира добър вкус. В България има обече и хора с вкус, и добри дизайнери. Ето една наслада за окото от България. Средства са вложени и още как, но няма нищо общо с по-горе коментирания “стил”.
Скрит текст:


# 81
  • Мнения: 1 117
Цитат на: Мъфин
Платежоспособните клиенти са лекари, адвокати, ИТ и въобще 99 процента от хората ползващи дизайнер в днешно време не са мутри. Май някои хора си живеят в 90-те.
Май някои хора освен буквално, не могат да възприемат текст по друг начин.

# 82
  • Мнения: 1 613
Мутробарок  е нарицателен стил  ,разпознаваем по това ,че човекът с парите не дава само насока на интериора ,а иска  често несъвместими елементи .Дали е  високо в обществената  йерархия няма значение ,щом наема специалист ,а му диктува всеки детайл ,по модерният начин по който сам си го разбира .Защо тогава наемаш този специалист?Само за визуализация ли ?
 А,смятах да не взимам отношение .
Може би наистина не трябваше. От тази снимка тръгна темата за мутробарока:  . Според мен в нея няма нищо мутренско. Този коментар също не е верен:” Ама толкова да е точно! Общо взето, струва ми се, “успешните бг дизайнери” творят в жанр, близък до сърцата на платежоспособните им клиенти, и така колелото се завърта и няма край.
И отърване от мутробарока няма.”, Както вече казах платежоспособните клиенти са лекари, ИТ, адвокати и нямат нищо общо с мутрите и с вкусовете на мутрите, поради които произлиза и термина мутробарок. Нищо странно няма в това да наемеш специалист и да му дадеш насоки какво ти харесва. Този интериор (даден за пример като нещо немутренско и хубаво) е много по-натоварващ и въобще несъвместим. По-скоро прилича на рекламна снимка, на мрамори с различни шарки отколкото на място, в което някой би живял.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Чека , ти пък ...какъв е този интериор с голям бюджет ?Пари за един голям килим не са имали Stuck Out Tongue

Ще те послушам ,Мъфин и няма да взимам участие тук ,като не разбирам от стил . .Благодаря за съвета !

# 84
  • Мнения: 1 117
Ще те послушам ,Мъфин и няма да взимам участие тук ,като не разбирам от стил . .Благодаря за съвета !

Ааа, не, не. Нека просто да кажем, че за всеки дизайнер си има съответната клиентела 😂 Мъфин си остава при Скрабин или който там му е любим, ние си оставаме в аматьорската област 🤣 и се надяваме, че Мъфин ще се върне в обичайните нему теми с вицовете.

# 85
  • Мнения: 42 065
Ето една наслада за окото от България. Средства са вложени и още как, но няма нищо общо с по-горе коментирания “стил”.



Точно заради такъв дизайн не искам дизайнери. Да, хваща окото, има "Уау ефект", особено на добра снимка с добра светлина. Обаче:
- тези легла са непрактични и неудобни (поне за мен) и ако е мой апартамент няма да позволя такова легло. Да не говорим, че и на нищо не прилича и не се връзва, пак според мен.
- двете столчета вместо нощни шкафчета са много шик, но с нулева практическа стойност.
- и висящите лампи съвсем не са най-удобното за четене, бих искала насочващи се.
- подът изглежда мноооого яко, ама подозирам, че е някакъв камък. Ако е така никога не бих си го причинила в спалнята.
- и пердето да ми се влачи по пода не е моето схващане за практичност.

Иначе за гледане е супер - минималистично, изчистено, супер цветове...

# 86
  • Мнения: 4 388
Дори за гледане не е супер✌

# 87
  • Мнения: 1 613
Ще те послушам ,Мъфин и няма да взимам участие тук ,като не разбирам от стил . .Благодаря за съвета !

Ааа, не, не. Нека просто да кажем, че за всеки дизайнер си има съответната клиентела 😂 Мъфин си остава при Скрабин или който там му е любим, ние си оставаме в аматьорската област 🤣 и се надяваме, че Мъфин ще се върне в обичайните нему теми с вицовете.
Обичайните ми теми са свързани с НИ. Надявам се виждаш връзка между закупуването и/или отдаването на имоти и тази тема. Наистина се надявам 😀.

# 88
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Точно заради такъв дизайн не искам дизайнери…

Добрият дизайнер би трябвало винаги да съобразява дизайна с нуждите на клиента. Ако на някой нечие чуждо място му изглежда нефункционално, не е задължително за живеещия в него да е така. Тези домове са правени за други хора все пак, чиито нужди може да не са като вашите. Под настилката може да има подово отопление, примерно, на хората да им е достатъчно столче вместо шкафче до леглото, не четат в леглото или четат на киндел/таблет и т.н. и т.н.

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 08:04 от ЧеКа

# 89
  • Мнения: 1 209
А всъщност, какво държите в нощното шкафче? От години нямам такова. Само стол/рафт за чаша с вода, книга и телефон. В последния апаратамент, в който имах такова беше пълно с ненужни глупости като стари телефони и зарядни устройства.

Общи условия

Активация на акаунт