Априлски мами 2022 - тема 2

  • 17 606
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 136
Нашата педиатърка казваше, че купешките са по-фини и някои бебета затова ги предпочитат. Иначе аз сякаш предпочитам домашно сготвената храна. Да, повечето пюрета са био и уж с контролиран произход, но са правени преди месеци, а и не си представям аз самата да се храня с консервирана храна все.

Баткото се опитах да му готвя, той отказа 😀 и в крайна сметка си бяхме на купешки пюрета, защото не ми се занимаваше да готвя за 2-3 лъжици само. Така че не съм в никоя крайност. Ще видим как ще потръгне сега. Пътво ще опитам с домашни храни. Ще посъбера от познати градински зеленчуци и така. После… както дойде

# 31
  • Мнения: 293
Мама и баба ще направят колкото могат с домашните зеленчуци, но не се “вталясвам” за домашните пюрета именно заради факта, че нямаш гаранция за произход. Като дойде време за захранване септември освен тиквата, за друго сезонно не се сещам. Има го и момента, че разнообразието на купешките бебешки пюрета няма как да се отрече. След 7 месец мисля директно с бебешките кухни да действам.
Ема има сложени 2 ваксини + ротарикса и в петък ще има 3та. Знам че е едната е 6 валентната и една за пневмококи. Според таблицата обаче вече трябва да има 3, защото е на 4 месеца вече, но ще питам личната как стоят нещата:
https://www.vaksinite.com/imunizacionen-kalendar/

И малко на не бебешка тематика, въпреки кърменето ми дойде 🤔🤷🏻♀ Сега да видим дали ще е редовно както преди.

# 32
  • Мнения: 1 192
При мен въпреки кърменето цикълът ми идва 3 поредни пъти, и е много редовен.

Моят син има 3 поставени ваксини, плюс 1 доза от ротарикса. Честно казано мен ме е страх да стои без ваксини. За захранването аз мисля след 6-тия месец като започне да сяда. Мисля с домашни плодове и зеленчуци, от на баба градината, но ще видим.

Обаче ръцете са нонстоп и двете в устата, а зъб не се вижда, или наченки. Тези гелчета и прахчета кога се слагат, като станат зачервени венците ли?

# 33
  • Мнения: 133
Здравейте, дами!
Въпрос към мамите със секцио. Имате ли болко при лек натиск върху белега и малко над/под белега? И как изглеждат? Моя наместя като чели е леко релефен. Ще ходя на контролен преглед края на другата седмица и ще попитам АГ-то, но ми стана интерестно при вас как е.
 И към всички, на които вече си им идва редовно… Както преди ли си ви е? Моя вече 4-ти път си идва, но този месец е много странен. Започна с покапване 2-3 дни и потече, но многоо оскъдно.. та ще се радвам, ако споделите.

# 34
  • Мнения: 1 166
Точно и аз се чудих, моят белег си е релефен (всички конци са ми вътрешни и не са ми махали, ако има значение). Аз го неглижирах покрай емоциите с детето и не съм го третирала с нищо, стои си червен, ама това да ми е проблемът.

Иначе си имам болка, нося си чантата през врата и като ми се удря в корема усещам определено. Поне чувстиелността на корема ми се възстанови, че беше неприятно.

Снощи беше голямо ядене на ръце, с ярост тъпчеше юмруци в устата и от днес й давам дентокинд таблетки, половината излиза от устата, ама се надявам да свикне, направо не знам как майките на 4 месечни деца успяват да ги хранят (това не е упрек). 😀

# 35
  • Мнения: 293
Аз онзи ден бях на преглед, има си термин за удебеляването на белега, мо го забравих  и е до кожа, не зависи с какво и дали го третираш. Моят също е на места, на някои избледнял, на места червен и релефен. Иначе на усещане като го натисна е като изтръпнало мястото около него, но до колкото знам трябва да мине повече време.

