Проблеми с вътрешен шев след цезарово сечение?

  • 473
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 241
Раната от външния ми шев се възстановява много добре и от както махнаха шевът/конецът вече не ме боли/опъва там когато се мърдам или ставам, но все още сякаш по-вътрешно адски много ме боли когато ставам/лягам или мърдам в различни посоки, точно сякаш ми опъва шев НО само от дясната страна?

Болката я чуствам също по-високо от външния шев (който е хоризонтален, т.е. ниско долу). Започна да ме боли много там когато жената след реанимация се опита да ни раздвижи и ме сложи на едва страна и се опита да ме вдигне прекалено рязко, там много ме заболя все едно някой ме наръга и ревах с часове и от тогава не се е оправило. Родих преди седмица. Все още не мога да ставам или сядам без да ми се реве и чуството пак повтарям е точно като опъване на шев.

Да, цялата матка и корем и всичко и външен шев боляха и беше неприятно. И естествено и сега иначе усещам от време на време болки и натиск в целия корем понякога и се понасят. Това нормално ли е? Имам много висок праг на болка, бях художествена гимнастичка и ми се е налагало да се състезавам буквално със счупени пръсти и т.н и никога в живота си не съм усещала такава болка. Все едно някой остро ме ръга точно тям вдясно постоянно.

# 1
  • Мнения: 1 847
Нормално е, аз около 6 месеца след операцията усещах все едно нещо ме прерязва отвътре като , че се опъва конец...с времето отшумя това чуство.

# 2
  • Мнения: 80
Раждала съм секцио и не съм имала никакви болки , освен първите 2 3 дни след операцията.
Когато се прибрах от болницата си пуснах прахосмукачка и пералня и си гледах детето без никакъв проблем и дискомфорт.
Бих се консултирала с лекар , ако съм на ваше място.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Може би е добре да те прегледа лекар за твое успокоение.
Иначе е нормално да се усеща вътрешният разрез, докато заздравее.
Аз, обаче, не съм имала чак такива зверски болки. Прерязваше ме ставане и по- резки движения, но нищо фрапантно, но все пак всеки организъм е различен, а и аз не съм раздвижвана от рехабилитатор, просто няколко часа след операцията ми казаха ако искам да се опитам да стана и това беше.
Следи се за температура.

# 4
  • Мнения: 594
При мен година и половина по-късно почни, понякога се усеща все едно нещо ме прищипва, дърпа вътрешно. Понякога от наведено положение не мога да се изправя.
Но пък за Ваше успокоение може да посетите гинеколога си.

# 5
  • Мнения: 5 309
Съвсем нормално за коремна операция. Как успяхте да разграничите вътрешниямпт външния шев? И кой от двата точно ви боли? Интересно ми е.
Иначе, има болкоуспокояващи. Разни, по избор, за онези, които ги боли вътрешния шев.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Бръм, ти секцио раждала ли си? Май не.

# 7
  • Мнения: 5 309
Бръм, ти секцио раждала ли си? Май не.
Май да...

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Тогава защо ти е странно, че се усеща вътрешно?

# 9
  • Мнения: 5 309
Защото никога не ми е хрумвало да дефинирам вътрешно или външно ме е боляло. Просто си ме болеше, доста и си ползвах Профенид. Слагах дотогава, докато болката вече не се усещаше толкова силно. Може би около 2 седмици, иначе не можех да ставам от леглото. С болкоуспокояващи се търпеше. Затова и се изненадвам, че хора, които са минали през секцио, си мислят че на втория ден няма да усещат или да ги боли нищо и смятат, че нещо не е наред, защото ги боляло вътрешно. Ами, ще ги боли, все пак е коремна операция.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Усеща се много ясно вътрешната болка, от край до край срязва и на място, различно от външния шев.

Общи условия

Активация на акаунт