# 36
  • Мнения: 828
И моят белег е леко болезнен. Купих си лепенки Цикакеър. Адски скъпи са, но имат ефект. Масово се изписват при червен или удебелен белег. Счита се, че с тях белегът изчезва напълно. Ще видим дали да е така.
За гризалки - препоръчвам ви тези на Бибершатц. Има ги сега намалени в ozone.bg

# 37
  • Мнения: 1 136
Има ли някой вече минал на памперс 4ка? На моята мома 3ките май са ѝ малки вече - стягат ѝ на кръста, но 4ките ги водят от 8кг, а тя няма още 8. Чудя се.

# 38
  • Мнения: 293
Ема е с 3ка, но гащички и там няма проблем със стягането.
Аз искам да попитам дали някоя консумира миди с черупка? Като цяло не ограничавам нищо в храненето от самото начало и засега (да не дърпам дявола за опашката) не е имало проблем, но ни предстои да ходим на море и многооооо ми се ядат миди😂😂😂

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Миди ядох 2 пъти на морето, не съм имала проблем, нито аз, нито бебка. Виж, от 2 глътки вино стана страшно, гърдите ми се изпълниха и станаха на бучки, 2 дни не можех да ги оправя. Цедих под душа и с топла струя. Бррр направо.

# 40
  • Мнения: 1 442
Аз ядох няколко пъти миди и всеки път се чувствам виновна но много ми се яде Joy В книгата на Хедра за кърменето пише , че може, но са алерген и до 24 часа може да настъпи реакция при бебчето. Аз първо ям и после мисля и треперих и трите пъти нищо не е станало, хапни си и дано всичко е наред. Виж от едни кюфтенца от киноа с моцарела и двете ни боля корема и ММ ми се скара Flushed Бяха много вкусни и от хубав ресторант, не знам защо стана така, но повече няма да ям киноа докато кърмя Dizzy Face
БМР, благодаря за прекрасната тема ♥️ И ние сме с памперс 4-ка защото тройките пропускат 💩 Въобще не ме интересува от колко ги дават важното е да не пропуска и на бебка да й е добре Grinning
Мина ли ви кръщенето при някой? Знам че имаше кръщенета през август и ми е интересно да разкажете Stuck Out Tongue Winking Eye
За морето искам да попитам носихте ли си матрака на бебето? Понеже едни приятели ще носят, аз се чудя дали ще й е удобно в кошарата от хотела?!

# 41
  • Мнения: 293
Ще се ядат мидиии😂😂😂 Аз си пийвам по чаша вино от време на време и не съм забелязала някаква реакция.
Ние ще носим и кошара и матрак, но е сгъваем.

# 42
  • Мнения: 272

Здравейте от нас! 😊 Незнам снимката, което качих, дали се вижда😁
Днеска почнахме захранването с пюре от моркови 🥕 Доста интересно и  беше
Сега 3 или 5 дена да давам само моркови?? После като минем към нов зеленчук да има ли пауза от няколко дена?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 5 933
Първият зеленчук е хубаво да го даваш една седмица. После ако няма реакция, продължаваш със следващия зеленчук без пауза. Като следващите не е нужно да ги въвеждаш по цяла седмица. Достатъчно е за 3-5 дена всеки следващ зеленчук.
Но при положение, че морковът запича, аз бих въвела като следващ зеленчук нещо което разхлабва.

На нас неонатоложката ни каза да започнем захранването на навършени 5 месеца (да не чакам 6), защото този месец е наддала много малко. Сега до 5-тия месец ще я мъча с добавки АМ (бях ги махнала), защото каза, че й е рано за захранване. И ако на прегледа на 5-тия месец пак не е наддала достатъчно и ние започваме със захранването.

# 44
  • Мнения: 272
Ние все още нямаме навършени 5 месеца, но и тя наддава малко затова почнахме. На 4 месеца и 20 дни е..
Нововъведения зеленчук трябва ли да давам заедно с моркова или само новия?
И например кои са разхлабващите зеленчуци ? За плодове се сещам, но незнам кой зеленчук е разхлабващ и подходящ за бебе 😀😁

Общи условия

Активация на акаунт